نیروهای مسلح با نگاه بومی و فناورانه  وارد حوزه تولید مسکن شد
نیروهای مسلح با نگاه بومی و فناورانه  وارد حوزه تولید مسکن شد

  وزیر دفاع و نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح همانطور که در حوزه دفاع، با استفاده از فناوری‌های روز، از آرامش مردم دفاع کرده، در حوزه مسکن نیز تلاش دارد با استفاده از دانش بومی، نیاز کشور به مسکن را تأمین کند. سرتیپ امیر حاتمی در آیین افتتاح طرح تولید صنعتی مسکن که با حضور […]

 

وزیر دفاع و نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح همانطور که در حوزه دفاع، با استفاده از فناوری‌های روز، از آرامش مردم دفاع کرده، در حوزه مسکن نیز تلاش دارد با استفاده از دانش بومی، نیاز کشور به مسکن را تأمین کند.
سرتیپ امیر حاتمی در آیین افتتاح طرح تولید صنعتی مسکن که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در پاکدشت برگزار شد اظهار داشت: توقع است همانطور که وزارت دفاع با حرکت در لبه فناوری و تجهیز نیروهای مسلح مبتنی بر آخرین فناوری روز و با تلفیق این تجهیزات با توان نیروهای مسلح، از آرامش ملت ایران دفاع و آن را حفظ کرده، در حوزه مسکن نیز با رویکرد فناورانه وارد شود.
وی افزود: در حوزه تأمین مسکن، سرعت، قیمت تمام شده و کیفیت در حجم انبوه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با این رویکرد و با مطالعه طرح‌های اجرا شده در دنیا و بومی سازی این صنعت، وزارت دفاع کار تولید مسکن را به صورت انبود آغاز کرده است.
وزیر دفاع گفت: اجرای این طرح از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده و تمامی مراحل آن بومی سازی شده و با در اختیار داشتن گواهینامه تأسیس، هرجای کشور که نیاز به این فناوری باشد، قابل اجرا با سرمایه گذاری نه چندان زیاد است.
وی افزود: در اجرای این طرح، از فناوری‌های روز و نیازهای کشور استفاده شده و تمامی مواد اولیه مورد نیاز در کشور تأمین می‌شود تا این صنعت تحریم ناپذیر شود. حاتمی از تأمین آرامش، نگاه به ارزش‌های دینی، موضوع محرومیت و جاذبه بصری به عنوان ویژگی‌های این طرح یاد کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: فاز اول این طرح سالانه قادر به تولید ۶ هزار واحد است و به محض اعلام نیاز بخش‌های مختلف کشور، متناسب با نیاز نیروهای مسلح و دیگر افراد جامعه، این ظرفیت افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد؛
اشتغال‌زایی برای ۱۲۰۰ نفر ثمره مصوبات کار گروه امور زیربنایی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: با برنامه‌ریزی و کار منسجم گروهی و برگزاری چندین جلسه کار گروه امور زیربنایی، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در چهار ماهه ابتدایی امسال موفق به اشتغال‌زایی موثر شده است. خلیل محبت‌خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی حوزه شهرسازی و معماری این اداره کل با اعلام شعار سال جدید «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها « توسط مقام معظم رهبری، گفت: با تعاملات خوب استانی و پیگیری و برنامه‌ریزی توانسته‌ایم تاکنون ۱۰جلسه کارگروه امور زیر بنایی با حدود ۶۰ ساعت کار موثر با حضور دستگاه‌های ذیربط در محل استانداری تهران برگزار کنیم که منجر به ۱۴۰ مصوبه شده است.محبت‌خواه رونق صنایع تبدیلی و تکمیلی و بهینه کردن تولیدات کشاورزی بالاخص تولیدات گیاهی (احداث گلخانه‌ها و پرورش قارچ خوراکی) تولیدات دامی (احداث دامداری‌ها و صنایع پرورش آبزیان )، صنایع تکمیلی حوزه کشاورزی (احداث سردخانه‌ها، انبار ذخیره سازی مواد غذایی، واحدهای بسته‌بندی ) را از مهم‌ترین اتفاقات تولیدی عنوان کرد. وی همچنین اظهار داشت: در حوزه مانع زدایی و افزایش توان اشتغال احداث مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی  (احداث مجتع های صنفی و کارگاهی) توسعه شهرک های صنعتی و احداث و توسعه مجموعه‌های ورزشی و گردشگری مثل سالن‌های  ورزشی، استخر و سوارکاری نیز از مصوبات بسیار موثر کارگروه امور زیربنایی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان خبر داد؛
اجرای ۱۸ پروژه بازآفرینی شهری در سال جاری

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان عنوان کرد: امسال ۱۸ پروژه در استان در دست اجراست و چند پروژه نیز برای سال جاری تعریف کرده‌ایم. وحید کرم اللهی مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان با بیان این که امسال ۱۸ پروژه در استان در دست اجراست، گفت: بیشتر پروژه‌ها مربوط به بهسازی فضای شهری، شامل بهسازی معابر و فضاهای باز محله‌ها می‌شود. کرم اللهی با اشاره به این که امسال در ردیف‌های ملی، سه ردیف اعتبار برای پروژه‌های در دست احداث دیده شده است، توضیح داد: این پروژه‌ها اکثرا شامل تکمیل پروژه‌های سال‌های گذشته می‌شود اما برای سال جاری نیز ۳ پروژه جدید تعریف شده است. مجموع اعتبارات ردیف‌های ۰۰۱ و ۰۰۲ حدود ۵ میلیارد تومان است و در صورت تخصیص تبصره ۱۸ مبلغ ۸ میلیارد تومان دیگر نیز قابل تعریف است. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به سفر مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به این استان و بازدید او از پروژه‌های بازآفرینی استان اظهار کرد: عبوری در سفر خود بر اولویت ساماندهی محله دره‌ اسدآبادی و تخصیص مبلغ ۷ میلیارد تومان توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران به شهرداری خرم‌آباد تاکید کرد که این دو مورد در دست پیگیری است. او افزود: سال گذشته تعداد ۲ سرای محله در محله‌های گل سفید خرم‌آباد و ناصرالدین دورود در سال ۹۹ به بهره‌برداری رسیدند. هم اکنون نیز خانه محله دره غریب بروجرد با پیشرفت ۷۰ درصد در حال احداث هست. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به سه پروژه تعریف شده برای سال جاری هم اشاره کرد و گفت: پروژه‌های جدید که‌ در برنامه اجرایی سال ۱۴۰۰ تعریف شده عبارتند از احداث فضای ورزشی روباز، احداث خانه محله اسلام‌آباد در بروجرد و بهسازی فضای محله دره اسدآبادی خرم‌آباد که در دستور کار قرار دارند. او با بیان این که استان لرستان ۲۵ شهر دارد، عنوان کرد: لرستان دارای ۲ هزار و ۵۰ هکتار بافت ناکارآمد شامل ۳۵۰ هکتار بافت تاریخی، ۹۰۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی و ۸۰۰ هکتار بافت ناکارآمد میانی است و حدود ۳۷۰ هزار نفر در این محله‌ها زندگی می‌کنند.