چرا باشگاه اتحاد کلباء فرهاد مجیدی را انتخاب کرد؟
چرا باشگاه اتحاد کلباء فرهاد مجیدی را انتخاب کرد؟

عضو کمیته فنی باشگاه اتحاد کلباء از چرایی انتخاب سرمربی سابق استقلال برای هدایت این تیم پرده برداشت. فرهاد مجیدی سرمربی سابق استقلال در فصل جدید راهی امارات شد و هدایت تیم اتحاد کلباء را برعهده گرفت.در همین رابطه عیسی بوصیم عضو کمیته فنی باشگاه اتحاد کلباء درباره چرایی انتخاب سرمربی سابق استقلال برای هدایت […]

عضو کمیته فنی باشگاه اتحاد کلباء از چرایی انتخاب سرمربی سابق استقلال برای هدایت این تیم پرده برداشت.
فرهاد مجیدی سرمربی سابق استقلال در فصل جدید راهی امارات شد و هدایت تیم اتحاد کلباء را برعهده گرفت.در همین رابطه عیسی بوصیم عضو کمیته فنی باشگاه اتحاد کلباء درباره چرایی انتخاب سرمربی سابق استقلال برای هدایت این تیم، گفت: ما ۴ مربی را زیرنظر داشتیم اما در نهایت فرهاد مجیدی را با درنظر گرفتن تمام شرایط انتخاب کردیم.وی افزود: مجیدی در زمان بازیگری در تیم های مختلفی در امارات مثل شباب الاهلی، الوصل و العین بازی کرده و با فضای فوتبال امارات آشنا است. مجیدی شناخت خوبی از تیم های امارات دارد و فصل گذشته با استقلال بدون شکست قهرمان لیگ ایران شد. این تجربه خوب مجیدی باعث شد تا در نهایت او را انتخاب کنیم.فرهاد مجیدی با قراردادی یک ساله هدایت اتحاد کلباء را برعهده گرفت ولی قراردادش قابل تمدید برای سال دوم نیز است.

 

مورایس در آستانه توافق با سپاهان
اصفهان – ژوزه مورایس پرتغالی، سرمربی پیشین الهلال عربستان در آستانه توافق با مدیران سپاهان قرار گرفت.
باشگاه سپاهان پس از کناره‌گیری محرم نویدکیا از سرمربیگری این تیم، به دنبال گزینه‌های مختلف داخلی و خارجی رفت‌. یکی از این گزینه‌ها ژوزه مورایس پرتغالی بود که پس از شکست مذاکرات سپاهان و فیلیکس ماگات سپاهان به سراغ او رفت.
این سرمربی پرتغالی پیش‌تر سفری دو روزه به اصفهان داشت و از امکانات باشگاه سپاهان بازدید کرد. او همچنین با مدیران باشگاه نیز جلساتی فشرده برای مذاکرات بر سر مبلغ قرارداد داشت و سپس اصفهان را به مقصد پرتغال ترک کرد تا پس از مشورت با نزدیکان خود پاسخ نهایی را به سپاهان اعلام کند.
انتظار می‌رود مواریس تا ۴۸ ساعت آینده پاسخ‌نهایی را به سپاهانی اعلام کند و به نظر می‌رسد که علی‌رغم اختلافات مالی، توافق با این مربی نام‌آشنای پرتغالی دور از دسترس نباشد.
ژوزه مواریس سابقه درخشانی در همکاری با مورینیو در تیم‌های پورتو، اینترمیلان، رئال مادرید و چلسی دارد. این سرمربی پرتغالی در عرصه سرمربیگری نیز سوابق خوبی در آسیا و خاورمیانه دارد و توانسته در کی‌لیگ و لیگ عربستان با چونبوک موتورز و الهلال به مقام قهرمانی
دست پیدا کند.

محرومیت انضباطی AFC برای ملی پوش امید ایران
کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا بازیکن تیم امید ایران را دو جلسه از همراهی این تیم محروم کرد.
علیرضا باویه بازیکن تیم امید ایران در خلال بازی تیم‌های امید ایران – امید ترکمنستان، پس از خطایی که روی بازیکن تیم امید ترکمنستان در نیمه دوم بازی انجام داد، با تصمیم داور بازی و تأیید کمک داور ویدئویی، کارت قرمز مستقیم دریافت کرد.
با توجه به قوانین مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، بازیکنانی که به هر دلیلی، از سوی داوران، کارت قرمز مستقیم دریافت کنند، دو جلسه از همراهی تیمشان محروم می‌شوند و بر اساس همین قانون، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، علیرضا باویه را دو جلسه از همراهی تیم امید محروم کرد.
البته علیرضا باویه یک جلسه از محرومیتش را در بازی مقابل امید ازبکستان گذراند و با توجه به حکم کمیته انضباطی AFC، او در صورت حضور در لیست تیم امید ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های المپیک پاریس، نمی‌تواند در بازی اول مرحله مقدماتی ایران مقابل حریف روز اول، حضور داشته باشد.

رفت و برگشت مهاجم ایرانی در قطر
سرنوشت هافبک سابق استقلال چه شد؟
نشریه قطری از احتمال بازگشت مهاجم ایرانی به لیست لژیونرهای العربی خبر داد.
مهرداد محمدی مهاجم ایرانی العربی قطر در فصل گذشته به دلیل مصدومیت از لیست تیم خارج شد و فرشید اسماعیلی هافبک سابق استقلال جانشین هموطنش در تیم قطری شد.
در همین رابطه نشریه «الرایه» قطر امروز در گزارشی به وضعیت لژیونرها این تیم بعد از تمدید قرارداد یونس سرمربی تیم پرداخت.
این رسانه قطری نام مهرداد محمدی را جزو لیست لژیونرهای فصل آینده العربی گذاشت. به نظر می‌رسد مهرداد محمدی بعد از دوران مصدومیتش باید به تیم قطری برگردد.
فرشید اسماعیلی هم که جانشین مهرداد محمدی در لیست العربی شده بود در صورت بازگشت مهاجم ایرانی باید از لیست خارج شود.

توافقات اولیه به دست آمد؛ کاسیانو پرسپولیسی می‌شود؟
در صورتی که روند مذاکرات خوب پیش برود مهاجم برزیلی شاغل در لیگ پرتغال پیراهن سرخ پرسپولیس را برتن خواهد کرد.
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس برای تقویت تیمش در لیگ برتر بیست و دوم خواهان جذب چند مهاجم شده که البته تا اینجای کار سجاد شهباززاده حاضر به عقد قرارداد با سرخ‌پوشان نشد و در نهایت
به استقلال پیوست.
در این رابطه باشگاه پرسپولیس خواهان جذب کاسیانو مهاجم برزیلی شاغل در لیگ پرتغال شده و در این خصوص مذاکراتی از سوی دو طرف انجام شده است. البته اینکه گفته می شود باشگاه پرسپولیس پیش قراردادی برای این بازیکن برزیلی ارسال کرده صحت ندارد اما روند مذاکرات تا اینجا خوب بوده است.
باشگاه پرسپولیس با باشگاه ویزلای پرتغال مذاکرات خوبی انجام داده و به نظر می‌رسد در صورتی که همه چیز خوب پیش برود کاسیانو تا چند روز آینده برای پیوستن به پرسپولیس راهی تهران
خواهد شد.
از آنجایی که عیسی آل‌کثیر قراردادش با پرسپولیس به پایان رسیده و در صورتی که این قرارداد تمدید بشود هم او به دلیل دوران نقاهت پس از جراحی قادر به همراهی سرخ پوشان در نیم فصل اول لیگ برتر نیست به همین دلیل پرسپولیسی‌ها به صورت جدی به دنبال جذب کاسیانو هستند تا او بتواند مشکل این تیم در خط حمله را برطرف کند. البته روند مذاکرات به گونه‌ای است که به احتمال زیاد این بازیکن را باید پرسپولیسی بدانیم مگر اینکه اتفاق خاصی رخ بدهد.