نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی افتتاح شد
نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی افتتاح شد

  نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی افتتاح شد نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع‌دستی در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی برپا شده و به مدت یک هفته ادامه دارد. در این نمایشگاه آثار شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان، به صورت نمادین […]

 

نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی افتتاح شد
نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع‌دستی در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی برپا شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان، به صورت نمادین به نمایش درآمده است.
پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور گفت: ثبت ملی و جهانی شهرها و روستاهای صنایع‌دستی، باعث می‌شود تا این شهرها و روستاها بهتر دیده شوند و ظرفیت‌های آن‌ها می‌تواند به شکل بهتری معرفی شود.
او افزود: شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی می‌توانند مقصد گردشگران شوند و هم چنین این شهرها می‌توانند به مکانی برای میزبانی از علاقه‌مندان به صنایع‌دستی، دانشجویان رشته‌های هنری، تجار و بازرگانان و گردشگران تبدیل شوند.
محمودیان اضافه کرد: بعد از ثبت ملی یا جهانی یک شهر یا روستا در حوزه صنایع‌دستی، توسعه زیرساخت‌های آن از جانب تک تک افرادی که ساکن آن شهرها هستند به یک مطالبه عمومی تبدیل می‌شود. در این میان پای کار آمدن تمام مدیران در رده‌های مختلف به‌منظور توسعه جایگاه این شهرها و روستاها یکی از بزرگترین اهداف ما است. معاون صنایع‌دستی کشور، ادامه داد: در یک حرکت خودجوش شهرداران و فرمانداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی شبکه‌ای از شهرداران و فرمانداران را تشکیل داده‌اند و در این شبکه به تبادل نظرات و هم‌افزایی در خصوص شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی می‌پردازند.
محمودیان در ادامه گفت: تا قبل از جهانی شدن، شهرها و روستاهای صنایع‌دستی شاید افراد اطلاعات کمتری از محصولات تولیدی در آن‌ها داشتند اما اکنون خوشبختانه در بسیاری از شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی شاهد جذب تورهای گردشگری هنری از داخل و خارج از کشور هستیم و مردان و زنان در کنار هم به تولید محصولات صنایع‌دستی می‌پردازند و به تقویت کسب‌وکارها کمک کرده است.
راه اندازی سامانه الکترونیکی بین دادسراها و پلیس تهران
دادستان تهران گفت: هدف از ایجاد سامانه الکترونیکی بین دادسراها و پلیس تهران در راستای تکریم و ارائه خدمت بهتر و سریع‌تر به مردم است.
علی القاصی در «همایش پشتیبانی‌ها و مانع زدایی از مأموریت فی مابین» با اشاره به اینکه ما در شرایط ویژه و برهه خاص از تاریخ سیاسی کشورمان هستیم، اظهار کرد: امروز دشمنان ما و در رأس آن آمریکا و اسرائیل و عناصر غربگرای داخلی، همه توان خود را به میدان آورده اند تا مردم را از حضور در صحنه ناامید کنند.
وی افزود: دشمن تلاش دارد که حضور مردم در پای صندوق‌های رأی کمرنگ شود چرا که دشمن از این امر هراس دارد و بسیار نگران است. دادستان تهران با اشاره به اینکه نظام و حکومت ما در اوج عزت و سربلندی است، ادامه داد: هیچ نظامی در دنیا همانند نظام مقدس جمهوری اسلامی متکی به خواست و اراده مردم نیست.
وی با اشاره به اینکه ما به نام دین به مردم خدمت می‌کنیم، افزود: تجلی رفتار ما به نام دین تمام می‌شود، این مسئولیت بسیار سنگینی است؛ چرا که اگر اشکالی در رفتار عملی و سازمانی ما دیده شود به نام دین تمام می‌شود، از این رو باید دقت لازم را در خدمت صادقانه به مردم داشته باشیم.
القاصی مهر با اشاره به اینکه رویکرد نیروی انتظامی و دستگاه قضا همراهی، مدارا و دلجویی از مردم است، اظهار داشت: هدف از ایجاد سامانه الکترونیکی بین دادسراها و پلیس تهران در راستای تکریم و ارائه خدمت بهتر و سریع‌تر به مردم است. دادستان تهران افزود: ایجاد این سامانه الکترونیکی با همت سردار رحیمی و کمک و همراهی ایشان در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه بیشترین ارتباط کاری خود را با پلیس دارد، گفت: راه اندازی سامانه الکترونیکی بین پلیس و دستگاه قضا موجب خدمت بهتر و کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از برخی آسیب‌ها خواهد شد.

کاهش ۱۰ درصدی جرائم با اجرای طرح های پلیسی در پایتخت

رئیس پلیس پایتخت از کاهش ۱۰ درصدی جرائم با اجرای طرح‌های مختلف پلیسی در پایتخت خبر داد و گفت: روزانه حدود ۳۵۰۰ پرونده در رده‌های انتظامی تشکیل می شود.
سردار حسین رحیمی اظهار کرد: هر چه نیروی انتظامی و دستگاه قضائی، نزدیک تر، هماهنگ‌تر و درک متقابل تر و درست تری داشته باشند، محصول آن آرامش و امنیت جامعه است.
وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این همایش و هم اندیشی، ارتقا هماهنگی و تعامل پلیس با دستگاه قضائی و موضوع انتخابات و همچنین برقراری ارتباط الکترونیکی بین پلیس و دستگاه قضائی است، گفت: روزانه حدود ۳۵۰۰ پرونده در رده‌های انتظامی تشکیل و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار مراجعه به رده‌های انتظامی داریم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در حال ایجاد ارتباط الکترونیکی بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی هستیم که این اقدام برای نخستین بار در پایتخت در حال انجام است که به طور حتم به سلامت، سرعت، دقت و کیفیت کار خواهد افزود و گام بلندی در رسیدگی به کار مردم خواهد بود.
رحیمی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد پرونده‌های ارجاع داده شده به قوه قضائیه از نیروی انتظامی است و روزانه حدود ۱۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ در پایتخت انجام می‌شود، بیان داشت: نیروی انتظامی در تهران بزرگ مجاهدانه، صادقانه و با تمام وجود پای کار ایستاده است.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف رعد پلیس پیشگیری، طرح کاشف پلیس آگاهی، طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر و…، بیان داشت: این طرح‌ها به صورت ابتکاری برای نخستین بار در پلیس پایتخت انجام شده است که محصول این طرح‌ها کاهش حدودا ۱۰ درصدی جرایم در چند سال اخیر در پلیس پایتخت است.