هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی  اعلام می‌شود
هاشمیان: لیست نهایی تیم ملی به زودی  اعلام می‌شود

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد، لیست این تیم برای اردوی پیش رو به زودی اعلام خواهد شد. وحید هاشمیان مربی تیم ملی اما درباره این اتفاق و آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی به سایت فدراسیون ارائه کرد و گفت: همانطور که همه مردم عزیز و جامعه فوتبال ایران در جریان هستند، تیم ملی […]

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد، لیست این تیم برای اردوی پیش رو به زودی اعلام خواهد شد.
وحید هاشمیان مربی تیم ملی اما درباره این اتفاق و آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی به سایت فدراسیون ارائه کرد و گفت: همانطور که همه مردم عزیز و جامعه فوتبال ایران در جریان هستند، تیم ملی ایران قرار است اولین بازی خود در مرحله اول انتخابی جام جهانی را در تاریخ سیزدهم خرداد برگزار کند. با توجه به نتایج کسب شده از قبل و شرایط حساس جدول و فاصله ایجادشده بین بازی‌ها به دلیل تعویق چندباره برنامه مسابقات، ستادی در فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی ایران تشکیل شد. در این ستاد اعضای کادر فنی، پزشکی، تدارکاتی، تشریفاتی، اداری و مسئولان فدراسیون که با تیم ملی مرتبط هستند، حضور دارند و برنامه‌ریزی برای حمایت تمام قد از تیم ملی انجام می‌گیرد.
وی افزود: شیوع موج جدید کرونا در کشور و آمار نگران‌کننده مبتلایان شرایطی را به وجود آورد که با کمک مسئولان مقدمات واکسینه شدن اعضای تیم ملی فراهم شود. وضعیت فعلی کشور به شکلی است که ما جای ریسک نداریم و با آمادگی کامل باید وارد مسابقات شویم. به همین ترتیب از دست دادن حتی یک نفر از بازیکنان، مربیان، اعضای کادر تدارکات و پشتیبانی می‌تواند به تیم ملی آسیب جدی وارد کند. جا دارد از تمام مسئولانی که مقدمات واکسن زدن اعضای تیم ملی را فراهم کردند به‌عنوان یکی از اعضای کادر فنی قدردانی و تشکر کنم. این کار را بسیاری از کشورها انجام دادند و واکسینه شدن باعث شد که یکی از نگرانی‌های بزرگ ما رفع شود.
اما در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره لیست نهایی تیم ملی در محافل ورزشی و رسانه‌ای وجود داشته است. وحید هاشمیان درباره ابهامات مربوط به لیست تیم ملی هم گفت: توجه داشته باشید که ما یک لیست کلی از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم ملی را دارند آماده می‌کنیم. در کنار آن تمام مسابقات لیگ داخلی و بازیکنان خارج از کشور را رصد و آنالیز می‌کنیم. کادر فنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کامل در اختیار دارد و در آخر با سنجیده شدن تمام شرایط نفرات لیست نهایی انتخاب می‌شود.
مربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین بیان کرد: توجه داشته باشید نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد. کادر فنی همچنان عملکرد بازیکنان را رصد و آنالیز می‌کند و ان‌شاءالله به زودی برای اردوی کیش، لیست نهایی بازیکنان اعلام خواهد شد. به هر حال تا زمان تشکیل اردوی نهایی ممکن است بازیکنی بیمار شود یا آسیب ببیند و به همین دلیل ما هنوز لیست نهایی را اعلام نکرده‌ایم.
هاشمیان درباره چهار مسابقه حساس و سرنوشت‌ساز پیش روی تیم ملی ایران هم گفت: در این مدت کوتاهی که از شروع به کار مدیریت جدید فدراسیون گذشته، ما انصافاً حمایت زیادی از سوی فدراسیون و مسئولان مشاهده کردیم. آنها برای تدارکات و حمایت مادی و معنوی از تیم ملی سخت در تلاش هستند. در داخل تیم ملی هم بین مربیان و اعضای کادر مدیریتی و پیشتیبانی اتحاد و همدلی خوبی شکل گرفته است و بازیکنان هم خدا را شکر طبق آنالیزی که انجام داده‌ایم، شرایط خوبی دارند.
وی اضافه کرد: با توجه به شناختی که از وضعیت فعلی فوتبال کشور دارم و نیز تجربه‌ای که خودم با تیم ملی در چنین شرایطی داشتم، مطمئنم که موفق می‌شویم. بازیکنان تیم ملی ایران در شرایط سخت همیشه دست به انجام کارهای بزرگ زده اند. ما این آمادگی را داریم که در هر نقطه ای از آسیا مقابل حریفان قرار بگیریم و پیروز شویم. امیدواریم این همدلی در سطح جامعه هم روز به روز بیشتر و بیشتر شود و رسانه‌ها و مردم به حمایت تمام قد از تیم ملی ایران بپردازند.
مربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان گفت: در ابتدای صحبت‌ها درباره واکسینه شدن تیم ملی حرف زدیم. جا دارد همه آرزو کنیم که این بیماری منحوس هر چه زودتر از کشور ما و تمام دنیا ریشه‌کن شود و تمام مردم کشور عزیزمان هم با مساعدت مسئولان واکسینه شوند و همه به زندگی طبیعی‌مان برگردیم.
النصر:به ما ربطی ندارد الهلال به تهران می رود یا نه!
باشگاه النصر اعلام کرد که همچنان بر سر موضع قبلی خود مبنی بر میزبانی از تراکتور در شهر ریاض ایستاده است.
پس از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، مشخص شد که دو نماینده عربستان در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف نمایندگان ایران بروند و از آنجایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی این مرحله را از قبل مشخص کرده بود، بحث حضور نمایندگان ایران و عربستان در خاک طرف مقابل، باعث گمانه زنی های متعددی شد.
برگزاری دیدارهای استقلال با الهلال و همچنین النصر با تراکتور در زمین بی طرف و یا در زمین تیمی که به عنوان صدرنشین صعود کرده، همچنان بحث داغ مسائل فوتبال منطقه است. چند هفته پیش مدیریت النصر اعلام کرده بود که تنها در ریاض به مصاف تراکتور می رود و بامداد امروز نیز مدیر این باشگاه صحبت هایش را تکرار و اعلام کرد بر سر مواضع قبلی خود ایستاده است.
مسلی آل معمر که به تازگی ریاست باشگاه النصر را برعهده گرفته است، در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد اینکه الهلال به تهران می رود یا نه به ما مربوط نیست. او گفت: باشگاه النصر همچنان بر سر مواضع قبلی خود ایستاده است. بازی در ورزشگاه مرسول پارک ریاض و میزبانی از تراکتور حق این باشگاه است.
وی درخصوص اینکه اگر میزبانی بازی آنها با تراکتور به ریاض داده شود، آنگاه الهلال نیز برای دیدار با استقلال باید راهی تهران شود، گفت: من مسئول اینکه الهلال در کجا بازی می کند، نیستم. بازی در استادیوم مرسول پارک مقابل تراکتور، حق طبیعی النصر است و ما از حقمان دفاع می کنیم.
مواضع سفت و سخت النصر مبنی بر میزبانی این تیم از تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی، به بحرانی عجیب برای دو رقیب سنتی فوتبال عربستان تبدیل شده است. الهلالی ها معتقدند بازی ها همچنان باید در زمین بی طرف برگزار شود ولی هواداران النصر بر میزبانی خود از تراکتور پافشاری می کنند. باید دید در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی درخصوص مکان برگزاری بازی های نمایندگان ایران و عربستان خواهد گرفت.
اکبریان، دربی ۹۵ را سوت می‌زند
با اعلام کمیته داوران، محمدرضا اکبریان بازی تیم‌های پرسپولیس و استقلال را سوت می‌زند.
در شرایطی که از روزهای گذشته، گمانه‌زنی درباره تیم داوری  دربی شدت گرفته بود، حالا کمیته داوران داوران هفته بیست و سوم را مشخص کرده که در آن نام محمدرضا اکبریان به عنوان داور وسط دربی ۹۵ انتخاب شده تا طبق پیش بینی ها، او سوت شهرآورد را در دست بگیرد.
آنطور که فدراسیون فوتبال اعلام کرده، علیرضا ایلدرم، مهدی عالیقدر و حسن اکرمی کمک‌های او در این بازی خواهند بود. محمد رضا مدیر روستا کمک داور ذخیره انتخاب شده و رحیم رحیمی مقدم نیز به عنوان ناظر داوری حضور خواهد داشت.
این اولین باری است که محمدرضا اکبریان داور دربی را سوت خواهد زد. او در سه هفته اخیر استراحت داشت و حالا با آمادگی کامل به استقبال شهرآورد می‌رود.