موافقت کمیسیون عمران با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی
موافقت کمیسیون عمران با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت خبر داد. عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت […]

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت خبر داد.
عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وضعیت حمل و نقل عمومی یکی از معیارهای مهم برای ارزیابی میزان توسعه یافتگی یک کشور است اما متاسفانه در داخل کشور شاهد مشکلات بسیار زیادی در این حوزه هستیم. پس از بررسی و بحث پیرامون این لایحه اعضای کمیسیون با کلیات آن موافقت کردند.
وی در ادامه اظهار کرد: همچنین در جلسه امروز کلیات طرح‌ کاهش تعرفه بنگاه های معاملاتی نیز مورد بررسی قرار گرفت. ما شاهد هستیم که وابستگی حق الزحمه‌ای بنگاه‌های معاملات ملکی با قیمت ملک زمینه افزایش قیمت مسکن را فراهم می‌کند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نهایت اعضای کمیسیون عمران مجلس با کلیات این طرح موافقت کرده و مقرر شد در کمیته مخصوص این طرح به نحوی مورد بررسی و چکش کاری قرار گیرد که رابطه تعرفه بنگاه‌های معاملاتی با قیمت ملک قطع شده و شیوه دیگری برای دریافت حق الزحمه آنها تعیین شود.
وی افزود: در ادامه کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت اعضای کمیسیون با کلیات آن مخالفت کردند.

تأیید گزارش عملکرد و صورت‌های مالی جاری و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
جلسه مجمع عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به صورت مجازی با حضور معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، قائم‌مقام، اعضای هیأت عامل و معاونین این سازمان، اعضای مجمع و نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار و گزارش عملکرد و صورت‌های مالی جاری و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹ این سازمان در دو بخش حمل‌ونقل، راهداری و زیر بخش‌های آن‌ها مورد تأیید قرار گرفت.
داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن تقدیر از ارشادات و مساعدت‌های به عمل آمده از سوی معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضای مجمع در تحقق یافتن اهداف تعیین شده درسازمان در سال گذشته، اظهار داشت :امید آن می‌رود با ادامه این روند در پایان سال جاری نیز گزارش مبسوط و قابل قبولی از مجموع فعالیت‌های این سازمان ارایه گردد و شاهد رشد شاخص‌های کمی نسبت به سال گذشته و ارتقای برنامه‌ها به سطح مطلوب باشیم.
بر اساس این گزارش، محمد تیموری معاون برنامه‌ریزی این سازمان، طی گزارشی عملکرد صورت‌های مالی جاری و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹ سازمان را ارایه کرد و افزود: اقدامات سازمان در بخش‌های اصلی راهداری ( نگهداری راه‌ها، پل‌ها،  تونل‌ها، ماشین آلات، راهدارخانه‌ها، روشنایی راه، حفاظ بتنی و فلزی )‌، حمل و نقل ( کالا، مسافر، بین‌المللی )، سیستم‌های حمل و نقل هوشمند و بازارگاه‌ها، حوزه فنی و سرمایه گذاری و راه‌های روستایی و فرعی از محل منابع عمومی و ردیف‌های مندرج در قانون بودجه تخصیص داده شده، به انجام رسید و هدف گذاری‌ها بر اساس میزان اعتبارات تخصیص، تحقق یافت.
به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفتنی است در پایان این نشست، گزارش حسابرسی مستقل به مجمع عمومی سازمان قرائت شد و اعضای هیأت عامل، ذیحساب و ‌مدیر کل امور مالی، پاسخ‌های لازم را بیان کرده و در نهایت صورت‌های مالی عملکرد جاری و طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹ به تصویب رسید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی:
لغو ویزای ایران و عراق به اربعین ۱۴۰۰ نمی‌رسد
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: لغو ویزا بین ایران و عراق به اربعین امسال نمی رسد و بعد از مراسم اربعین اعمال خواهد شد.
محمد حسن ذیبخش در گفت وگو با خبرنگاران درباره پروازهای اربعین اظهار کرد: با هدف ایجاد انسجام میان ارگان‌های ذی ربط در مراسم اربعین، مقرر شد همه زائرانی که می‌خواهند برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) ۱۴۰۰ به عتبات عالیات مشرف شوند، باید در سامانه سماح ثبت نام کنند.
وی افزود: در همین راستا سازمان هواپیمایی کشوری به کلیه شرکت‌های هواپیمایی داخلی و شرکت هواپیمایی العراقیه اعلام کرده است که هیچ مسافری خارج از لیست اعلامی سامانه سماح نمی‌تواند در بازه زمانی ۲۸ شهریور ماه تا ۱۰ مهر ماه بلیت تهیه کند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: نکته بعدی این است که حتماً تست منفی پی سی آر ۷۲ ساعته و نیز کارت واکسن دو دوزه را باید زائران همراه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت اقامت دارند، نیازی به دریافت تست منفی پی سی آر برای برگشت از آزمایشگاه‌های عراق ندارند و با همین تست پی سی آر منفی که در ایران می‌گیرند، می‌توانند به عراق سفر کنند و با همان به ایران برگردند.
ذیبخش در خصوص تأمین ناوگان هوایی پروازهای اربعین گفت: سازمان هواپیمایی هیچ مشکلی از نظر کمبود ناوگان برای پروازهای اربعین ندارد و برای انجام سفر ۶۰ هزار زائر و مسافر هوایی، تمهیدات لازم اندیشیده شده است و زائران به راحتی می‌توانند با هماهنگی‌های انجام شده سفر خود را انجام دهند.
وی با تأکید بر اینکه برای دریافت بلیت، مشکلی وجود ندارد تصریح کرد: در این بازه زمانی مذکور، هماهنگی‌های لازم برای انجام پروازها صورت گرفته و پیگیری خواهد شد تا پیش بینی‌های انجام شده، به نحو احسن انجام شود. این مقام مسئول در صنعت هوانوردی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تمام تلاش خود را برای امکان تهیه بلیت با قیمت مناسب خواهد کرد، اظهار داشت: مبنای قبلی ما بر اساس سهمیه ۳۰ هزار مسافر بود و هماهنگی‌های لازم را با ایرلاین‌ها کرده بودیم با این حال مجدداً در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی هستیم که در نرخ‌های جدید هم قیمت مناسبی برای بلیت پرواز باشد.
وی در خصوص ویزا گفت: بعد از مذاکره ایران و عراق در خصوص لغو روادید، از امروز صبح سازمان هواپیمایی با وزارت امور خارجه پیگیر بود که اعلام کردند لغو روادید سفر به عراق به بعد از مراسم اربعین امسال اختصاص دارد و کسانی که در سامانه سماح ثبت نام خواهند کرد، باید شخصاً نسبت به اخذ روادید عراق اقدام کنند.