مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه – الهه فرهادی شهریار قاسمی بعنوان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه منصوب شد. مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با حضور مشاور وزیر و مدیرکل هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی ، رئیس مرکز حراست وزارت جهاد کشاورزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، معاونین و مدیران سازمان جهاد […]

کرمانشاه – الهه فرهادی

شهریار قاسمی بعنوان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه منصوب شد.
مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با حضور مشاور وزیر و مدیرکل هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی ، رئیس مرکز حراست وزارت جهاد کشاورزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران ادارات تابعه و تشکل های بخش خصوصی کشاورزی در سالن جلسات شماره ۲ سازمان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین آفتابی؛ مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به روحیه فساد ستیزی در دولت سیزدهم گفت: پس استقرار دولت سیزدهم آنچه باعث ایجاد فضای امید در جامعه شده، این مهم است که دولت برای مقابله با فساد و شفاف سازی امور عزمی جدی دارد و به آن اهتمام می ورزد.
آفتابی سپس با اشاره به فاکتورهای مهم مدیریتی در عصر حاضر به ویژگی های کشاورزی کرمانشاه و نقش آن در تامین امنیت غذایی پرداخت و افزود: بدنه کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه فنی و متعهد به خدمت به بهره برداران است.
وی در ادامه ضمن تشکر از زحمات مهندس حاتمی برای مهندس قاسمی سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه آرزوی توفیق نمود و افزود: انتظار می رود مهندس قاسمی از تمامی ظرفیت های مدیران و کارشناسان سازمان به نحو احسن استفاده نماید.
در ادامه سجاد سنجابی؛ رئیس کانون کارآفرینی بخش کشاورزی ضمن تشکر از مهندس حاتمی و مجموعه مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تشکل های بخش کشاورزی آمادگی خود را برای همکاری با سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی اعلام می کند و ایمان داریم تنها راه پیشرفت کشاورزی استان همدلی و همراهی خانواده کشاورزی استان است.
در ادامه مهندس نوربخش حاتمی؛ رئیس پیشین سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: دستاوردهای سازمان بمناسبت های مختلف مطرح شده است و در این مراسم قصد ارائه گزارش عملکرد ندارم. وی سپس به مسائل و مشکلات سازمان طی سنوات گذشته اشاره کرد و افزود: بلاهای طبیعی و تحریم ها و کاهش اعتبارات از جمله موانع توسعه کشاورزی کرمانشاه بودند که با همت کارکنان سازمان موفق شدیم موانع را تبدیل به فرصت نمائیم.
حاتمی افزود: راهکار حل مشکلات کشاورزی کرمانشاه اتحاد و همدلی است و توفیقات بدست آمده در حوزه های صنایع تبدیلی، سیستم های آبیاری تحت فشار، گلخانه ها و کشت های کم آب بر و… با همگرایی می بایست ادامه یابد.
حاتمی سپس به کاستی ها و ضعف های ساختاری سازمان نیز اشاره کرد و افزود: سیستم ها قطعا کمبود و نقص هم دارند و من بابت نقص ها و کاستی ها گذشته عذر خواهی بعمل می آورم.
وی در ادامه از تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه سازمان تقدیر بعمل آورد و برای مهندس شهریار قاسمی در پذیرش مسئولیت جدید آرزوی توفیق نمود. در ادامه دکتر باباخانی؛ معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی استان کرمانشاه گفت: لازم می دانم از زحمات خانواده بزرگ کشاورزی کرمانشاه جهت تامین امنیت غذایی شهروندان و توسعه زیر ساخت ها و شاخص های بخش کشاورزی تقدیر و تشکر نمایم.
وی با تشکر زحمات مهندس حاتمی افزود: تحریم ها و کاهش اعتبارات فشار سنگینی را به مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه طی سنوات گذشته وارد نمود، اما این فشارها با هدایت مدیران سختکوش استان و کشور کارساز نبود و ملت ایران از این آزمون سخت سربلند بیرون آمدند.
در ادامه دکتر هوشنگ محمدی؛ مشاور وزیر و مدیرکل امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی ضمن تشکر از مجموعه مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: مجموعه کارکنان وزرات جهاد کشاورزی نقش بسزایی در حصول امنیت غذایی بر عهده دارند و می بایست تلاش کنند اقتدار غذایی را در کنار اقتدار نظامی عملیاتی نمایند.
وی افزود: توسعه کشاورزی در کنار تشکل های بخش کشاورزی مهیا می شود و کشاورزان نقش مهمی در ایجاد اقتدار غذایی دارند.
مشاور وزیر سپس به اقدامات ۱۰۰ روز گذشته وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: تشکیل قرارگاه امنیت غذایی، آنلاین شدن تصمیمات، نظارت بر کالاهای اساسی در راستای اجرای قانون انتزاع، اجرای کشاورزی قراردادی، پیگیری اجرای الگوی کشت، جهش تولید در دیمزارها، افزایش جوجه ریزی در واحدهای مرغ گوشتی، هوشمند سازی کشاورزی و… از جمله اموری بوده که طی صد روز گذشته در وزارت جهاد کشاورزی عملیاتی شده است.
وی در پایان ضمن تشکر از زحمات مهندس حاتمی برای مهندس قاسمی در مسئولیت جدید آرزوی توفیق نمود.
در ادامه این مراسم با قرائت لوح سپاس وزیر جهاد کشاورزی خطاب به مهندس حاتمی با حکم وزیر جهاد کشاورزی شهریار قاسمی بعنوان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه منصوب شد.
در پایان این مراسم مهندس شهریار قاسمی؛ سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر ساداتی نژاد و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی گفت: امیدوارم با اتحاد و همدلی کشاورزان و بخش خصوصی کشاورزی استان بتوانیم بستر توسعه کشاورزی استان را فراهم نمائیم.
وی سپس از زحمات مهندس حاتمی و مجموعه سازمان نیز تقدیر بعمل آورد و افزود: با حصول شرایط موجود قطعا قادر خواهیم بود برنامه های محوری وزارت جهاد کشاورزی را عملیاتی نمائیم و کشاورزی کرمانشاه را بیش از پیش توسعه دهیم.
شهریار قاسمی پیش از این مسئولیت هایی چون مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه، مدیر زراعت سازمان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه عهده دار بوده است.