موفقیت دولت، موفقیت قوای قضاییه و مقننه است
موفقیت دولت، موفقیت قوای قضاییه و مقننه است

تهران – ایرنا – رئیس قوه قضاییه در همایش سراسری قوه قضاییه گفت: با تمام توان به کمک قوه مجریه می‌آیم و می‌دانم اگر دولت در برنامه‌هایش موفق باشد قوای قضاییه و مقننه هم موفق خواهند بود. به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، همایش سراسری قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین […]

تهران – ایرنا – رئیس قوه قضاییه در همایش سراسری قوه قضاییه گفت: با تمام توان به کمک قوه مجریه می‌آیم و می‌دانم اگر دولت در برنامه‌هایش موفق باشد قوای قضاییه و مقننه هم موفق خواهند بود.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، همایش سراسری قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای عالی قوه قضاییه، دادستان‌ها و رؤسای دادگستری‌های سراسر کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

معاون اول قوه قضاییه در ابتدای این همایش گفت: دستیابی به آرمان مقدس در قوه قضاییه نیازمند تشریک مساعی و تعامل هر سه قوه و مجاهدت‌های توام با همدلی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق تصریح کرد: قوه قضاییه بدون یاری دولت و مجلس نمی‌تواند نقش راهبردی خود را برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب ایفا کند، از این جهت این گردهمایی فرصت مغتنمی برای تعامل سه قوه و هم افزایی است.

معاون اول قوه قضاییه اظهارداشت: اکنون ریاست دستگاه قضا برعهده شخصیتی است که چهار دهه از عمر خویش را در دستگاه قضا سپری کرده و مشکلات دستگاه عدلیه با تدابیر وی حل شدنی است.

انقلاب اسلامی بدون اتکا به شرق و غرب پیروز شد
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در همایش سراسری قوه قضاییه اظهارداشت: در حالی که جهان بین دو قدرت شرق و غرب مادی تقسیم شده بود، کسی گمان نمی‌برد یک نهضت دینی بتواند بدون وام گرفتن و بدون اتکا به شرق و غرب پیروز شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: در مخیله برخی افراد هم خطور نمی کرد که چنین اتفاقی در عصر حاضر محقق شود. خداوند عنایت کرد و به دست یک بنده صالح خود و به دست امت دین باور انقلاب عظیمی را با وجود دشمنان و مستکبران به پیروزی رساند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه مردم یکپارچه و یک دل با پیروی از مقتدای خود از امام دیروز و امام امروز بر همه نقشه‌های دشمن پیروز شدند، افزود: امام و امت توانستند با پیوند وسیع یک الگوی حکمرانی به نام مردم سالاری دینی ارائه دهند.

رئیس قوه قضاییه اظهارداشت: اگر مردم بدانند کارگزاران نظام برای آن‌ها، برای تحقق عدالت، عدالت اجتماعی و فراهم کردن بستر برای رشد دنیا و آخرت آن‌ها تلاش می‌کنند، تردید نکنید که مردم پشت سر کارگزاران نظام خواهند بود. امروز وظیفه خود می‌دانم با تمام توان به کمک قوه مجریه بیایم. می‌دانم اگر دولت در برنامه‌هایش موفق باشد قوای قضاییه و مقننه هم موفق خواهند بود. مسئولیت قوه مجریه با مسئولیت قوه قضاییه قابل مقایسه نیست.

وی افزود: امروز وظیفه خود می‌دانم با تمام توان با مجلس انقلابی تشریک مساعی داشته باشیم تا با کمک هم قوانین متناسب با زمان، متناسب با خدمت به مردم و متناسب با مقابله با نقشه‌های دشمن تدوین کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: وظیفه خود می‌دانم با همکاری همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی آرامش، رفاه و امنیت مردم را تامین کنیم. باور دارم تقویت قوه قضاییه از لحاظ نیروی انسانی و اداری به نفع مجلس و دولت خواهد بود و می‌تواند به منویات قوه مجریه کمک کند. تقویت قوه قضاییه می‌تواند موجب اجرای بهتر قوانین مجلس شود.

در حال تکمیل…