هواداران هشتگ داور خارجی را ترند کردند
هواداران هشتگ داور خارجی را ترند کردند

  با توجه به سابقه قبلی انتخاب‌های اخیر ازسوی کمیته داوران به‌نظر می‌رسد یک‌بار دیگر یک داور جوان و داوراولی برای دربی انتخاب شود با این حال طبق شنیده‌ها برخی داوران باتجربه نیز مدنظر قرار دارند. با برگزاری قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌حذفی مشخص شد که تیم‌های استقلال و پرسپولیس باید یک‌بار دیگر دربی […]

 

با توجه به سابقه قبلی انتخاب‌های اخیر ازسوی کمیته داوران به‌نظر می‌رسد یک‌بار دیگر یک داور جوان و داوراولی برای دربی انتخاب شود با این حال طبق شنیده‌ها برخی داوران باتجربه نیز مدنظر قرار دارند.
با برگزاری قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌حذفی مشخص شد که تیم‌های استقلال و پرسپولیس باید یک‌بار دیگر دربی پایتخت را از این مرحله از رقابت‌ها برگزار کنند. دقایقی بعد از قرعه‌کشی بسیاری از هواداران استقلال در فضای مجازی به موضوع داوری این دیدار اشاره کرده و نگرانی خود را در این خصوص مطرح کردند. استقلالی‌ها بنا به ادعای کارشناسان داوری در چند هفته اخیر به‌لحاظ قضاوت داوران در رقابت‌های لیگ برتر ضرر زیادی را متحمل شدند و معتقدند در دربی اخیر هم به‌خاطر اشتباه داوری (عدم اعلام پنالتی زودهنگام روی قایدی) شکست خوردند و از این موضوع نگران هستند.
آبی‌ها طی یکی، دو روز اخیر در فضای مجازی و به‌خصوص در اینستاگرام و توئیتر موضوع استفاده از داور خارجی برای دربی جام‌حذفی را ترند کرده و با هشتگ داور خارجی برای دربی به این موضوع اشاره کردند که درحال حاضر هیچ داوری در فوتبال ایران وجود ندارد که در گذشته به ضرر این تیم قضاوت نکرده باشد و اگر این رویه برقرار و قرار باشد که همین داوران یک‌بار دیگر بازی دربی را قضاوت کنند پس بهتر است داور خارجی برای این مصاف انتخاب شود.
هرچند با توجه به سابقه قبلی انتخاب‌های اخیر ازسوی کمیته داوران به‌نظر می‌رسد یک‌بار دیگر یک داور جوان و داوراولی برای دربی انتخاب شود با این حال طبق شنیده‌ها برخی داوران باتجربه نیز مدنظر قرار دارند. این درحالی است که طبق برخی اطلاعات رسیده باشگاه استقلال قصد دارد فعلا در این قضیه سکوت کرده و تمرکز خود را روی دیدارهای آینده لیگ برتر و تقویت تیم و رفع مشکلات و موانع به‌خصوص مشکلات مالی بگذارد تا آبی‌‌پوشان بتوانند در دیدارهای آینده لیگ با کسب امتیازات لازم حداقل شانس‌های کسب سهمیه آسیا را زنده نگه دارند. با این حال شنیده می‌شود باشگاه استقلال بیشتر به‌دنبال آن است تا یک داور عادل و بی‌طرف که در گذشته در کارنامه‌اش قضاوت‌های آنچنانی و علیه استقلال نداشته باشد توسط کمیته داوران برای این دیدار انتخاب شود.