پروژه‌های تامین پایدار آب روستایی و شهری را ادامه خواهیم داد
پروژه‌های تامین پایدار آب روستایی و شهری را ادامه خواهیم داد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: عملکرد کلی دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه توسعه خدمات آب و فاضلاب پوشش حدود ۹ میلیون نفر و هدف‌ ما پوشش یک میلیون نفر دیگر تا پایان ۱۴۰۰ است. حمیدرضا جانباز با اشاره به پیگیری‌های وزیر نیرو، معاونان و دست اندرکاران این حوزه در طول دوران […]

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: عملکرد کلی دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه توسعه خدمات آب و فاضلاب پوشش حدود ۹ میلیون نفر و هدف‌ ما پوشش یک میلیون نفر دیگر تا پایان ۱۴۰۰ است.
حمیدرضا جانباز با اشاره به پیگیری‌های وزیر نیرو، معاونان و دست اندرکاران این حوزه در طول دوران خدمت در دولت دوازدهم، گفت: همیشه انگیزه‌ای برای ارائه خدمات مناسب به مردم شریف وجود داشته و دارد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تقدیر از معاونان وزارت نیرو بخاطر همکاری و همراهی در سال‌های سخت اخیر خاطرنشان کرد: شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این سال‌ها با وجود مشکلاتی که از نظر مالی و اقلیمی وجود داشت، لحظه‌ای از تلاش فروگذار نکرده و سعی کرده با تلاشی مضاعف به ارائه خدمت مطلوب به جمعیت کشور بپردازد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از نگاه توسعه عدالت بخصوص در استان‌های کمتر برخوردار و روستاها طی این دوره خبر داد و اظهار داشت: سعی کردیم بخصوص در روستاها توجه کافی به حوزه زیرساخت‌ها داشته باشیم و بزرگترین انتخاب در این دولت در بخش صنعت آب و فاضلاب انسجام مدیریتی از طریق یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود. وی با تاکید بر اینکه خدمات آب و فاضلاب باید به صورت پایدار انجام شود، افزود: در بخش روستایی اقدامات خوبی انجام گرفت و در دولت دوازدهم، ۴.۵ میلیون نفر از هموطنان روستایی از این خدمات برخوردار شدند.
جانباز عملکرد کلی دو دوره یازدهم و دوازدهم در حوزه توسعه پوشش خدمات آب و فاضلاب را حدود ۹ میلیون نفر عنوان کرد و گفت: هدف گذاری خوبی تا پایان ۱۴۰۰ داریم و تا حدود یک میلیون نفر دیگر به این جمعیت اضافه می‌شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه در طول این مدت با بدترین شرایط تخصیص بودجه مواجه بودیم، اظهار داشت: این در حالی است که با تغییرات اساسی در نرخ دلار و ارز در ابتدای دولت دوازدهم و افزایش عمومی قیمت‌ها در انتهای دولت دوازدهم مواجه بودیم.
حمیدرضا جانباز از ورود ۵۴ تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری خبر داد و گفت: ساخت ۲۸ تصفیه‌خانه سقف دولت دوازدهم بود و ۳۰ درصد تصفیه‌خانه کشور در این دولت احداث شد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه بیش از ۸۸ تصفیه‌خانه فاضلاب در این دولت به بهره برداری رسیده است، افزود: با احداث بیش از یک تصفیه‌خانه در هر ماه، تا پایان دولت به عدد بیش از ۹۰ تصفیه‌خانه می‌رسیم.
جانباز با بیان اینکه در این دولت عملکرد قابل توجهی داشتیم و سعی کردیم که به اجرای پروژه‌های فاضلاب در کشور بدون اتکا به درآمدهای عمومی و به صورت خودگردان با تدوین قراردادهای بلند مدت در تأسیسات بپردازیم، ادامه داد: از مکانیسم و ظرفیت تبصره‌های قانونی و قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب استفاده مناسب کردیم.