فرار مهدی شیری از ویروس سوشال مدیا!
فرار مهدی شیری از ویروس سوشال مدیا!

    هواداران فوتبال در ایران، گرفتارتر، خسته تر و عصبانی تر از آن هستند که در واکنش های خشم آلود خود، ملاحظات فوتبالی را در نظر بگیرند. اگر مهدی شیری باشید، در این روزها باید بتوانید جلوی خودتان را برای سر زدن به صفحات اجتماعی، بگیرید؛ این تنها راهی است که ممکن است کمی […]

 

 

هواداران فوتبال در ایران، گرفتارتر، خسته تر و عصبانی تر از آن هستند که در واکنش های خشم آلود خود، ملاحظات فوتبالی را در نظر بگیرند.
اگر مهدی شیری باشید، در این روزها باید بتوانید جلوی خودتان را برای سر زدن به صفحات اجتماعی، بگیرید؛ این تنها راهی است که ممکن است کمی از دشواری های زندگی در این روزها و شرایط و اوضاع و احوال را برایتان کم کند.
جمعه، شش روز پس از اتفاقات دیدار فینال آسیا و نوشتن عمده بار شکست قرمزها در بازی مقابل حریف کره ای به پای مهدی شیری، او در مسابقه مقابل نساجی به میدان رفت و در بدو ورود به زمین و در شرایطی که به نظر می‌رسید همچنان تحت تاثیر وج منفی ناشی از شکست روز شنبه است، در حالی که قصد داشت با یک پاس به عقب حامد لک را صاحب توپ کند، دروازه تیمش را با خطر جدی مواجه کرد که البته دو سیو متوالی از سوی لک و حسینی دروازه پرسپولیسی ها را از فرو ریختن نجات داد؛ این لحظه ای بود که مهدی شیری به طور ویژه از خدای خود تشکر کرد. چرا که رخ دادن چنین اتفاقاتی آن هم در اوج حملات پرسپولیس به سمت دروازه حریف، معلوم نبود چه داستان تازه ای برای او خلق کند.
با این حال بعد از شوک اولیه شیری در ادامه بازی نمایش بسیار خوبی ارائه کرد و حتی روی گل تساوی هم تاثیر خود را گذاشت و به نوعی پایه گذار این گل شد. او با نفوذهای متوالی از سمت راست، علاوه بر این که در خط دفاعی و کنترل بازیکنان حریف نیز خوب کار کرد، در همکاری با سیامک نعمتی بارها و بارها مدافعان نساجی را دور زد. البته شیری به طرز عجیبی هنوز اعتماد به نفس ارسال های مکرر روی دروازه حریف را ندارد و ترجیح می‌دهد کار رابه نفر کناری واگذار کند که البته برای او به عنوان یک دفاع راست نکته مثبتی به شمار نمی‌آید.
اما در ورای همه اتفاقات و در شرایطی که با پایان بازی نساجی موجی از حملات تند با کلمات زشت علیه این بازیکن که در دوره برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس پیوسته است، آغاز شده بود، شایعه تازه ای نیز از گوشه و کنار رسانه های ورزشی بیرون آمد و آن پیوستن رامین رضاییان به پرسپولیس در نیم فصل بود. بازیکنی که در پست دفاع راست بازی می‌کند و حضورش در پرسپولیس آینده شیری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همه این ها به فشار سنگین و خرد کننده روی مدافع پرسپولیسی ها اضافه کرد تا او روی دیگر بازی و حضور در یک پرطرفدار را هم ببیند؛ زمانی که حداقل بخشی از هواداران از تو روی برمی‌گردانند و دامنه حملات احساسی آنها، روزگارت را سیاه می‌کند.
جالب این که در همین دوره چند ساله که اغلب با موفقیت صددرصدی همراه بوده، بازیکنان مختلفی مورد آماج این حملات بوده اند؛ از مهدی طارمی تا علی علیپور و ازشجاع خلیل زاده تا مهدی ترابی. بازیکنانی که جملگی بهترین ها و محبوب ترین های پرسپولیس نیز محسوب می‌شدند اما خطای فردی آن ها در یک مسابقه، همان اتفاقی را رقم زده که شیری در یک هفته اخیر تجربه کرده است.
همه این ها سزای خطای غیر مترقبه و غجیب و غریبی است که اومقابل اولسان هیوندای انجام داد. البته او در این مورد هم تنها بازیکن خطاکار میدان نبود و بازیکن هم دسته احمد نوراللهی هم پنالتی شده بود. جالب این که احمد که این هفته گل تساوی تیمش را زده بود، یک استوری مودبانه منتشر کرد تا گلایه خود را از هواداران روزهای خوشی به نمایش بگذارد.
شاید آنچه که نوراللهی قصد داشت آن را به خطاب به برخی از افراد به کار ببرد، این بود: غیرممکن است فوتبالیستی بدون نوسان و خرابکاری یک دوره فوتبالی خود را پشت سر بگذارد و اتفاقا در این روزهاست که حضور هوادار و پشت گرمی آن ها می‌تواند به بازگشت این سرمایه انسانی به سمت منافع باشگاه کمک کند. کاری که البته در ایران هواداران چندان به آن اعتقادی ندارند. آن ها گرفتارتر، خسته تر، عصبانی تر و البته درگیر کری تر از آن هستند که بخواهند در واکنش های خشم آلود، این چیزها را مدنظر قرار دهند.