نهضت ملی مسکن ادامه مسکن ملی نیست
نهضت ملی مسکن ادامه مسکن ملی نیست

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن ملی تنها ۸.۸ درصد پیشرفت داشت که نشان می‌دهد نهضت ملی مسکن در ادامه مسکن ملی نیست رستم قاسمی در حاشیه مراسم تقدیر از دست اندرکاران عملیات حج ۱۴۰۱ با بیان اینکه در وزارت راه برای اربعین ستاد مربوطه تشکیل شده، گفت: به هیچ عنوان در دوره زمانی برگزاری […]

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن ملی تنها ۸.۸ درصد پیشرفت داشت که نشان می‌دهد نهضت ملی مسکن در ادامه مسکن ملی نیست

رستم قاسمی در حاشیه مراسم تقدیر از دست اندرکاران عملیات حج ۱۴۰۱ با بیان اینکه در وزارت راه برای اربعین ستاد مربوطه تشکیل شده، گفت: به هیچ عنوان در دوره زمانی برگزاری پروازهای اربعین فروش بلیت چارتری نداریم و فروش چارتری پروازهای اربعین ممنوع است و اگر کسی هم از قبل تهیه کرده باشد اجازه فروش آن را نمی‌دهیم.
وی ادامه داد: نرخ بلیت پروازهای اربعین ثابت است اما هنوز رقم آن قطعی نشده و در جلساتی که در حال برگزاری است نرخ نهایی مشخص خواهد شد.
وزیر راه درباره فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی گفت: بعد از آنکه فروش دلاری را ممنوع کردیم چند ایرلاین آن را اجرا نکردند که تخلف بود و ایرلاین‌های متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند. قاسمی درباره افتتاح‌های نهضت ملی مسکن گفت: شهریور امسال ۶۰ هزار واحد مسکونی آماده افتتاح داریم که در مرحله ۹۸ تا ۹۹ درصدی هستند و منتظر نصب انشعابات هستیم. همچنین پس از شهریور هر ماه تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح خواهند شد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا این ادعا صحت دارد که واحدهای آماده افتتاح، تکمیل شده طرح مسکن ملی است یادآور شد: بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور مسکن ملی تنها ۸.۸ درصد پیشرفت داشته است. قاسمی درباره ۷۰۰ میلیونی ساخت مسکن گفت: هنوز شورای پول و اعتبار با این رقم موافقت نکرده است. وی در خصوص صندوق ملی مسکن اظهار داشت: در حال حاضر در این صندوق پولی نداریم اما در قانون بودجه ۱۴۰۱ تقسیط ۳۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که باید واریز شود و همچنین بر اساس دستور رئیس جمهور و قانون جهش تولید مسکن باید خط اعتباری ۵۰ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر باید به صندوق ملی مسکن واریز شود. همچنین درآمد حاصل از همه مالیات‌های مرتبط با بخش مسکن باید در اختیار این صندوق قرار گیرد.

 

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید:
شرکت عمران شهرهای جدید نگاه صرف به احداث مسکن ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: بالاترین و مهم‌ترین هدف دولت انقلابی و مردمی امیدآفرینی به کشور است که در این مسیر باید در اجرا نهضت ملی مسکن شتاب بخشی لازم محقق شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در دیدار با امام جمعه شهر جدید عالیشهر با گرامیداشت سالروز اقامت اولین نماز جمعه در کشور، اظهار کرد: کیفیت، هویت مسکن (معماری بر اساس الگوی ایران اسلامی) در کنار مدیریت هزینه تمام شده مسکن برای کاهش پرداختی از جیب مردم بسیار حائز اهمیت است.
وی بیان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید تنها هدف مسکن سازی ندارد چراکه اعتقاد به شهرسازی و تامین نیازهای شهروندان باشد.
جعفری ادامه داد: در این زمینه امروز مجتمع فرهنگی آفتاب، بیمارستان سردار سلیمانی و استخر شهدای غواص عالیشهر نیز مورد بازدید قرار گرفتند که در بخش استخر مقرر شده از محل بودجه فرهنگی خرید تضمینی بلیط استخر داشته باشیم و بلیط آن در اختیار بخش‌های مختلف شهری گذاشته شود. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در ارتباط با مرکز فرهنگی باید توسعه فعالیت‌ها محقق شود که در این زمینه باید تدابیر لازم تامین شود.
جعفری بیان کرد: برای بیمارستان محلی عالیشهر نیز امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شرایط برای بهره‌برداری آن فراهم شود که در این زمینه تعامل لازم با پیمانکار صورت گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای مدرسه در حال احداث نیز در گفت و گو با پیمانکار مقرر شد این پروژه تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به افتتاح برسد.
جعفری ادامه داد: وضعیت فاضلاب نیز شرایط مناسبی ندارد که باید در کوتاه‌ترین زمان این مهم در دستور کار قرار گیرد و حتی شده با یک تصفیه خانه محلی نسبت به ساماندهی فاضلاب شهر جدید عالیشهر اقدام شود. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ناوگان حمل و نقل دغدغه خود شرکت عمران شهرهای جدید نیز بوده و با استفاده از ظرفیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
جعفری اظهار کرد: اقدامات و خدمات رسانی به مردم باید به نحوی باشد که مردم شیرینی حضور یک دولت و مجموعه انقلابی از جمله مجلس، امامان جمعه و خادمان مردم را حس کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: مسئولان امروز به عنوان خادمان مردم باید هم افزایی داشته باشند و همچنین در تحقق شعار سال رهبر انقلاب باید این مهم در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.
جعفری گفت: با روحیه و جهادی انقلابی باید برای رشد، تحول و توسعه شهرهای جدید و بویژه عالیشهر تلاش شود تا بتوانیم امانتدار باشیم.
وی اظهار کرد: با اهتمام و عزم لازم باید تا رسیدن به سرمنزل مقصود تلاش کرد و راه تحقق تمدن نوین اسلامی را فراهم آورد.

 

 

 

 

سمینار علمی حقوقی در بندر بوشهر برگزار شد
سمینار علمی حقوقی با میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، همایش یاد شده با مشارکت دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی، جهاد دانشگاهی و کانون وکلای دادگستری استان و حضور دانشجویانی از استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس در سه محور برگزار شد که محور نخست آن شامل تشریح اهداف و وظایف اداره امور حقوقی و قراردادهای سازمان بنادر و دریانوردی و تبیین مختصر قوانین و مقررات مرتبط با حوزه کاری مربوطه بود.
موضوع یاد شده با مدرسی عبدالله میرزایی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل و رئیس اداره امور حقوقی و قراردادهای کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای حاضران ارائه شد.
موضوع دوم همایش نیز شامل آیین و مقررات خارج سازی شناورهای مغروقه با تحلیل و اشاره تمثیلی به پرونده محاکماتی مرتبط و ضوابط و مقررات حاکم بر ثبت شناورها با نگاهی به چالش‌های پیرامون آن در پرونده‌های محاکماتی مرتبط بود.
محتوای آموزشی این دو موضوع نیز با مدرسی دکتر مسلم ماندگار به عنوان وکیل پایه یک دادگستری، پژوهشگر دکتری حقوق خصوصی و وکیل مشاور سازمان بنادر و دریانوردی به حاضران ارائه شد.
موضوع سوم سمینار نیز شامل مشروعیت عمل متقابل در حقوق بین الملل با رویکرد بررسی قضیه توقیف متقابل نفتکش‌های ایرانی و یونانی بررسی بود که مطالب مرتبط با آن توسط مصطفی زارعی به عنوان دکترای حقوق بین الملل، مدرس دانشگاه و پژوهشگر به حاضران آموزش داده شد.
در حاشیه این سمینار حاضران از بخش‌های مختلف اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از جمله برج کنترل بندر بازدید کردند.