پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به مناسبت روز معلم
پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به مناسبت روز معلم

  آیت الله محمدی لایینی و احمد حسین زادگان با صدور پیام مشترکی؛ ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم را گرامی داشتند و از مجاهدات معلمان در تداوم تعلیم و تربیت در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کردند. متن کامل این پیام به شرح زیر است: بسمه تعالی دوازدهم […]

 

آیت الله محمدی لایینی و احمد حسین زادگان با صدور پیام مشترکی؛ ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم را گرامی داشتند و از مجاهدات معلمان در تداوم تعلیم و تربیت در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کردند. متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

دوازدهم اردیبهشت‌ماه، سالروز تجلیل از مقام فرهیختگان، فرهنگ ‌سازان و میراث ‌داران انبیاء و مروّجان بینش، دانش، اخلاق و انسانیت است. بی تردید کالبد هر جامعه‌ای پویایی و ماندگاری‌اش را از جریان‌سازان عرصه فرهنگ و خردورزان عرصه دانایی دارد و پهنه‌ی ایران بزرگ همواره در مسیر روبه جلو و حرکت توسعه‌محور خود نیازمند نگاه آینده‌نگرانه‌ی معلمان و مربیان بوده و هست.

مقام و جایگاه معلم، جایگاهی رفیع است که شأن و منزلتش با مقام انبیاء و اوصیاء سنجیده می‌شود و در تمامی روایات اسلامی پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و ائمه طاهرین(ع)، تکریم و تقدیر از معلم و علم‌آموزی تأکید شده است.

از این‌رو؛ حفظ منزلت معلمان را به آحاد جامعه اعم از مسئولان، نخبگان و مردم یادآور می‌شویم، چراکه رجاء واثق داریم با تلاش مضاعف این قشر زحمتکش در تربیت نسل جوان، خیزش عظیمی در گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد. این روزها همچنین؛ یادآور شهادت بزرگ معلم انقلاب، استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری است و بایسته است در ابعاد والای زندگی اجتماعی، علمی، روحانی و انقلابی این معلم والامقام بیشتر تامل و تعمیق شود‌.

اینجانبان ضمن پاسداشت روز معلم و تبریک به جامعه فرهنگیان کشور بالاخص استان لاله‌ خیز مازندران و هم چنین خانواده محترم این عزیزان، از زحمات شبانه‌روزی و ارزشمند معلمان، اساتید و مدیران مدارس و دانشگاه‌ها، که در این شرایط سخت با وجود تعطیلی مراکز آموزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا، کار آموزش و آگاهی‌بخشی به جوانان و نوجوانان را تعطیل نکرده و با به‌کارگیری شیوه‌های جدید آموزشی، همچنان چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشته‌اند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نماییم.

یقین داریم که با تلاش‌های سازنده و خستگی‌ناپذیر این عزیزان، شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش جایگاه استان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی خواهیم بود.

 

استاندار مرکزی:

برگشت زدن چک‌های کسبه در استان مرکزی 

تا ۲ هفته آتی ممنوع است

استاندار مرکزی گفت: با موافقت و مصوبه ستاد ملی کرونا چک‌های برگشتی صاحبان صنوف تا ۲ هفته فرصت داده شده و هیچ فردی اجازه برگشت زدن چک این افراد را در مهلت تعیین شده ندارد. سید علی آقازاده در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونای استان مرکزی؛ اظهار کرد: مشاغل صنفی گروه ۲ استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و پیگیری و نظارت مستمر بازرسان مجاز به فعالیت آزمایشی هستند و قطعیت تداوم فعالیت موکول به نشست آتی ستاد مقابله با کرونا در استان است. وی بیان کرد: با توجه به اینکه واحدهای صنفی استان با شیوع موج چهارم کرونا یک هفته پیش از تصویب ستاد ملی کرونا دست از کار کشیدند اکنون با موافقت دستگاه‌های ذیربط با بازگشایی مشاغل گروه ۲ در بازه زمانی ۱۰ صبح تا ۱۹ عصر تا اطلاع ثانوی بلامانع است اما به صورت سختگیرانه باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود. استاندار مرکزی تاکید کرد: در صورت اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی صاحبان صنوف از هفته آینده احتمال فعالیت رسته‌های شغلی دیگر استان نیز وجود دارد و چنانچه این امر صورت نگیرد بر اساس مر قانون و مصوبات ستاد ملی کرونا اجازه فعالیت ندارند. آقازاده اظهار کرد: در ستاد ملی کرونا مصوب شد صدور و تمدید پروانه کسب واحدهای تولیدی به‌صورت موقت نیاز به استعلام امور مالیاتی ندارد و واحدهایی که در ارائه اظهارنامه مالیاتی مشمول جریمه می‌شود نیز فرصت ۲ ماهه در این راستا خواهند داشت.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

۴۲۰۰ معلم حق التدریس و پیش دبستانی مازندران تعیین تکلیف می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریس و پیش دبستان گفت: چهار هزار و ۲۰۰ نفر در این بخش تعیین تکلیف و جذب می شوند. علیرضا سعدی پور با گرامیداشت مقام والای معلمان درباره تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس اظهار داشت: قانون تبدیل وضعیت مربیان پیش دبستانی در استان عملی شد و این مربیان باید به دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند. وی با بیان اینکه تاکنون دو مرحله تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و حق التدریس دراستان انجام شد، افزود: آخرین مرحله نیز به زودی انجام می‌شود و این مربیان باید دوره‌های دانشگاه فرهنگیان را سپری کنند. وی ادامه داد: در استان معلمان خرید خدمات آموزشی، نهضت سوادآموزی، پیش دبستانی و غیره تعیین تکلیف شدند. سعدی پور با اظهار اینکه دوره‌های آموزشی مربیان شش ماه طول می‌کشد و با گذر از دوره نسبت به تعیین تکلیف اقدام می‌شود، افزود: تاکنون دو دوره این طرح اجرا شد. مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره طرح رتبه بندی معلمان نیز گفت: این طرح پس از تصویب در مجلس و با ابلاغ شیوه نامه اجرایی در سال جاری عملیاتی می‌شود.

 

سراج اعلام کرد؛

کمترین تزریق واکسن در گلستان و خراسان شمالی

مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: کمترین تزریق واکسن به افراد مقیم و پرسنل مراکز توانبخشی مراقبتی در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، اصفهان و فارس است.

پ مصطفی سراج مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فرآیند واکسیناسیون در مراکز تحت نظارت، گفت: تاکنون ۱۷ هزار و ۴۸۲ نفر دوز اول واکسن دریافت کردند به عبارتی ۲۴.۶ درصد کل افراد و پرسنل مقیم در مراکز که از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۹۸ نفر دوز مرحله دوم را دریافت کردند که جمع تزریق برای تمامی سالمندان و پرسنل این مراکز ۱۵ هزار و ۱۰ نفر بوده است یعنی ۷۱.۴ درصد کل مراکز سالمندان و جمع تزریق برای سایر افراد مقیم ۲ هزار و ۴۷۱ مورد که به عبارتی حدود ۵ درصد کل افراد سایر گروه‌ها می‌باشد.

مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: کمترین تزریق واکسن به افراد مقیم و پرسنل مراکز در استان‌ها به ترتیب گلستان، خراسان شمالی، اصفهان و فارس است که متأسفانه در استان گلستان و خراسان شمالی این آمار به ۵۰ درصد هم نرسیده و بیشترین واکسیناسیون مربوط به استان‌های لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی و یزد است؛ لذا بطور میانگین در مقایسه با آمار ۲ روز گذشته روزانه شاهد یک درصد رشد بودیم.

وی، در پایان یادآور شد: اگر با این شتاب دانشگاه علوم پزشکی واکسیناسیون را انجام دهند، ۷۵ روز زمان خواهد برد تا واکسیناسون مراکز توانبخشی مراقبتی در فاز اول بودند به اتمام برسد لذا این سرعت با برنامه پیش‌بینی شده ستاد ملی کرونا منطبق نیست و باید این سرعت افزایش پیدا کند.