وضعیت بیماری کرونا کنترل نشود عزل می‌شوید
وضعیت بیماری کرونا کنترل نشود عزل می‌شوید

  استاندار قزوین گفت: فرمانداران و مسئولان بهداشتی که نتوانند وضعیت بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنند عزل خواهند شد. هدایت اله جمالی‌پور در جلسه استانی ستاد کرونا که در فضای باز استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان قزوین گفت: باید همت کنیم تا وضعیت این بیماری تا ۱۰ روز آینده کنترل شود. وی […]

 

استاندار قزوین گفت: فرمانداران و مسئولان بهداشتی که نتوانند وضعیت بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنند عزل خواهند شد.
هدایت اله جمالی‌پور در جلسه استانی ستاد کرونا که در فضای باز استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان قزوین گفت: باید همت کنیم تا وضعیت این بیماری تا ۱۰ روز آینده کنترل شود.
وی شناسایی علل آلودگی را یکی از راه‌های کنترل بیماری دانست و عنوان کرد: تا به امروز توانسته‌ایم با تصمیماتی که اتخاذ می‌کنیم بخشی از بیماری را مدیریت کنیم اما کنترل کامل بیماری نیازمند همراهی و مدیریت بیشتر همگانی است.
استاندار قزوین با اشاره به جهش‌های جدید بیماری تصریح کرد: اگر تدبیر لازم برای کنترل بیماری صورت نگیرد با توجه به جهش‌های ویروس بدون شک با چالش‌های بیشتری روبرو خواهیم بود.
وی بیان کرد: همراهی مردم با ستاد کرونا در مهار این ویروس یک شرط است و امیدواریم این همراهی در شب‌های قدر نیز وجود داشته باشد.
جمالی‌پور با اشاره به اینکه سخت گیری ها باید استمرار داشته باشد تا شاهد بهبود وضعیت باشیم گفت: مشاهده ویروس هندی و آفریقایی در منطقه زنگ خطری برای است و باید مراقبت لازم را در این زمینه داشته باشیم.
وی ادامه داد: متأسفانه در شرایط پیچیده امروز برخی افراد غیر مسئول هم در رابطه با کرونا اظهار نظر می‌کنند که جز اطلاع‌رسانی اشتباه و تشویش اذهان عمومی نتیجه دیگری به دنبال نخواهد داشت.
مقام عالی دولت در استان قزوین گفت: همانطور که افراد غیر مسئول حق اظهار نظر در رابطه با این حوزه را ندارند، با رسانه‌ای که با انجام چنین مصاحبه‌ها و انتشار اخبار این چنینی به تشویش اذهان عمومی کمک می‌کنند نیز برخورد باید بشود.
وی تأکید کرد: فرمانداران نیز با شناسایی عوامل شیوع بیماری در محدوده استحفاظی برخورد لازم را داشته باشند تا شاهد گسترش بیش از پیش بیماری را ندهیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه شیب نزولی بیماری کند و غیرقابل قبول است تصریح کرد: فرمانداران و مسئولان بهداشتی که نتوانند وضعیت بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنند عزل خواهند شد.
وی در پایان یادآور شد: محدودیت‌های ترافیکی ۹ شب به بعد در شبهای قدر حذف شده اما پس از این شب‌ها این محدودیت‌ها با قوت ادامه خواهد داشت.