واردات برنج خارجی در فصل برداشت ممنوع شود
واردات برنج خارجی در فصل برداشت ممنوع شود

  نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار اعمال ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت این محصول شد. علی کریمی فیروزجایی  با بیان اینکه واردات بی برنامه و بی رویه برنج به کشور، روند کشت محصول استراتژیک برنج داخلی را با مشکل مواجه می کند، نیاز سالانه کشور به برنج خارجی را ۴۰۰ هزار تن عنوان […]

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار اعمال ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت این محصول شد.
علی کریمی فیروزجایی  با بیان اینکه واردات بی برنامه و بی رویه برنج به کشور، روند کشت محصول استراتژیک برنج داخلی را با مشکل مواجه می کند، نیاز سالانه کشور به برنج خارجی را ۴۰۰ هزار تن عنوان و اضافه کرد: متأسفانه دولت با واردات ۸۵۰ هزار تا یک میلیون تن محصول برنج به اقتصاد برنجکاران ضربه وارد می کند.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در کشتزارهای مازندران خبر داد و افزود: با برنامه ریزی مدون و تقویت سیاست‌های حمایتی، برنجکاران شمالی می توانند نیاز سالانه کل کشور به این محصول را تأمین کنند. عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با انتقاد از ضعف سیاست‌های حمایتی دولت در قبال کشاورزان، گفت: عدم حمایت جدی دولت از زارعان بویژه افزایش ۵۰۰درصدی بهای کود شیمیایی و قیمت سرسام آور نهاده های تولید انگیزه کشاورزان را در مسیر تولید کاهش داده است. وی، کشاورزان را یاوران صمیمی دولت در عرصه تولید محصولات کشاورزی دانست و افزود: توجه به تولید و تولیدکنندگان کشاورزی موجب تقویت امنیت غذایی و ملی می شود. کریمی فیروزجایی واردات را به ویژه در زمینه محصولات غذایی سم مهلک برای کشور عنوان و تصریح کرد: رویکردها و فرایندهای مدیریتی و عملیاتی در عرصه کشاورزی باید به سمت تولید داخلی باشد. عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم گفت: سیاست‌های دولت در بخش کشاورزی و اقتصادی نیازمند بازنگری و تغییر عمده است. بی توجهی به ایجاد ارزش افزوده در زنجیره غذایی و سایر تولیدات داخلی، خسارت بار است.

استاندار تهران:
۷۴۰۰ بیمار کرونایی در تهران بستری هستند
استاندار تهران با بیان این که در حال حاضر هفت هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند، بر تشدید نظارت ها بر فعالیت گروه‌های شغلی ممنوع در این استان خبر داد. انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر هفت هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند، گفت: در چند روز اخیر در استان تهران شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری و همچنین فوتی‌ها بوده‌ایم. وی میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تهران را بیش از میانگین کشوری دانست و افزود: تراکم بالا و افزایش مسافران مترو و اتوبوس دلیل اصلی افزایش ابتلا به ویروس کرونا به خصوص واریانت دلتا هستیم. استاندار تهران از نظارت بیشتر بر منع فعالیت مشاغل گروه‌هایی شغلی که نباید در شرایط قرمز کرونایی فعال باشند، خبر داد و گفت: تالارها و رستوران‌ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها می بایست تعطیل باشند و کنترل و نظارت بیشتری در این خصوص خواهیم داشت، در همین راستا ۱۵ تیم بازرسی مشترک میان اصناف و دادستانی تشکیل شده تا بر روند اجرای پروتکل‌ها نظارت کنند.
محسنی بندپی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تامین واکسن نیز گفت: ۸۱ مرکز تجمیعی تزریق واکسن در استان تهران مشغول فعالیت هستند که روز گذشته ۴۴ هزار دُز واکسن تزریق شده است و در نمایشگاه بین المللی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده تا غرفه‌هایی برای تزریق واکسن اختصاص دهد، در ابتدا تزریق واکسن ۶۸ تا ۷۰ ساله ها ثبت نام کردند، اما از دیروز ۶۰ سال به بالاها هم برای تزریق واکسن ثبت نام کردند.
وی گفت: در تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ سال به بالا سن دارند که براساس پیامک ارسالی می توانند به مراکز برای تزریق واکسن مراجعه کنند. با توجه به آمارها برای همه گروه های سنی به اندازه کافی واکسن وجود دارد و تا ۲۰ روز آینده تزریق واکسن این گروه سنی به اتمام می رسد.

رضایت شهروندان از عملکرد کوتاه مدت
شهردار جدید بابل

مجید عرب فیروزجایی – روزنامه نگار و فعال اجتماعی
اکنون دیگر مهدی کیانی برای بابلی‌ها چهره‌ای آشناست. وی با سابقه بیش از ۲ دهه فعالیت در عرصه‌های مختلف مدیریت شهری و ارتباطات فراوان با بسیاری از ارکان مدیریتی بابل، از فروردین‌ماه امسال به عنوان شهردار جدید بابل کار خود را در ساختمان میدان ولایت آغاز کرد. مدیری کاربلد که در تلاش است تا با استفاده از تجربه سالهای پر فراز و نشیب فعالیت در شهرداری و با عدم تکرار اشتباهات افراد گذشته راهی تازه برای شهر زخم خورده بابل پیدا کند.
در ابتدا باید بدانیم که شهرداری به عنوان مهمترین و تاثیرگذار ترین نهاد شهری ،نقش مهمی در زندگی روزمره مردم یک شهر دارد و الزاما یک شهردار موفق شهرداری است که بتواند این تاثیر را در روند روزمرگی مردم ایجاد کند. از حل معضلات ترافیکی با اصلاح هندسی خیابان‌ها که در ماه‌های اخیر به وفور در سطح شهر مشاهده می‌شود گرفته تا نگاهی نو به زیباسازی فضای شهری برای شهروندان که علی‌الظاهر از جمله برنامه‌های اصلی کیانی برای آینده شهر بابل است.
مردم از شهردارشان وابستگی به جناح های سیاسی خاص را نمی خواهند. مردم یک شهر به دنبال کسی خواهند بود که بتواند عمران و آبادانی را برایشان به ارمغان بیاورد. اجرای پروژه‌ی برزمین مانده عملیات عمرانی فاز نهایی کمربندی شرقی‌دوم (بلوار شهید یاسینی) در بابل و پروژه پل تا پل در حدفاصل پل‌موزیج تا پل‌محمدحسن‌خان از جمله اقدامات فوری شهردار جدید بود که در نگاه اول خبر از عزم جزم مدیریت شهری برای اجرای پروژه‌های مسکوت مانده در شهرداری را ‌می‌داد.
پیاده‌روسازی‌های چند وقت اخیر، بازسازی گرمخانه بابل، بازپیرایی آرامستان‌ها، ادامه تکمیل پروژه فاز پنجم جاده ساحلی و … همه و همه در این مدت کوتاه نشان از اشراف کامل کیانی به مشکلات و مسائل جامانده در شهرداری بابل دارد و به نظر او توانسته در این زمان کم، افکار عمومی و مردم بابل را با خود همراه سازد. به ویژه آن‌که او مدیری میدانی است و با حضور در محل اجرای اکثر پروژه موجب تسریع در روند اجرایی آنان نیز می‌شود که موجب خوشنودی و خوشایند مردم شهر است. ارتباط تلفنی شهردار جدید با شهروندان بابلی نیز از دیگر اقدامات درخور توجه وی در چند ماه سکان‌داری تیم مدیریت شهری در بابل است. شهرداری که ارتباط با مردم را سرلوحه خود قرار ندهد بدون شک راهی برای عمران و آبادی شهر نیز نخواهد یافت.
از سوی دیگر منتخبان جدید مردم در شورای شهر بابل که غالب آن را افراد توانمند و کارشناس تشکیل می‌دهند، در هفته‌های آتی باید برای آینده شهر تصمیم مهمی بگیرند و به نظر با روند فعلی کیانی توانسته نظر مردم و منتخبان آنان را به خود جلب نماید. باید در روزهای آینده منتظر ماند و دید که بالاخره چه تصمیمی برای آینده شهرداری در بابل رقم خواهد خورد و آیا آن‌چه مردم اکنون از آن احساس رضایت می‌کنند ادامه خواهد یافت یا خیر.