سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرحی را به دولت پیشنهاد داد که در صورت تصویب، راهداران خدومی که مستقیماً درگیر عملیات نگهداری و خدمت رسانی در جاده‌ها هستند، در صورت فوت در حین فعالیت، شهید راه خدمت قلمداد خواهند شد. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرحی را به دولت […]

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرحی را به دولت پیشنهاد داد که در صورت تصویب، راهداران خدومی که مستقیماً درگیر عملیات نگهداری و خدمت رسانی در جاده‌ها هستند، در صورت فوت در حین فعالیت، شهید راه خدمت قلمداد خواهند شد. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرحی را به دولت پیشنهاد داد که در صورت تصویب، راهداران خدومی که مستقیماً درگیر عملیات نگهداری و خدمت رسانی در جاده‌ها هستند، در صورت فوت در حین فعالیت، شهید راه خدمت قلمداد خواهند شد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دکتر عباسعلی بنی اسدی معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان با بیان این مطلب که این اقدام به منظور حمایت های مادی و معنوی از خانواده های این قشر زحمتکش در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: با عنایت به این‌که مطابق تبصره ۱ ماده ۴ قانون اصلاح اساسنامه بنیاد شهید و تبصره ذیل ماده یک قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، تعیین مصادیق عملی شهید ، مفقودالاثر، جانباز آزاده و اسیر در چارچوب و قوانین نیروهای مسلح کل نیروهای مسلح تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.لذا از آنجاییکه سالیانه تعدادی از عوامل خدوم راهداری در حین عملیات راهداری و خدمت به مردم جان شیرین خود را از دست می‌دهند و خانواده‌های آنها فاقد هرگونه پشتوانه معنوی و مادی می‌شوند و دولت و به صورت خاص سازمان متبوع هیچ گونه مجوزی جهت حمایت از آنها ندارد، لذا برای حمایت از خانواده های این قبیل همکاران خدمتگزار پیشنهاد مربوطه جهت سیر مراحل تصویبی به دولت ارسال شده است و امیدواریم که این پیشنهاد مورد تایید هیات محترم دولت قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی:
به دنبال حاکمیت فرهنگ سازمانی
در وزارت راه و شهرسازی هستیم
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ توسعه‌گرا گفت: به دنبال حاکمیت فرهنگ سازمانی در وزارت راه و شهرسازی هستیم.
نشست شورای فرهنگی وزارت راه و شهرسازی در محل ساختمان شهید دادمان برگزار شد. در این نشست نعمت‌الله ترکی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، سیدقاسم بی‌نیاز، رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارتخانه، مهری صفری، مشاور وزیر در امور بانوان، جواد نیسی، دبیر ستاد اقامه نماز وزارتخانه و سایر اعضای شورای فرهنگی حضور داشتند. نعمت‌الله ترکی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی در حاشیه این نشست و در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برنامه شورای فرهنگی گفت: سال گذشته یک برنامه تحولی با عنوان برنامه شورای فرهنگی وزارت راه و شهرسازی تدوین شد و اکنون رسما در مرحله ابلاغ به ستاد و مراکز استان‌ها و مراکز وابسته قرار دارد. وی ادامه داد: در این سند اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای شورای فرهنگی مشخص شده و چهارچوب کار به شکلی مشخص شده است که هرکدام از بخش‌ها طبق وظایف مصرح در برنامه اقدامات خود را انجام دهند. معاون وزیر را ه وشهرسازی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازمانی گفت: مهم‌ترین محوری که در وزارتخانه باید به آن بپردازیم بحث فرهنگ سازمانی است. نظام‌نامه فرهنگ سازمانی پیشتر ارسال و ابلاغ شده است و بررسی این نظام‌نامه دستور کار جلسه امروز بود. در واقع قصد بر این است که فرآیند اجرایی توسعه فرهنگ سازمانی را در وزارت راه و شهرسازی ایجاد کنیم. وی افزود: وزارتخانه به عنوان متولی امر خدمت‌رسانی به مردم، باید ویژگی‌هایی را چون ارزیابی عملکرد، روحیه سازمانی پرسنلی، نوآوری، روحیه کار گروهی و مسائل این چنینی که از ویژگی‌های مهم کار سازمانی است، جاری و ساری کند. عواملی که در اجرای فرهنگ سازمانی موثر هستند باید مورد بررسی قرار گیرد. سازمان ما یک سازمان توسعه محور و نتیجه‌گرا است و با کار گروهی می‌تواند به نتایج مطلوب برسد. ترکی گفت: به دنبال تقویت فرهنگ سازمانی هستیم که به اجرای محورهای ذکر شده کمک کند. فرهنگ توسعه‌گرا باید در وزارت راه و شهرسازی حاکم شود و حاکم شدن این فرهنگ نیاز به منابع مالی و نیروی انسانی دارد.