مدیرعامل بیمه ملت با فرزند سپهبد شهید، صیاد شیرازی دیدار کرد
مدیرعامل بیمه ملت با فرزند سپهبد شهید، صیاد شیرازی دیدار کرد

        دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت، به مناسبت سالگرد شهادت مردی که لقب «صیاد دل‌ها» را به واسطه شکیبایی و اخلاص به خود اختصاص داد؛ و به منظور تجلیل از مقام شامخ شهید علی صیاد شیرازی، با مهدی صیاد شیرازی فرزند ارشد این سپهبد شهید؛ طی دیداری به گفت‌وگو نشست. بر اساس […]

 

 

 

 

دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت، به مناسبت سالگرد شهادت مردی که لقب «صیاد دل‌ها» را به واسطه شکیبایی و اخلاص به خود اختصاص داد؛ و به منظور تجلیل از مقام شامخ شهید علی صیاد شیرازی، با مهدی صیاد شیرازی فرزند ارشد این سپهبد شهید؛ طی دیداری به گفت‌وگو نشست.
بر اساس این گزارش، مهدی صیاد شیرازی که در سن ۱۸ سالگی شاهد شهادت پدر بوده؛ از خاطرات او سخن گفت و به اهمیت رفتار پدر نسبت به خانواده اشاره کرد.
برنامه‌ریزی در تمام فعالیت‌ها و بهره‌برداری صحیح از زمان از جمله مواردی بود که فرزند شهید صیادشیرازی از آن به عنوان خصوصیات اخلاقی پدر نام برد.
گفتنی است؛ سرتیپ صیاد شیرازی در سال ۶۷ در عملیات مرصاد که مرزهای غرب ایران مورد هجوم گروهک منافقین قرار گرفته بود، منافقین را شکست داد. سپهبد علی صیاد شیرازی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ۱۶ فروردین ۱۳۷۸ با حکم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشگری نایل آمد اما در صبح روز ۲۱ فروردین ۷۸ توسط اعضای سازمان تروریستی منافقین که با لباس مبدل به منزل او نزدیک شده بودند، در مقابل چشمان فرزندش، ترور شد و به شهادت رسید. پیکر پاک سپهبد شهید، در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.