معاون مسکن و ساختمان ضمن اعلام موافقت ستاد ملی کرونا با پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط از تمدید اتوماتیک قراردادهای اجاره به مدت یکسال، خبر داد. محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان، مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص وام ودیعه مسکن و همچنین سامانه ملی املاک و اسکان را توضیح داد. معاون […]

معاون مسکن و ساختمان ضمن اعلام موافقت ستاد ملی کرونا با پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط از تمدید اتوماتیک قراردادهای اجاره به مدت یکسال، خبر داد.
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان، مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص وام ودیعه مسکن و همچنین سامانه ملی املاک و اسکان را توضیح داد.
معاون مسکن و ساختمان گفت: ستاد ملی کرونا برای سال جاری با پرداخت وام ودیعه مسکن موافقت کرده است. بر همین اساس، برای مستاجران واجد شرایط در تهران ۷۰ میلیون تومان، برای کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مستاجران واجد شرایط تا پایان شهریورماه سال‌جاری فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین نظام بانکی تا پایان آذرماه مکلف شده است تا تسهیلات ودیعه مسکن را به متقاضیان پرداخت کند.
محمودزاده توضیح داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، قراردادهای اجاره اتوماتیک به مدت یکسال دارای اعتبار است و میزان اجاره نیز به عنوان سقف حداکثری مجاز نه به صورت اجباری همان میزان سال گذشته تعیین شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش مدت‌زمان ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی تمامی سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان و تصمیم ستاد ملی کرونا در این باره، اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ثبت اطلاعات ملی و سکونتی سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان به نشانی
http://amlak.mrud.ir  تا پایان مهرماه سال جاری تمدید شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی سوالات و ابهامات در خصوص ثبت اطلاعات سکونتی و ملکی در سامانه ملی املاک و اسکان برطرف شده این مدت قابل تمدید نیست.

معاون استاندار کرمانشاه:
مشکلات واحدهای مسکن مهر پاوه باهمکاری مردم و تجمیع ظرفیت‌ها رفع می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به لزوم تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر پاوه گفت: موضوع عدم انجام تعهدات جهت تسریع در تحویل واحدها بررسی و با مسببان این اقدام برخورد می‌شود.
«منوچهر فخری» در جلسه شورای مسکن شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: از ۶۲۰ واحد مسکن مهر پاوه، ۱۹۲ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده، ۱۹۲ واحد دیگر آماده تحویل و مابقی واحدها نیز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اظهار داشت: برای تسریع در انجام امور و رفع مشکلات، امروز مواردی از جمله وضعیت پرداخت سهم آورده مردم، مشکلات تعاونی و تعهدات پیمانکاران بررسی شد و با توجه به تأکید ویژه استاندار کرمانشاه در مسیری اقدام خواهد شد که تمام واحدها در برنامه زمانبندی مناسب و با همکاری مردم، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعاونی ها به ذینفعان تحویل داده شود.
او تاکید کرد: اعتمادسازی و رفع مشکلات بین واحدها و تعاونی ها کار مهمی بوده و از تلاش، زحمات و پیگیری های صورت گرفته نیز برای پیشرفت مطلوب این پروژه تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی تلاش های فرماندار، شرکت های تعاونی و پیمانکاران را نیز در ماه های گذشته قابل تقدیر دانست و بیان داشت: پرونده مسکن مهر پاوه در مراجع قضایی برای بررسی میزان قصور افراد ذی ربط در حال پیگیری است و ضمن مشخص کردن افرادی که به موقع به تعهدات خود عمل نکرده اند با هماهنگی واحدها به متقاضیان تحویل می شود.
فخری تصریح کرد: این پروژه توسط یک تیم منسجم در حال پیگیری است و در هر شرایطی و با هر سختی و مشکلاتی که داشته به صورت کامل جهت تحویل به مردم آماده می شود.

کیفیت مسکن مهر پاوه مطلوب است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: شرایط ویژه زمین محل احداث پروژه و توپوگرافی سخت شهرستان سبب شد در جبهه های مختلفی با چندین اکیپ عملیاتی مراحل احداث پروژه مسکن مهر پاوه پیگیری شود و این امر به یقین هزینه های ساخت را چندین برابر نمود چون عملیات های ویژه ای برای خاک‌برداری، تسطیح محوطه، دیوارکشی، راه‌دسترسی، دیوارچینی و سایر موارد انجام شد و کیفیت اجرا نیز تاکنون مطلوب ارزیابی می شود.
وی که برای پیگیری مشکلات مسکن مهر پاوه در این جلسه حضور داشت، تأکید کرد: همه باید با تشریک مساعی و هم افزایی در مسیری گام برداریم تا هر چه سریعتر شاهد رویدادی خوشایند به نام واگذاری کلیه واحدهای مسکن مهر به مردم باشیم.
فخری گفت: برای پایان کار پروژه مسکن مهر مسوولان و اعضای شورای مسکن، شرکتهای تعاونی، پیمانکاران و ناظران هر چه کارهای باقیمانده را با جدیت و اهتمام بیشتری پیگیری کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی قم:
صدور پروانه مسکن ملی در قم با ۵۰ درصد تخفیف ضروری است
مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در راستای کاهش هزینه‌های ساخت، تخفیف ۵۰ درصدی صدور پروانه در مسکن ملی قم ضروری است.
حسن صبوری در نخستین جلسه شورای تامین مسکن استان اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ملی وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و در راستای احداث مسکن ارزان قیمت و کاهش هزینه‌های ساخت، صدور پروانه ساخت واحدهای مسکن ملی با تخفیف ۵۰ درصد، اولویت و ضرورت دارد.
وی در خصوص افزایش تسهیلات وام طرح مسکن ملی بیان داشت: مبلغ تسهیلات وام مسکن ملی از یک میلیارد ریال به‌یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است که البته این امر به‌محض ابلاغ به‌استان در دستور کار قرار می گیرد.
صبوری در خصوص ثبت نام مرحله جدید طرح مسکن اقدام ملی گفت: مرحله پنجم ثبت نام طرح مسکن اقدام ملی کشور و مرحله سوم آن در استان از ۱۸ خرداد آغاز و تا ۲۶ خرداد ادامه خواهد داشت.
وی افزود: ثبت نام برای تمامی همشهریان قمی که شرایط اعلامی چهارگانه را دارا هستند، مجاز است که البته متقاضیان در هنگام ثبت نام نباید ثبت نام فعال در سامانه اقدام ملی داشته باشند.
مدیرکل راه و شهرسازی قم سهم شهر قم در این مرحله از ثبت نام را هزار و ۷۵۵ واحد مسکونی دانست و افزود: تاکنون بیش از ۱۲ هزار تَن در این مرحله در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند.
این مسئول همچنین تصریح کرد: در جلسه شورای تامین مسکن، حذف تمامی متقاضیان شهرهای اقماری استان از جمله کهک، دستجرد، جعفریه و دیگر شهرها که بعد از اطلاع رسانی‌های گسترده و متعدد تاکنون هیچ‌گونه مراجعه به‌بنیاد مسکن نداشته‌اند و یا واریز وجه اولیه را تکمیل نکرده‌اند تصویب شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز، جایگزینی متقاضیان در طرح‌های مسکن ملی قم تصویب شد اما جزئیات نحوه جایگزینی متعاقبا توسط بنیاد مسکن استان اطلاع رسانی می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان کرد: براساس این مصوبه متقاضیانی که در حال حاضر توانایی پرداخت آورده را ندارند می‌توانند به‌طرح‌های با پیشرفت فیزیکی کمتر انتقال پیدا کنند و یا با متقاضیان طرح‌های دیگر که دارای آورده متناسب با طرح هستند جابه‌جا شوند.