كشف و ضبط ۵۲۹دستگاه رمز ارز غیرمجاز  توسط شركت توزیع برق مازندران در چهارماهه نخست سالجاری
كشف و ضبط ۵۲۹دستگاه رمز ارز غیرمجاز  توسط شركت توزیع برق مازندران در چهارماهه نخست سالجاری

توسط شركت توزیع برق مازندران در چهارماهه نخست سالجاری سرپرست شرکت توزیع نیروی برق مازندران از کشف و ضبط ۵۲۹  دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد. مهندس سید کاظم حسینی کارنامی  گفت : استفاده و بکارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینرافزایش احتمال آسیب رساندن به لوازم الکتریکی همسایگان از قبیل تلویزیون، یخچال […]

توسط شركت توزیع برق مازندران در چهارماهه نخست سالجاری
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق مازندران از کشف و ضبط ۵۲۹  دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مهندس سید کاظم حسینی کارنامی  گفت : استفاده و بکارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینرافزایش احتمال آسیب رساندن به لوازم الکتریکی همسایگان از قبیل تلویزیون، یخچال و کولر و اعمال جرایم سنگین برای سوءاستفاده کنندگان از برق یارانه ای را به همراه خواهد داشت .
وی ادامه داد :  از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۲۹ دستگاه ماینر غیرمجاز از ۵۳ مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز توسط همکاران و مسئولین تست و بازرسی استان و امورهای توزیع برق با هماهنگی مسئولین قضایی و با همکاری ماموران انتظامی در نقاط مختلف مازندران کشف و ضبط شده است که مبلغی حدود ۴ میلیارد ريال بهای انرژی بابت جریمه این دسته از مشرکین صادر شده است.
وی گفت: از ابتدای  این طرح تاکنون که  به منظور  کشف و ضبط  دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز که از سال ۹۸ آغاز شده است  حدود ۳۱۲۰ دستگاه  استخراج رمز ارز از ۱۲۹ مرکز غیر مجاز جمع آوری شده که  مبلغی  حدود ۶۹ میلیارد ریال بابت جریمه برای این دسته از مشترکین صادر شده است .
حسینی کارنامی خاطرنشان کرد : با وجود ارائه دستورالعمل واگذاری انشعاب برق به صورت قانونی برای این دسته از مشترکین متاسفانه برخی افراد سودجو به صورت غیرقانونی اقدام به فعالیت دراین زمینه می نمایند که باعث افزایش مصرف و بروز مشکلات فراوان در کنترل بار مشترکین و در شرایط بحرانی بروز خاموشی های ناخواسته می شود . به همین منظور این شرکت طی قرادادی اقدام به انجام فرآیند شناسایی این دسته از افراد با جدیدترین روش ها در حوزه داده کاوی نموده اس

تولید برق در نیروگاه شهید مفتح همدان ۲۰ درصد افزایش یافت
همدان- خبرنگار روزنامه جمله
معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان گفت: تولید خالص برق این نیروگاه در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان پژمان اختری افزود: تولید چهار ماهه نخست امسال این نیروگاه به بیش از ۲.۵ میلیارد کیلووات ساعت رسید که این میزان تولید در مقایسه با سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.
وی اظهار داشت: از این میزان انرژی تولیدی حدود ۷۰۰ میلیون کیلووات ساعت سهم برق تولیدی تیرماه امسال بوده است.
اختری ادامه داد: این نیروگاه در اردیبهشت‌ امسال بیش از ۵۵۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی خالص در اختیار شبکه توزیع نیروی برق قرار داد.
وی با بیان اینکه نیروگاه برق شهید مفتح توان تولیدی یک هزار مگاوات انرژی را دارد؛ خاطرنشان کرد: این توان تولیدی به طور دقیق با مگاوات نصب شده آن برابر است.
معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان با بیان اینکه هر تجهیزی پس از گذشت نزدیک به ۲۷ سال از نصب و عمر آن؛ با افت کارکرد مواجه می شود، گفت: تجهیزات با افت راندمان و فرسودگی؛ توان اولیه را نخواهند داشت.
اختری اضافه کرد: نیروگاه برق شهید مفتح همدان از توان متخصصان داخلی و با تجربه بهره گرفته است و با توجه به بهره مندی از این امتیاز توانسته با انجام تعمیرات دوره ای، نیمه اساسی و اساسی توسط این متخصصان شادابی و سلامت تجهیزات را حفظ کند.

فرماندار کاشان:
تامین و حفظ امنیت و سلامت دو مسوولیت مهم برای فرمانداران است
فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی تحت امر، فراهم نمودن دو مقوله مهم امنیت و سلامت برای عزاداری ماه محرم است.
علی اکبر مرتضایی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل ها و مصوبات کشوری و استانی در برگزاری مراسمی شایسته و درخور شان سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان در ماه محرم، یادآور شد: ضروریست با توجه به احادیث و روایات، نعمت امنیت و سلامت فراموش نشود و این وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی است تا برای مردم فراهم کنند.
وی افزود: هرگاه در شهرستان نیازمند انجام کارهای بزرگ بودیم و دست نیاز به سوی مردم دراز کردیم مردم شریف شهرستان همیشه یاری‌گر ما شدند.
فرماندار ویژه کاشان ادامه داد: در اوایل شیوع بیماری کرونا مردم با تولید و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی ما را یاری کردند، زمانی که نیاز بود امنیت شهرستان تامین شود مردم در قالب بسیجیان همراهی شایانی کردند.
مرتضایی در ادامه گفت: مردم کمبود ماسک شهرستان با دایر کردن کارگاه‌های کوچک برطرف کردند و زمانی که نیاز به ساخت کلاس مدرسه و مسکن برای محرومین مطرح شد مردم شریف و خیرین شهرستان کمک‌های خود را از ما دریغ نکردند.
رییس شورای تامین شهرستان کاشان افزود: در حال حاضر این موضوع تکرار شده و خدمتگزاران مردم برای تامین امنیت و سلامت آنها در عزاداری‌های ماه محرم دست نیاز به طرف همین مردم دراز می‌کنیم تا هیئات مذهبی بتوانند ضمن رعایت کلیه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها مراسمی شایسته و باشکوه برگزار نمایند.
فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: در این شرایط متاسفانه برخی افراد به طور مغرضانه، خواسته یا ناخواسته شاید بخواهند در مراسمات پیش رو به نوعی سبب نارضایتی برای مردم شوند و در درجه اول این خود مردمند که نباید به این افراد اجازه خودنمایی بدهند.
مرتضایی افزود: در ایام محرم گذشته، متاسفانه برخی از عزاداری‌ها دچار حواشی ناخواسته‌ای شده و امسال با تجربه‌ای که طی این سال ها بدست آمده، نباید اجازه دهیم این قبیل اتفاقات نامبارک تکرار شود.
مرتضایی در پایان از اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی شهرستان کاشان برای زحماتشان به ویژه در برگزاری همایش هیئات مذهبی کاشان تقدیر و تشکر کرد و با عرض احترام به مقام شامخ امامزاده هادی(ع) مراتب تشکر خود را از مهمان نوازی مردم منطقه فین اعلام داشت.