وزیر بهداشت: واکسن فایزر محدود و برای خانم‌های باردار است
وزیر بهداشت: واکسن فایزر محدود و برای خانم‌های باردار است

    وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فراوانی واکسن سینوفارم در کشور خبر داد و گفت: واکسن فایزر محدود و برای خانم های باردار است و به سایر افراد تزریق نمی شود.دکتر بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای دهلران و دیدار با بیماران کرونایی در گفت و گو […]

 

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فراوانی واکسن سینوفارم در کشور خبر داد و گفت: واکسن فایزر محدود و برای خانم های باردار است و به سایر افراد تزریق نمی شود.دکتر بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای دهلران و دیدار با بیماران کرونایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مردم استان ایلام و شهرستان مرزی دهلران می خواهیم در تزریق واکسن کرونا تعلل نکنند.
وی تاکید کرد: مردم باید واکسن سینوفارم و برکت و هر آنچه وزارتخانه تایید می کند استفاده کنند تا بدن آنها مقاوم شود.
وی یادآور شد: بیشتر مرگ و میرها مربوط به کسانی است که واکسن نمی زنند و نیاز است مردم هرچه سریعتر واکسن تزریق کنند.

دعوت آیت‌الله کعبی از مردم برای تزریق واکسن
نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز واکسیناسیون یک تکلیف اجتماعی برای همه مردم است، از آنها خواست نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
آیت الله عباس کعبی ضمن تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان کشور در مقابله با پاندمی کرونا، از همه مردم درخواست کرد تا سریعا نسبت به تزریق واکسن کووید ۱۹ اقدام کنند.
نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون کووید ۱۹، افزود: امروز واکسیناسیون یک تکلیف اجتماعی برای همه مردم است و باید بدون هیچگونه تاخیر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا از گسترش بیماری جلوگیری شود.
زاکانی: شهرداری برای مقابله با کرونا یکپارچه وارد میدان شده‌است
شهردار تهران گفت: همه بخش‌های شهرداری پایتخت به طور یکپارچه برای خدمت‌رسانی به مردم در عرصه مقابله با ویروس کرونا دست به کار و وارد میدان شده‌اند.
علیرضا زاکانی روز جمعه در آیین راه اندازی ۲۶ مرکز واکسیناسیون جدید در شهر تهران افزود: باید فضای اتحاد را به عرصه نبرد با کرونا منتقل کنیم؛ چراکه بیماری کووید – ۱۹ چیزی نیست که یک روزه پرونده آن بسته شود بلکه باید با آن زیست و آن را زمین گیر کرد.
وی افزود: کادر درمان در این ماه های متمادی و بعد از شیوع کرونا تا کنون، با سر بلندی ظرفیت بزرگی از خدمت را به ثبت رساند و این راه نیاز به مشارکت همه بخش ها برای تکمیل این جهاد دارد و شهرداری یکی از این مراکز است.
زاکانی یادآورشد: طی ماه های گذشته خدمات شایسته ای را شهرداری در نهایت گمنامی و نبود تبلیغ در طبق اخلاص گذاشت اما بنا شد از این پس شهرداری همه ظرفیت ها را به کار بگیرد و همه اجزای این نهاد امروز می خواهند رنگ و بوی خدمت در عرصه مقابله با این بیماری را بگیرند.
وی گفت: تلاش ما این است که با تمام ظرفیت هایی که در شهرداری راه اندازی شد، با توسعه مراکز واکسیناسیون شروع کنیم و آن را به سمت فاصله گذاری اجتماعی و ارایه سطح گسترده ای از خدمات اجتماعی سوق دهیم.

کرونا جان ۲۸۴ نفر دیگر را در ایران گرفت
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۸ هزار و ۷۹۲ نفر رسید.
از یکم تا دوم مهر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵ هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۶۱ نفر از آنها بستری و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۸۸۵ نفر رسید.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۸ هزار و ۷۹۲ نفر رسید.
همچنین تا کنون ۴ میلیون ۸۹۷ هزار و ۸۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
۶ هزار و ۵۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

مجموع تزریق واکسن کرونا در کشور در محدوده ۴۹ میلیون دُز
براساس این گزارش همچنین تا کنون ۳۴ میلیون و ۷ هزار و ۳۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵ میلیون و ۹۳ هزار و ۲۹۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۶۷۲ دُز رسید.
افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
تا کنون ۳۱ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان امام حسین (ع) مهران
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان مرزی مهران بازدید کرد.
دکتر بهرام عین اللهی روز جمعه در بازدید از مراکز درمانی شهرستان مهران اظهار داشت: دولت در شروع کار، هدف خود را کنترل کرونا و توجه به سلامت مردم قرار داد و توانستیم عقب ماندگی های چندماه قبل از دولت سیزدهم را تا حد زیادی جبران کنیم.
وی افزود: با توجه به تایید بازگشت زوار از پیاده روی اربعین از طریق مرز بین المللی مهران باید تمهیدات لازم برای حفظ سلامت مردم اندیشیده شود.
وزیر بهداشت، بر تامین تجهیزات و امکانات درمانی لازم در این مرز برای ورود زوار و انجام تست کرونایی آنها تاکید کرد.
دکتر عین اللهی همچنین از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون خانه معلم شهرستان مهران بازدید کرد.