قلعه‌نویی به نظری استقلال جای شما نیست
قلعه‌نویی به نظری استقلال جای شما نیست

    امیر قلعه‌نویی سرمربی گل گهر سیرجان جواب مبسوطی به حجت نظری داد. قلعه نویی در مورد اظهارنظر حجت نظری عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال که گفته بود «برای لیگ قهرمانان آسیا با امیر قلعه‌نویی اصلاً صحبتی نکرده بودیم» توضیحاتی داد: – این افرادی که به استقلال می‌آیند باید به نیت رحمت بیایند. او […]

 

 

امیر قلعه‌نویی سرمربی گل گهر سیرجان جواب مبسوطی به حجت نظری داد. قلعه نویی در مورد اظهارنظر حجت نظری عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال که گفته بود «برای لیگ قهرمانان آسیا با امیر قلعه‌نویی اصلاً صحبتی نکرده بودیم» توضیحاتی داد:
– این افرادی که به استقلال می‌آیند باید به نیت رحمت بیایند. او اصلاً مصاحبه من را نخوانده، چیزی به دستش داده‌اند و گفته‌اند برو این را بگو! به من گفتند چرا در مورد استقلال صحبت نمی‌کنی، گفتم در مورد لیگ قهرمانان آسیا حتی از من نظر هم نخواستند. این بنده خدا شاید بدون مطالعه یک حرفی را زده، من گفتم وقتی من را جزو پیشکسوتان نمی‌دانند و وقتی مسؤولیت نداشتم حتی از من نظر هم نخواستند. من تنها مربی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستم که با ۴ تیم به مرحله بعد صعود کردم. با ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتور و استقلال، حتی در لیگ مربی خارجی هم نداریم که این آمار را داشته باشد. این بنده خدا اصلاً فکر کنم مطالعه نکرده، مگر من گفتم کاندیدا بودم. گفتم اگر من را پیشکسوت می‌دانستید یک مشاوره از من می‌گرفتید.
– آدم تاسف می‌خورد که این آدم‌ها چطور سر از فوتبال در می‌آورند؟ آقای نظری! آیا جایگاه شما و امثال شما مدیریت در ورزش و باشگاه بزرگ استقلال است؟ چرا باید این آدم‌ها را به ورزش بیاورند؟ او اگر عضو شورای شهر تهران است، چرا به وضع ناهنجار شهر تهران که هزاران مشکل دارد رسیدگی نمی‌کند؟ در حوزه و رشته خودتان کار کنید. نمی‌خواهم کسی را زیر سؤال ببرم، اما ۴۰ سال است در مملکت ما آدم‌ها سر جایشان نیستند. امثال دادکان و مصطفوی باید خانه نشین باشند، اما این دوستان باید سر کار بیایند، البته آدم‌های خوبی هستند اما کجای فوتبال هستند که بیایند به فوتبال و باشگاه استقلال کمک کنند؟
– آقای نظری! اول ببین من راجع به استقلال چه گفتم، ضمن این که اگر قرار باشد کسی در مورد استقلال حرف بزند، من و امثال من باید حرف بزنیم. من جوانی‌ام را در استقلال گذاشتم، ۱۲ بار جراحی کردم، دسته سه، نهمی و سیزدهمی تیم برای من بوده، کمپ استقلال را ساختیم، شما چه کار کردید؟ حدود یک میلیارد و اندی دلار خرج کردید، حالا ما نباید راجع به استقلال صحبت کنیم؟
– آقای سلطانی‌فر! با چه متر و معیاری این آدم‌ها را راس کار می‌آورید؟ چرا وزیر ورزش که باید به ورزش اشراف داشته باشد، این طور باشد. ما حق نداریم راجع به استقلال صحبت کنیم؟ من، جواد زرینچه، عباس سرخاب،‌ صادق ورمزیار و حمید بابازاده جزئی از استقلال هستیم. چون در دسته سه ایثار کردیم. از ۱۰ کیلومتری باشگاه استقلال کسی رد نمی‌شد که کمک کند. خدا پدر علی جباری را بیامرزد که آن موقع کمک کرد. من هم به عنوان کاپیتان تیم یک گوشه کار را گرفتم.
– حرفم با حجت نظری این است که آقایان! شما باید در جایگاه خودتان خدمت کنید، این افراد آدم‌های بسیار خوبی هم هستند و همه آنهایی که به ورزش آمدند به نیت خدمت آمدند، اما می‌گویم یک مدیر صنعتی باید به رشته خودش برود. او تحصیلات آکادمیک در رشته خودش داشته، باید مثلاً کارخانه سایپا یا کارخانه‌ای که راندمان خوبی دارد را به دست من بدهند؟ البته همه کارخانه‌ها الان مشکل دارند، یک کارخانه‌ای که بازدهی‌اش خوب است را به من بدهند و بگویند قلعه‌نویی اینجا کار کن، اینجا مدیریت کن، همین می‌شود.
نظری مصاحبه من را نخوانده، گفتم من را حتی پیشکسوت استقلال هم نمی‌دانند که مشاوره بگیرند، اما او می‌گوید من کاندیدا نبودم. خدا را شکر قبلش قرارداد بسته بودم، برادران شفیع‌زاده هستند، روزی من استقلال اهواز بودم، استقلال به دنبال من آمد، استقلال اهواز هم داشت سقوط می‌کرد اما من نرفتم. روزی سپاهان بودم، به اصفهان آمدند، صحبت کردند اما من نسبت به تعهدم ایستادم. آقایان اگر می‌خواهند صحبت کنند با مطالعه باشد. خدمت نظری و دیگر دوستان ارادت دارم، باز هم نظرم این است که آنها به نیت خدمت آمدند اما هر کس باید در جایگاه خودش به مملکت خدمت کند.