هیچ تعللی در راه‌اندازی منطقه آزاد اردبیل مورد قبول نیست
هیچ تعللی در راه‌اندازی منطقه آزاد اردبیل مورد قبول نیست

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد جزو مطالبات اصلی مردم بوده و هیچ تعللی در راه اندازی آن مورد قبول نیست. صدیف بدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد جز مطالبات اصلی مردم است، اظهار کرد: مصوبه مجلس در خصوص ایجاد مناطق آزاد در کشور […]

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد جزو مطالبات اصلی مردم بوده و هیچ تعللی در راه اندازی آن مورد قبول نیست.
صدیف بدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد جز مطالبات اصلی مردم است، اظهار کرد: مصوبه مجلس در خصوص ایجاد مناطق آزاد در کشور که شامل منطقه آزاد اردبیل نیز می‌شود قابل اجراست و هیچ تعللی در این باره مورد قبول نیست.
وی خواستار رفع بلاتکلیفی منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل شد و گفت: زیر ساخت‌های لازم برای راه اندازی آن در استان فراهم شده و امید است ایجاد آن به رونق اقتصادی و اشتغال در منطقه منجر شود.
نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: راه اندازی منطقه آزاد توان صادرات محصولات کشاورزی استان را به سه میلیون تن افزایش می‌دهد که با تمام تلاش و جدیت، سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا هر چه سریع‌تر مردم استان از ثمره منطقه آزاد بهره‌مند شوند.
بدری مزایای مناطق آزاد را برای سرمایه‌گذاران متنوع اعلام کرد و گفت: بهره‌مندی از مزایای معافیت‌های بیمه‌ای، گمرکی و مالیاتی می‌تواند زمینه‌ساز تحول و توسعه استان در سال‌های آینده باشد.
وی ادامه داد: مقرر شده منطقه آزاد در یک نقطه استان ایجاد و بعد سه نقطه دیگر هم به آن ملحق شود که هنوز اقدام خاصی در این باره صورت نگرفته است.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر این برخورداری از انواع معافیت‌های مالیاتی، امکان ورود ماشین‌آلات و قطعات و مواد اولیه برای صنایع منطقه بدون عوارض گمرکی از دیگر مزایای ایجاد منطقه آزاد
در استان اردبیل است.

استاندار چهارمحال و بختیاری:
طرح حجاب و عفاف بر اساس نظرات کارشناسی بومی سازی شود
 استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: طرح حجاب و عفاف در استان باید بر اساس دیدگاه‌های علمی و کارشناسی، بومی سازی شود.
غلامعلی حیدری در همایش حجاب و عفاف با بیان اینکه حجاب و عفاف تنها مختص به بانوان و قشر خاصی از جامعه نیست، اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی با این موضوع باید در مدارس و دانشگاه‌ها اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی را نمی‌توان با دستورالعمل و روش تحکمی در جامعه اجرا کرد، عنوان کرد: طرح حجاب و عفاف در استان باید بر اساس دیدگاه‌های علمی و کارشناسی بومی سازی شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: نگاه منفعلانه در حوزه حجاب و عفاف از اهمیت بالایی برخوردار است که به همین منظور باید فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه خلاقانه باشد.
حیدری با بیان اینکه بخشی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه به دلیل عدم توجه به موضوع حجاب و عفاف است، عنوان کرد: ایجاد فرصت شغلی و توجه به مسئله اوقات فراغت نیز باید به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در کنار فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.
وی به برگزاری کنگره شهدای عشایری کشور به میزبانی چهارمحال و بختیاری طی چند روز آینده اشاره کرد و افزود: این مهم فرصتی بزرگ برای انجام فعالیت‌های فرهنگی است که باید از این مهم با رویکردی اغنایی به بهترین نحو استفاده کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اعضای ستاد کنگره ملی شهدای عشایری با رهبر انقلاب دیدار کرده‌اند، اعلام کرد: برگزاری این کنگره‌ها جامعه را تا مدت‌ها از آسیب‌ها مصون می‌دارد.
حیدری به فعالیت‌های دشمنان در راستای ایجاد نا امیدی در بی مردم جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان باید با تلاش و حل مشکلات جامعه آینده کشور را روشن و امیدآفرین ترسیم کنند.

استاندار مازندران مطرح کرد؛
احداث ۲ کمپ ورزشی برای تبدیل مازندران به قطب گردشگری ورزشی
استاندار مازندران گفت: ایجاد دو کمپ مدرن ورزشی می تواند مازندران را به قطب گردشگری ورزشی بین المللی تبدیل کند.
سید محمود حسینی‌پور در حاشیه دیدار با علی دایی اسطوره فوتبال ایران در استانداری افزود: علی دایی را می‌توان در زمره معدود اسطوره‌های ورزشی قلمداد کرد که با وسواس و دقت نظر خاصی از شهرتش استفاده می‌کند و هیچ گاه شهرتش را با سوداگری
نیامیخته است.
وی افزود: او که سال‌ها در سطح اول فوتبال آسیا و جهان درخشید و به یکی از اسطوره‌های ملی ارزشمند کشور تبدیل شده است امروز به دور از هیاهو دست در کار خیر دارد و هم با استفاده از ظرفیت‌های شخصی و ارتباطات سازنده‌اش، در امور اجتماعی و اقتصادی
فعال است.
وی اظهار داشت: در این نشست دوستانه از همه جا گفتگو کردیم، به ویژه از تیم با افتخار و قهرمان نساجی و ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و از فرصت‌های منحصر به فرد و خدادادی مازندران، بستری که برای توریسم ورزشی و ایجاد درآمد برای مردم مازندران صحبت شد.
استاندار مازندران افزود: احداث دوکمپ ورزشی مدرن می‌تواند مازندران را به قطب گردشگری ورزشی بین المللی و ایجاد رشد اقتصادی پایدار تبدیل کند.
حسینی پور گفت: حضور ارزشمند اسطوره فوتبال ایران و جهان در استان مازندران را به عنوان یک فرصت مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه ورزش بین‌المللی است.