«مدرس خیابانی» استاندار سیستان و بلوچستان شد
«مدرس خیابانی» استاندار سیستان و بلوچستان شد

«حسین مدرس خیابانی» با پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیأت وزیران، استاندار سیستان و بلوچستان شد. اعضای دولت پس از بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی آقای حسین مدرس خیابانی، به وی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان رأی اعتماد دادند. همچنین آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در این جلسه خطاب به استاندار جدید استان سیستان […]

«حسین مدرس خیابانی» با پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیأت وزیران، استاندار سیستان و بلوچستان شد.
اعضای دولت پس از بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی آقای حسین مدرس خیابانی، به وی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان رأی اعتماد دادند. همچنین آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در این جلسه خطاب به استاندار جدید استان سیستان و بلوچستان چهار موضوع را مورد تأکید قرار داد:
۱- حفظ و ارتقا وحدت و برادری موجود بین اقوام و مذاهب موجود در استان و پیشگیری از اقدامات تفرقه‌افکنانه جریان‌های افراطی، به لحاظ اینکه اقوام بلوچ و سیستان و مردم شیعه و سنی استان در سالیان متمادی با همدیگر زندگی برادرانه داشته‌اند.
۲- استفاده از نیروهای کارآمد بومی و ظرفیت منابع انسانی توانمند و شایسته استان بالاخص جوانان.
۳- تأکید بر ارتقا امنیت مرز و استان با کمک و همت مردم منطقه به عنوان مرزداران شایسته کشور.
۴- ساماندهی و ضابطه‌مند نمودن مبادلات مرزی و سوخت‌بری.
گفتنی‌است، مدرس خیابانی دانش آموخته رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران است و سوابق طولانی مدیریتی در رده‌های مختلف وزارت بازرگانی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد.
از جمله سوابق وی، قائم مقامی وزیر صمت، معاون وزیر در وزارت بازرگانی و مدیرکل حوزه‌های مختلف وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت بازرگانی است.
همچنین حسین مدرس خیابانی مدتی نیز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

 

۴۷ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی در مازندران هزینه شد
مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: سه ماهه اول امسال ۴۷ میلیارد تومان برای درمان چهار هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی بیمه شده هزینه صرف شده است.
رسول ظفرمند در نشست با خبرنگاران درباره طرح‌های نوین الکترونیکی بیمه سلامت با بیان اینکه نداشتن بیمه مانع ارائه خدمات به بیماران کرونایی نشده است، افزود: همچنین برخی از افراد در دوران کرونا به صورت تلفنی از خدمات بیمه‌ای برخوردار شدند.
وی افزود: ۳۸۰ نفر در بازه زمانی دو هفته تعطیلی در اپیدمی کرونا به صورت غیرحضوری و تلفنی و ارائه کد ملی از مزایای بیمه‌ای بهره مند شدند و این مسئله سبب شده تا بیمه شده برای دریافت خدمات درمانی دغدغه‌ای نداشته باشند.
وی با اظهار اینکه حدود ۸۰ درصد بیمه شدگان از پرداخت حق بیمه معاف هستند، ادامه داد: بدون مراجعه این افراد، نسبت به تمدید بیمه آنان اقدام شده است.
ظفرمند از مشمولان خواست تاپایان شهریورماه با مراجعه به سایت شهروندی و اطلاع نسبت به وضعیت اعتباری برای تمدید آن اقدام کنند و گفت: این سامانه با کد ملی و شماره تلفن همراه فرد قابل دسترسی است.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران ادامه داد: در سه ماهه اول امسال چهار هزار و ۸۰۰ نفر از مشمولان به دلیل ابتلاء به کرونا در مراکز درمانی بستری شدند و برای درمان آنها ۴۷ میلیارد تومان هزینه صرف شده است. وی با اشاره به میانگین هزینه ۱۰ میلیون تومانی برای هر بیمه شده گفت: بالای ۹۰ تا ۹۵ درصد هزینه‌ها توسط بیمه سلامت پوشش داده شده است.

 

 

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری خبر داد؛
پرداخت ۱۰۸میلیارد وام به معتادان بهبودیافته در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۰۸ میلیارد ریال به معتادان بهبودیافته استان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.
نرگس عسگری با اشاره به پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی اشتغال به معتادان بهبودیافته در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: حداقل باید یک سال از پاکی افراد متقاضی تسهیلات گذشته باشد. وی با بیان اینکه این تسهیلات به‌منظور اشتغال‌زایی و عدم بازگشت فرد به اعتیاد پرداخت می‌شود، عنوان کرد: متقاضیان باید گواهی فنی و حرفه‌ای یا پروانه کسب داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال ۱۰۸ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به معتادان بهبودیافته در نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: ۱۸ کمپ ترک اعتیاد بدون درمان دارویی، ۷ مرکز «MMT» و یک مرکز درمان بازتوانی زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت می‌کنند.
عسگری ادامه داد: بیش از هزار و ۷۹۵ معتاد در مراکز ترک اعتیاد استان بستری هستند.
وی با بیان اینکه ۵۲ نفر از معتادان بستری در مراکز ترک اعتیاد بهزیستی چهارمحال و بختیاری از بانوان هستند، افزود: یک مرکز ترک اعتیاد ویژه بانوان در استان فعالیت می‌کند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری به شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: افرادی که به مراکز درمانی ترک اعتیاد استان مراجعه می‌کنند پس از گرفتن تست کرونا ۱۴ روز در قرنطینه به سر می‌برند و پس‌ازآن به بخش عمومی منتقل می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کردند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
، سعید کشمیری در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: در راستای تسریع در واکسیناسیون در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و این کار سرعت گرفته است.
وی از تولید و پخش ۲۵۰ هزار دقیقه برنامه در صدا و سیمای بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این برنامه‌ها در راستای آگاه‌سازی مردم در زمینه رعایت پروتکل بهداشتی بوده که نقش و تأثیر مهمی داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند کاهشی ابتلاء و بستری کرونا در استان خاطرنشان کرد: در صورتی که ساده‌انگاری صورت گیرد شاهد خطرات بزرگی در سطح استان خواهیم بود.
کشمیری تعداد افرادی که در استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند را ۵۵۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: ۲۲۰ هزار نفر از اهالی استان بوشهر تا کنون هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.