مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه خدمات تأمین اجتماعی به جامعه هدف ،مستمری بگیران و بیمه شدگان، ماهیانه ۲۱ هزار میلیارد تومان است. علی جهانی به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه‌گر عمومی و غیردولتی اشاره کرد و افزود: هزینه، مصارف و خدمات و تعهدات این سازمان به ماهیانه […]

مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه خدمات تأمین اجتماعی به جامعه هدف ،مستمری بگیران و بیمه شدگان، ماهیانه ۲۱ هزار میلیارد تومان است.
علی جهانی به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه‌گر عمومی و غیردولتی اشاره کرد و افزود: هزینه، مصارف و خدمات و تعهدات این سازمان به ماهیانه ۲۱ هزار میلیارد تومان در سال جاری (۱۴۰۰) رسیده است.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین و گسترده‌ترین بیمه گر اجتماعی، ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را عهده دار است. یاد آور شد: این سازمان خدمات متنوع و گسترده خود را در حوزه‌های درمانی و بیمه‌ای در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه میزان هزینه‌های خدمات ماهانه این سازمان نسبت به سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است، اظهار کرد: برای اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان، سازمان تأمین اجتماعی همواره تلاش کرده است تا خدمات بهتری را به مستمری بگیران که از اولویت‌های اصلی این سازمان هستند ارائه دهد.
جهانی با بیان اینکه پنج ایستگاه کاری مؤثر با کارفرمایان مورد توجه، بازنگری، اصلاح و تقویت قرار گرفته است افزود: شفافیت سازی، بهبود روش‌ها، مقررات زدایی و پاسخگویی در موارد ۲۸، ۳۸، ۴۷، ۵۰، ۴۲، ۴۳ و ۴۴ قانون تأمین اجتماعی تقویت و توسعه پیدا کرده است.
وی به مشکلات و چالش‌های کارفرمایان در حوزه بیمه‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: معاونت فرهنگی و اجتماعی و امور استان‌ها به عنوان کانال ارتباطی و وکیل مدافع شرکای اجتماعی به دنبال تسهیل ارتباط، ارتقا سطح شفاف سازی و پاسخگویی می‌باشد و مشکلات کارفرمایان را پیگیری و حل و فصل خواهد کرد.
جهانی با بیان اینکه تحقق فعالیت‌های سازمانی با تکیه بر مشارکت و محوریت شرکای اجتماعی در گروههای بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران میسر شده که ما را در رسیدن به اهداف کلان سازمان یاری می‌کند خاطر نشان کرد کارفرمایان همواره به منزله اصلی‌ترین منبع تأمین‌کننده بودجه سازمان و تلاشگران عرصه‌ی عمل و اجرا دارای جایگاه ویژه ای هستند که نقش اثر گذاری در جامعه ایفا می‌کنند.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای تحقق برنامه‌هایش باید سه گام را عملیاتی کند، افزود: گام اول شفاف سازی؛ گام دوم مقررات زدایی و گام سوم پاسخگویی و تسهیل فرآیندها می‌باشد.
وی با بیان اینکه توانمندی این سازمان در گرو مشارکت سه ضلع اصلی کارفرمایان، کارگران و دولت شکل می‌گیرد اذعان داشت سازمان تأمین اجتماعی باید در توسعه و تقویت تعاملات دوسویه و ارتباط خود با مجموعه کارفرمایان به عنوان ذینفعان و شرکای اجتماعی به شکل مستمر و پویا گام‌های مثبت و مطلوبی را بر داشته و در اخذ مطالبات این عزیزان تلاش کند.