پرداخت ۸۵ میلیارد‌  بابت احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی‌
پرداخت ۸۵ میلیارد‌  بابت احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی‌

با دستور رئیس بنیاد مستضعفان برای پرداخت ۳۵ میلیارد تومان دیگر به منظور اجرایی کردن تفاهم‌نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد، مبلغ پرداخت شده این بنیاد به کمیته امداد به ۸۵ میلیارد تومان رسید. ‌به گزارش روزنامه جمله به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به دنبال امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد مستضعفان، […]

با دستور رئیس بنیاد مستضعفان برای پرداخت ۳۵ میلیارد تومان دیگر به منظور اجرایی کردن تفاهم‌نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد، مبلغ پرداخت شده این بنیاد به کمیته امداد به ۸۵ میلیارد تومان رسید.
‌به گزارش روزنامه جمله به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به دنبال امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و بنیاد مسکن به منظور احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی و همچنین مذاکرات صورت گرفته میان روسای کمیته امداد و بنیاد مستضعفان، با دستور سید پرویز فتاح، مبلغ ۳۵ میلیارد تومان برای اجرایی شدن گام دوم این تفاهم نامه و احداث واحد‌های مسکونی مددجویان فاقد مسکن این نهاد حمایتی، به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز شد.
این مبلغ در شرایطی از سوی بنیاد مستضعفان به حساب کمیته امداد واریز شد که پیش از این نیز ۵۰ میلیارد تومان دیگر از سوی بنیاد مستضعفان برای اجرایی شدن گام نخست این تفاهم نامه به کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده بود.
بر اساس این گزارش تاکنون بیش از ۳۳۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط دریافت مسکن در قالب این تفاهم نامه که برای احداث مسکن آن‌ها پروانه ساخت اخذ شده احصا شده و احداث این واحد‌های مسکونی بر اساس برنامه زمانبندی از پیش تعیین شده در حال انجام است.
‌چهارم بهمن ماه سال گذشته، در جلسه‌ای با حضور روسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد، بنیاد مستضعفان در قالب اجرای تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویان کمیته امداد، حمایت ۵۰۰ میلیارد تومانی را عهده دار شده بود و در نخستین گام اجرایی در اواخر شهریور ماه، کلنگ احداث این واحدها، در منطقه محروم گرمی استان اردبیل به زمین زده شد.
در این تفاهم نامه، بنیاد مستضعفان برای احداث هر واحد مسکونی حمایت بلاعوض ۵۰ میلیون تومانی را عهده دار شده و قرار است این واحد‌ها طی ۱۸ ماه در ۶۲ نقطه کشور احداث شود.

 

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی:
۶۴ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در استان مرکزی ساخته می‌شود

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: در برنامه ۴ ساله طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۶۴ هزار واحد در استان پیش بینی شده است. حمید انعامی گفت: برای طرح اقدام ملی مسکن در شهر اراک، زمینی به مساحت حدود ۷۰ هزار متر در حد فاصل مجتمع حوزوی خاتم الانبیا (ص) و دانشگاه پیام نور پیش بینی شده است. وی ادامه داد: در مرحله پنجم طرح مسکن، ۳۰ هزار نفر در شهر اراک ثبت نامی داشتیم که از این تعداد ۱۰ هزار نفر واجد شرایط بودند و قرار بر این است در اولین جلسه شورای مسکن استان قرعه کشی انجام شود. البته از آنجایی که طراحی نهایی پروژه ۸ هزار واحدی اوقاف در حال حاضر تعیین تکلیف نشده است، با نهایی شدن این زمین واجدین شرایطی که از مراحل قبل داشتیم در این پروژه ۸ هزار واحدی پوشش داده می‌شوند.معاون راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: در برنامه ۴ ساله طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۶۴ هزار واحد برای استان مرکزی پیش بینی شده است که سهمیه سالیانه ساخت بالغ بر ۱۷ هزار واحد است. با توجه به اینکه رشد جمعیت در استان مرکزی تقریباً ثابت است این تعداد نیاز مسکن استان را تأمین خواهد کرد و احتمالاً ساخت این تعداد بیش از نیاز استان مرکزی است.وی افزود: پروژه ۲ هزار واحدی ساوه از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است و در برخی از پروژه‌ها کار اسکلت بندی تمام شده و نازک کاری شروع شده است. در برخی از شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر مثل تفرش، نراق، دلیجان امسال پروژه‌های تکمیل شده‌ای داریم که آماده تحویل است و همچنین در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار پیشرفت فیزیکی خوبی داریم‌. معاون راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه ساخت مسکن‌های اقدام ملی بر اساس تسهیلات و آورده مردم انجام می‌شود لازمه تحویل و تکمیل پروژه بستگی به این دو مؤلفه دارد، برای ۲ هزار واحدی شهرستان ساوه ۲ قسط دریافت شده است قسط سوم نیز باید اعلام شود اما با توجه به شرایط مالی مردم در حال حاضر ابلاغ نشده است مردم باید همکاری بیشتری در پرداخت تسهیلات داشته باشند که در موعد مقرر پول تزریق شود که به صورت پیوسته کار انجام شود.