پرداخت ۱۲هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج بانک تعاون از سال ۹۷
پرداخت ۱۲هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج بانک تعاون از سال ۹۷

بانک توسعه تعاون از سال ۹۷ تاکنون ۱۲ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون میزان تسهیلات پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج جوانان از سال ۹۷ تاکنون را حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام نمود. امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون اظهار داشت: این بانک در […]

بانک توسعه تعاون از سال ۹۷ تاکنون ۱۲ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است
عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون میزان تسهیلات پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج جوانان از سال ۹۷ تاکنون را حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام نمود.
امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون اظهار داشت: این بانک در راستای تسهیل ازدواج جوانان و در جهت اجرای مصوبات بانک مرکزی اقدامات قابل‌توجهی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج انجام داده است.
وی افزود: این بانک از بدو تأسیس به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج فعال بوده است و مطابق آمار رسمی از سال ۹۷ تاکنون نیز حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در این سرفصل پرداخت‌کرده است.
عصارزاده با اشاره به آمار ارائه شده در این خصوص خاطرنشان کرد: در تیرماه سال جاری به ۵۴۲ زوج مبلغ ۴۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده است. عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد: در سال جاری تمهیداتی برای سهولت و سرعت در پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج پیش‌بینی و به تمامی شعب ابلاغ شده که این تسهیلات با کمترین بروکراسی و در سریع‌ترین زمان به زوج‌های جوان اعطا شود.
عصارزاده با ارائه تحلیلی بر روند رشد پرداختی‌های بانک در قرض‌الحسنه ازدواج جوانان گفت: میزان وام پرداختی بانک توسعه تعاون به زوج‌های جوان از سال ۹۷ به ۹۸ به میزان ۸۵ درصد رشد داشته است و عملکرد بانک در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ نیز با ۷۳ درصد رشد مواجه شده است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود عملکرد بانک در سال جاری در بحث پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج جوانان با رشد قابل توجهی مواجه شود. عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در سال جاری گفت: به هر یک از زوجین ۷۰۰ میلیون ریال با دوره بازگشت ۱۰ ساله پرداخت می‌گردد که این میزان برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال تا سقف یک میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

افتتاح باجه بانک مهر ایران در سروآباد کردستان
باجه بانک مهر ایران در سروآباد کردستان با حضور امام جمعه این شهر، نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد، فرماندار شهرستان و مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کردستان افتتاح شد.
این باجه با هدف دسترسی راحت‌تر مردم شریف شهرستان سروآباد و نیز ارائه‌ خدمات نوین بانکداری اسلامی برای ترویج سنت نیک قرض‌الحسنه به شهروندان این شهرستان افتتاح شد.
در این مراسم اسعدی مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کردستان، ایجاد این باجه را از خواسته‌های اصلی مردم این شهرستان عنوان کرد و تحقق این امر خیر را نیز از برکات رویکرد بانک مهر ایران در امر خدمت‌رسانی به مردم و همچنین توجه مدیران این بانک به مردم سروآباد دانست.
اسعدی در ادامه اظهار کرد: بانک مهر ایران خدمت‌رسانی و ترویج سنت قرض‌الحسنه را نسبت به کسب منافع مادی در اولویت قرار داده و همین موضوع موجب شده که مردم و مشتریان این بانک همیشه به این مجموعه وفادار بمانند.
شیوا قاسمی‌پور نماینده مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از اسعدی و مجموعه بانک مهر ایران، اظهار کرد: حقیقتاً بانک مهر ایران؛ بانکی مردمی است و به دور از منافع مادی حاضر شده در این شهرستان باجه تأسیس کند تا مردم این منطقه از خدمات این بانک ارزشی بی‌بهره نمانند و بر همین اساس اقدمات این مجموعه شایسته تقدیر است.
امام جمعه شهرستان نیز گفت: امیدواریم با حضور با برکت بانک مهر ایران در شهرستان، مردم با ایمان و معتقد این منطقه از خدمات این بانک بهره‌مند شوند. شایان ذکر است، باجه شهرستان سروآباد تحت نظارت شعبه مریوان (کد ۵۴۰۵) در خیابان اصلی سروآباد واقع شده است.

پشتیبانی‌های بانک ملی ایران زمینه‌ساز توسعه شرکت‌ها
مدیرعامل شرکت اروم آدا گفت: بانک ملی ایران همواره به عنوان حامی صنعت کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید با تامین مالی و تخصیص اعتبار، گام‌های حمایتی بسیار بلندی برداشته است.
با فعالیت شرکت اروم آدا از سال ۷۰ به عنوان یکی از صنایع کلیدی و بزرگ در حوزه صنایع مواد غذایی کشور در استان آذربایجان غربی و تامین مالی این واحد صنعتی توسط بانک ملی ایران، بخشی از نیاز سبد غذایی خانوار های ایرانی تامین شده است.
حسن انتظار اظهار داشت: این واحد صنعتی با حمایت های بانک ملی ایران و با تکیه بر صنعتگران ماهر و متخصصان داخلی با دستیابی به دانش فنی، تکنولوژی پیشرفته، استاندارد های روز دنیا و تلاش و پشتکار موفق شده، ظرفیت خط تولید خود را افزایش دهد و زمینه اشتغال زایی نیروهای متخصص را در استان فراهم نماید.
وی گفت: با حمایت های به عمل آمده در حال حاضر این واحد تولیدی در صدد تنوع محصولات است و با راه اندازی تولیدات جدید در این کارخانه، ضمن تکمیل زنجیره تولید و رفع کامل نیاز داخل، امکان صادرات و دستیابی به بازارهای منطقه نیز میسر می شود.
این کارآفرین برتر استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار داشت: بیش از ۱۴۰ محصول ما در گروه های کنسروها، سس ها، آبمیوه ها و کمپوت ها با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ساخت داخل و جدیدترین روش‌های آزمون در جهت تولید محصول باکیفیت تولید می شود.
این فعال عرصه صنعت با بیان این که اروم آدا رقابت در بازار های خارجی را جزء برنامه های اساسی خود قرار داده است، گفت: تاکنون با پشتیبانی های بانک ملی ایران محصولات خود را به کشورهای کانادا، سوئد، آمریکا، انگلستان، فرانسه، هلند، روسیه، روسیه سفید، آلمان، استرالیا، ژاپن، مالزی، ترکیه، عراق ، کویت، عربستان سعودی، نیجریه، کنیا، تانزانیا، بحرین و …صادر کرده ایم و هم ‌اکنون در صدد جذب مشتری‌های جدیدی در کشورهای جدید هستیم.
یعقوب زاده مدیرتولید شرکت اروم آدا با اشاره به این که بانک ملی ایران را به ‌عنوان حامی صنعت کشور می‌شناسیم. اظهار داشت: خوشبختانه این بانک طی سال های اخیر با توجه به توانمندی‌هایی که دارد توانسته در موقعیت‌های مختلف، پاسخ‌گوی نیاز ما باشد و هر زمان نیاز داشتیم توانسته ایم از خدمات مالی و تسهیلات بانک ملی ایران بهره مند شویم که از آن جمله دریافت تسهیلات سرمایه در گردش برای تامین و تهیه مواد اولیه تولید شرکت بوده است.