مهار رشد اجاره بها در دستور کار دولت
مهار رشد اجاره بها در دستور کار دولت

    در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد سه موضوع مهم و تعیین کننده در اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم دی ماه و اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار مطرح و پس از بررسی مقرر […]

 

 

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد سه موضوع مهم و تعیین کننده در اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم دی ماه و اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار مطرح و پس از بررسی مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی سیاست حمایتی در این زمینه را با هدف کنترل رشد اجاره بها و حمایت از اجاره‌نشینان تدوین و ارائه کند. در این جلسه گزارشی از وضعیت رشد نقدینگی و عملکرد بانک‌ها ارائه شد و رئیس جمهور دستور داد بانک مرکزی سیاست‌های لازم برای مدیریت رشد نقدینگی را تدوین و در سریع‌ترین زمان ممکن به ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه کند. در ادامه جلسه این ستاد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وضعیت صندوق های بازنشستگی و مشکلات آنها گزارش داد و مقرر گردید به صورت لایحه راهکارهای مربوط به صندوق‌ها و مشکلات به شورای عالی اقتصادی و به مجلس ارائه گردد.
وحیدی: کدورت‌هایی که با بعضی از همسایگان مطرح بود رفع شد
وزیر کشور گفت: بعضی از کدورت‌هایی که با بعضی از همسایگان مطرح بود رفع شده است و الان روابط خوبی با همسایگان داریم که باید آن را توسعه دهیم. احمد وحیدی در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش وزارت کشور در تعمیق روابط همسایگی، اظهار کرد: همسایگان برای ما جایگاه بسیار مهمی دارند و در سیاست های بالادستی و هم سیاست کلی ابلاغی به عنوان محور اصلی سیاست‌های خارجی شناخته شده‌اند. وزیر کشور با بیان اینکه در سیاست دولت سیزدهم، همسایگی جزء اولویت‌هاست، ادامه داد: امروز در توسعه روابط با کشورهای همسایه تلاش خوبی صورت می‌گیرد و بعضی از کدورت‌هایی هم که با بعضی از همسایگان مطرح بود رفع شده است و الان روابط خوبی با همسایگان داریم که باید آن را توسعه دهیم.

 

امشب؛ گفت و گوی زنده تلویزیونی
رئیس‏ جمهور با مردم
رئیس جمهور امروز در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم سخن می گوید. آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب بعد از خبر ۲۱ در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم سخن خواهد گفت. در این گفتگو به موضوعات و امورات جاری کشور پرداخته می‌شود.

 

نامه دبیرکل حزب اعتماد ملی
به ریاست قوه قضاییه
دبیر کل حزب اعتماد ملی درباره وضعیت زندانیان سیاسیی به رییس قوه قضاییه نامه نوشت.
الیاس حضرتی در این نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وضعیت کیوان صمیمی بهبهانی و درخواست بررسی پرونده وی با حضور هیات منصفه و به صورت علنی آورده است: جناب محسنی اژه ای اخیرا در مسیر ایجاد تحول و تعالی در قوه قضاییه با همت شما اقداماتی در حال انجام است که امیدواری به تحقق عدالت را افزون کرده است.
وی در این نامه با اشاره به بخشنامه قوه قضاییه درباره «حقوق بازداشت‌شدگان، رعایت کرامت آنان و نحوه نظارت بر بازداشتگاه‌ها» اظهار کرده است: تاکید شما برای فعال کردن محاکم مرتبط با جرائم سیاسی حتی در سطح استانها از جمله این اقدامات است. شاید چندین دهه قبل باید این اقدامات انجام می شد اما ما قدرشناس همه کسانی هستیم که در جهت بهبود اوضاع کشور کاری انجام می دهند و کامیابی آنان در این مسیر آرزوی ماست.
دبیر کل حزب اتحاد ملی در پایان این نامه خواهان اصلاح روند تبدیل جرم سیاسی به جرم امنیتی و محاکمه متهمان سیاسی در دادگاه های خاص، تجدید رسیدگی به جرائم متهمان سیاسی بر اساس قانون جرم سیاسی، در نظر گرفتن تخفیفات جدی و فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان سیاسی و همچنین برخورداری این زندانیان از امکانات و حقوق شان در زندان شد.

 

مبارزه با تروریسم آمریکا نتیجه‌ای جز کشتار غیرنظامیان و خرابی نداشته است

کاظم غریب آبادی گفت: سیاست مبارزه با تروریسم آمریکا نتیجه ای جز کشتار غیرنظامیان و خرابی منازل نداشته است.
کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با انتشار توییتی نوشت: آمریکا به بهانه مبارزه به تروریسم طی دو دهه گذشته حداقل ۱۴۰۰۰ حملات پهبادی در هفت کشور انجام داد. نتیجه چه بود؟ ۴۸۰۰۰ غیرنظامی کشته و ده ها هزار خانه ویران شدند.
دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه این توییت آورده است: لازم به توضیح است ۵۰ نماینده کنگره آمریکا طی نامه ای به رئیس جمهور این کشور در چند روز گذشته، با اشاره به خسارات سیاست مبارزه با تروریسم این کشور برای غیرنظامیان، خواهان تغییر در این سیاست شدند.

آقای اژه‌ای کار مثبتی را شروع کرده است

یک کارشناس مسایل حقوقی گفت: تخریب بنای مربوط به دستگاه قضا در بستر رود چالوس اقدام خوبی بوده و آقای محسنی اژه‌ای کار مثبتی را شروع کرده است. سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با سخنان اخیر رئیس قوه قضائیه دایر بر وجود یک رویه نادرست، غیرمنطقی و هزینه‌زا در زمینه تخریب و قلع و قمع ابنیه غیرمجاز گفت: تخریب بنای مربوط به دستگاه قضا در بستر رود چالوس اقدام خوبی بوده و آقای محسنی اژه ای کار مثبتی را شروع کرده است. وی افزود: سواحل رودخانه ها و دریاها ابتدا توسط دستگاه های دولتی و سپس توسط مردم تصرف و ساختمان سازی شده است. اگر واقعا دستگاه قضایی با همین حدت و شدت برخورد کند و افراد اعمال نفوذ نکنند؛ کار مثبت و خوبی است و نتیجه خوبی را بدنبال دارد البته درست است به بیت المال خسارت وارد می کند ولی چاره ای نیست و از طرفی محیط زیست حفظ می شود.