۱۰ میلیون مسکن جدید در کشور نیاز داریم
۱۰ میلیون مسکن جدید در کشور نیاز داریم

    قاسمی گفت: تاکنون ۵ میلیون نفر در سامانه نهضت مسکن ثبت نام کرده‌اند و باید برای ۱۰ میلیون نفر در کشور مسکن جدید بسازیم. رستم قاسمی گفت: با توجه به  فارغ التحصیلی هر ساله دانشجویان و امکان ازدواج آن‌ها در کشور به بیش از ۱۰ میلیون مسکن جدید نیاز داریم.که عمده این افراد […]

 

 

قاسمی گفت: تاکنون ۵ میلیون نفر در سامانه نهضت مسکن ثبت نام کرده‌اند و باید برای ۱۰ میلیون نفر در کشور مسکن جدید بسازیم.

رستم قاسمی گفت: با توجه به  فارغ التحصیلی هر ساله دانشجویان و امکان ازدواج آن‌ها در کشور به بیش از ۱۰ میلیون مسکن جدید نیاز داریم.که عمده این افراد یا مستاجر هستند یا در پشت بام‌ها زندگی می‌کنند. ۸ میلیون جوان به علت مشکلات مالی و نداشتن مسکن مجرد مانده اند .

به گفته وزیر راه وشهرسازی ما در طرح جهش تولید برای ساخت یک میلیون مسکن در سال برنامه‌ریزی کردیم که بیش از دو سوم آن یعنی ۸۶۰ هزار واحد در دست اجرا است و در سال جدید نیز اقدام به واگذاری واحد‌ها خواهیم کرد.

قاسمی می گوید: برخی  از درآمد‌ها را از فروش زمین‌های تحت تملک راه و شهرسازی و همچنین زمین‌های با کاربری‌های تجاری و خاص که به استان کمک می‌کند، کسب می‌کنیم و در واقع درآمد‌های استان‌ها را باید برای استان خودش هزینه کرد.

دولت هم اکنون در حال ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور است که اراضی بیش از یک میلیون واحد مسکونی در شهرهای مختلف تامین شده است.

 

سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

بهسازي باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد يک پروژه استثنايي در کشور است

سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پس از بازدید از روند اجرای پروژه‌ باند ۲۹ چپ فرودگاه بین المللی مهرآباد طی نشستی به تبیین راهکارها و مرور فرآیندها برای جبران عقب ماندگی از برنامه زمانبندی مصوب و تاخیرات ناشی از شرایط آب و هوایی برای به ثمر رسیدن هرچه سریع‌تر این پروژه پرداخت.

حمیدرضا سیدی سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پس از بازدید از روند اجرای پروژه‌ باند ۲۹ چپ فرودگاه بین المللی مهرآباد طی نشستی به تبیین راهکارها و مرور فرآیندها برای جبران عقب ماندگی از برنامه زمانبندی مصوب و تاخیرات ناشی از شرایط آب و هوایی برای به ثمر رسیدن هرچه سریع‌تر این پروژه پرداخت.

سیدی ضمن قدردانی از پیشبرد امور و تلاش تمام همکاران فرودگاه مهرآباد و ادارات کل ستادی مرتبط در به ثمر رسیدن این پروژه بزرگ و تاثیرگذار در صنعت فرودگاهی گفت: تاثیر انجام این پروژه در صنعت فرودگاهی بر همگان مشخص است و تاخیر در بهره برداری از آن پسندیده نیست.

وی اظهار امیدواری کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و تلاش گروه مشارکت، پروژه در زمان مقرر به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها؛ در این نشست پورآذری عضو هیات مدیره راهبر معاونت برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی، مرادی عضو هیات مدیره و راهبر فرودگاه مهرآباد و خلیل پور مدیرکل دفتر مدیرعامل و همچنین مدیران عامل گروه مشارکت، مشاور کارفرما و جمعی از مسئولین این فرودگاه حضور داشتند.