عظمت و شور مراسم عظیم اربعین حسینی را مدیون شهدا هستیم
عظمت و شور مراسم عظیم اربعین حسینی را مدیون شهدا هستیم

در راستای صیانت از ارزشهای عاشورا و شهدای دفاع مقدس، یادواره شهدای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با شور اربعین حسینی(ع) و به یاد سردار دلها برگزار شد. به گزارش ملیحه عبدالعلی‌زاده خبرنگار ما از تبریز، فرمانده سپاه عاشورا در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب، به تبیین نقش […]

در راستای صیانت از ارزشهای عاشورا و شهدای دفاع مقدس، یادواره شهدای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با شور اربعین حسینی(ع) و به یاد سردار دلها برگزار شد.
به گزارش ملیحه عبدالعلی‌زاده خبرنگار ما از تبریز، فرمانده سپاه عاشورا در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب، به تبیین نقش نهضت عاشورا، مقام ولایت و مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه عظیم سالهای دفاع مقدس پرداخت.
سردارعباس‌قلی‌زاده در ادامه با تأکید بر پشتیبانی از حریم ولایت گفت: راهبردی‌ترین وظیفه‌ای که همه ما در راستای تداوم انقلاب اسلامی و راه شهدا و صیانت از انقلاب و ارزشهای دفاع مقدس داریم پیروی از ولایت مطلقه فقیه است. فرمانده سپاه عاشورا با بیان فرازهایی از حماسه جاوید شهدای دفاع مقدس افزود: عظمت و شور مراسم عظیم اریعین حسینی(ع) را مدیون شهدا هستیم. آنانکه با شعار” کربلا، کربلا ما داریم می‌آییم” راه کربلا را برای حضور پر شور عاشقان حسینی(ع) هموار کردند.
رئیس روابط عمومی شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی هم گفت: یادواره شهدای منطقه آذربایجان شرقی با برنامه‌ریزی و تعامل پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی و روابط عمومی و تلاش پرشورکلیه همکاران منطقه برگزار گردید.
علی اصغر اورعی اسلامی بیان کرد: یادواره شهدای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با حضور مسئولین استانی، نظامی و انتظامی، خانواده معزز شهدای والامقام، ایثارگران، جانبازان و یادگاران سالهای دفاع و مقاومت، مسئولین و کارکنان منطقه با شور اربعین حسینی(ع) و به یاد سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ستاد این منطقه برگزار گردید.
در ادامه مراسم، با اجرای مداحی توسط حاج مهدی قربانی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (س) و سینه زنی با شرکت پر شور جاماندگان اربعین حسینی(ع)، عاشقان و دلدادگان ولایت، یاد و خاطره شهدای کربلای حسینی(ع) و شهدای سالهای دفاع و مقاومت را گرامی داشتند.

 

استاندار آذربایجان غربی:
کمیته‌های استانی احیای دریاچه ارومیه تعیین شدند
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به عزم دولت برای احیای دریاچه ارومیه گفت: کمیته‌های تخصصی استانی برای احیای دریاچه تعیین شده و از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کنند.
محمد صادق معتمدیان در بازدید از طرح‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی برای جلوگیری از ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه، اظهار کرد: این کمیته‌ها با یک رویکرد تخصصی برنامه‌های لازم برای احیای دریاچه ارومیه را ارائه خواهند کرد تا مورد بررسی، تصویب قرار گرفته و ابلاغ شود.
وی ادامه داد: باید برنامه تمامی دستگاه‌های دخیل در احیای دریاچه ارومیه به صورت دقیق مشخص و طبق برنامه ریزی صورت گرفته اجرایی شود.
دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای کنترل ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار انواع گونه‌های مقاوم و قابل رشد در شرایط دریاچه ارومیه برای کنترل شن‌های روان و ریزگردها، کاشت شده که نقش مؤثری نیز در این خصوص داشته است.
وی با بیان اینکه برای مدیریت روان آب‌ها بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ پروژه تعریف و اجرا شده است، اضافه کرد: بادشکن غیر زنده نیز به طول ۱۶۰ کیلومتر در حاشیه دریاچه ارومیه برای کنترل ریزگردها اجرا شده است.
معتمدیان با تاکید بر اینکه باید کانون‌های ریزگردها به صورت دقیق مورد مطالعه قرار گیرد، یادآور شد: کنترل ریزگردها یکی از دغدغه‌های اهالی و روستاییان ساکن در حاشیه دریاچه ارومیه است که اقدامات لازم در این راستا به ‌زودی اجرایی می‌شود.
استاندار آذربایجان‌غربی همچنین بر افزایش کمی طرح‌های کنترل ریزگردهای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: در همین راستا اعتبارات لازم از سوی دولت اختصاص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:
مجوز افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن کوخرد و چاله گریند صادر شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از دریافت مجوز افزایش ظرفیت تولید آب کوخرد و چاله گریند بستک به عنوان مصوبه سفر استاندار به این شهرستان خبر داد.
عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به درخواست‌های مردمی در سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بستک و مصوبه این سفر برای افزایش ظرفیت تولید آب سایت آب شیرین کن کوخرد و چاله گریند افزود: ظرفیت فعلی این آب شیرین کن ۷۵۰ مترمکعب در شبانه روز است که استاندار هرمزگان حدود دو ماه پیش دستور پیگیری و افزایش ظرفیت تولید این آب شیرین کن را داد که خوشبختانه پس از تاکید استاندار و پیگیری شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در زمان کوتاهی با نگاه مثبت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور این مجوز صادر شد.
به گفته وی، خرید آب از آب شیرین کن‌ها به صورت تضمینی است و هر گونه افزایش ظرفیت این سایت‌ها می‌بایست با موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همراه باشد که مجوز دو برابر شدن ظرفیت تولید این سایت صادر و به سرمایه گذار ابلاغ شد.
مدیرعامل آبفا ابراز امیدواری کرد، با افزایش ظرفیت این سایت، در آینده میزان تولید این آب شیرین کن به ۱۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز خواهد رسید.
حمزه‌پور همچنین با اشاره به طرح توسعه شبکه آبرسانی کوخرد و چاله گریند افزود: ۴۲ کیلومتر از شبکه توزیع آب کوخرد با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اصلاح و توسعه است.
گفتنی است، با افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن کوخرد، وضعیت آب شرب جمعیتی بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ نفر در کوخرد و چاله گریند بهبود خواهد یافت.

به مناسبت روز ملی اورژانس انجام شد؛
دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با کارکنان اورژانس۱۱۵ استان
دکتر کاظم محمودی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور در واحدهای مختلف ستاد مرکزی اورژانس۱۱۵ و مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵، فرا رسیدن این روز را به همه همکاران تبریک گفت.