چند واحد مسکن مهر پردیس و پرند باقی مانده است؟
چند واحد مسکن مهر پردیس و پرند باقی مانده است؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران جزئیات واحدهای مسکن مهر باقی مانده پرند پردیس را تشریح کرد. به گزارش جمله به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، خلیل محبت خواه در جلسه شورای مسکن استان تهران به ریاست استاندار، گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر تحت پوشش ادارات کل راه شهرسازی و بنیاد مسکن […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران جزئیات واحدهای مسکن مهر باقی مانده پرند پردیس را تشریح کرد. به گزارش جمله به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، خلیل محبت خواه در جلسه شورای مسکن استان تهران به ریاست استاندار، گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر تحت پوشش ادارات کل راه شهرسازی و بنیاد مسکن استان تهران و همچنین شهرهای جدید پرند، پردیس و اندیشه ارائه کرد. وی گفت: تنها در دو شهر جدید پرند و پردیس واحدهای باقی مانده مسکن مهر داریم، در شهر جدید پرند ۹۵ هزار و ۷۴۵ واحد مسکن مهر تکلیف بوده است که ۹۰ هزار و ۱۵۷ واحد در مرحله اتمام نازک کاری بوده و بیش از ۵ هزار واحد باقی مانده است.

مسکن مهر پرند امسال تمام می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: پیشرفت در پرند رو به رشد است و تا پایان سال عملیات اجرایی مسکن مهر به اتمام خواهد رسید.
محبت خواه افزود: در شهر جدید پردیس ۸۴ هزار و ۱۴۲ واحد مسکن مهر در تعهد شهرهای جدید بود که ۷۶ هزار و ۳۳۶ واحد در مرحله اتمام است. وی پیشرفت فیزیکی ساخت واحدها در پرند را ۹۸ و پردیس ۹۴ درصد اعلام کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه افزود: در شهر جدید پردیس ۴۰ هزار و ۳۰ واحد بدون برگزاری مراسم افتتاح در حال تحویل به متقاضیان است.

استاندار تهران: مسکن مهر پردیس هر چه سریع‌تر زمان بندی اتمام پروژه‌ها را اعلام کند
محسن منصوری استاندار تهران نیز در ادامه این جلسه از مدیران شهر جدید پردیس خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به ارائه جدول زمانبندی اتمام پروژه‌ها با افق پایان سال ۱۴۰۰ اقدام کند.
استاندار تهران به اداره کل تعاون صریحاً دستور داد تا مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر بنیاد مسکن را هرچه سریع‌تر مرتفع کنند و در جلسه آینده شورای مسکن گزارشی در این خصوص ارائه شود.
منصوری دولت سیزدهم را متعهد به انجام تعهدات دولت‌های پیشین دانست و گفت: از حق مردم به هیچ وجه کوتاه نمی آییم و پرونده پروژه مسکن مهر باید هرچه سریع‌تر بسته شود.

 

با تغییرات جدید؛
ثبت‌نام نهضت ملی مسکن تا پایان آذر ماه تمدید شد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذر ۱۴۰۰ خبر داد. محمود محمودزاده از تمدید فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذر ماه امسال خبر داد. پیش از این فرصت نام نویسی تا ۲۸ آبان ماه بود که برای بار نخست تا نیمه آذر و سپس تا پایان ماه جاری برای بار دوم تمدید شده است. این در حالی است که در روزهای اخیر پیشنهاداتی برای تسهیل شرایط ثبت نام طرح جهش تولید و تأمین مسکن (نهضت ملی مسکن) ارائه شد که به تأیید اولیه دولت رسیده است.

رفع برخی محدودیت‌های دست و پاگیر
از جمله این موارد می‌توان به ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال، کاهش سابقه سکونت در برخی شهرها از ۵ سال به ۲ تا ۳ سال، حذف برخی اقشار از محدودیت‌های زمانی مدت اقامت از جمله نظامیان و روحانیون و همچنین کاهش سابقه مالکیت خصوصی از ۱۶ به ۵ سال اشاره کرد.

کارشناسان: حذف محدودیت‌های ثبت نام، به پویایی بیشتر ساخت و ساز کمک می‌کند
هر چند که قبل‌تر هم برخی کارشناسان از ایجاد محدودیت‌های متعدد برای ثبت نام در طرح‌های حمایتی مسکنی انتقاد کرده بودند که در هفته‌های اخیر برخی از این محدودیت‌ها در مصوبه هیئت دولت و ذیل آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن و برخی هم در شورای عالی مسکن ذیل قانون جهش تولید مسکن اصلاح شده است. بنا بر این گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت‌نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در ۳۱ استان آغاز شده که تا ۳۰ آذر ماه ادامه دارد. متقاضیان پس از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلاً برای مردان شرط تأهل وجود داشت که اخیراً به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تأهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است. خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال نیز می‌توانند ثبت‌نام کنند. همچنین درباره نداشتن مالکیت، برخی گروه‌های درآمدی در بعضی مناطق براساس تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.
جزئیات پرداخت تسهیلات خودمالکی مسکن اعلام شد
عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: وام ساخت مسکن خود مالکی، مشابه وام طرح جهش تولید مسکن است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسن علمداری درباره وام خودمالکی مسکن،‌ اظهار کرد: میزان وام متقاضیان ساخت مسکن خود مالکی با تسهیلات انبوه سازان، هیچ فرقی ندارد و متقاضی می‌تواند از بانک مسکن و یا سایر بانک‌ها دریافت کند. وی با اشاره به این که انبوه ساز هم می‌تواند دولتی و هم شخصی باشد، افزود: هر خود مالکی، اگر بیشتر از دو واحد مسکونی بسازد انبوه ساز شخصی محسوب می‌شود.وی با بیان این‌که خود مالک به این معناست که سند مالکیت زمین به نام بخش خصوصی یا حقیقی است،‌ تصریح کرد: هر خود مالک می‌تواند برای ساخت تعداد واحد‌های در دست ساخت، وام دریافت کند، اما فقط یک واحد آن را می‌تواند به نام خود ثبت کند. به گزارش تسنیم، بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار متقاضیان می‌توانند در تهران، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، مراکز استان‌ها، سایر شهرها و روستاها به ترتیب ۴۵۰ میلیون تومان، ۴۰۰ میلیون، ۳۵۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون و ۲۵۰ میلیون تومان وام ساخت دریافت کنند. بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها امسال باید ۳۶۰ هزار میلیارد تومان وام در قالب نهضت ملی مسکن پرداخت کنند که این رقم وام در سال‌های بعدی متناسب با تورم اعلامی بانک مرکزی افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک:
شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ارتباط صنعت و دانشگاه را شتاب می‌دهد
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: این شرکت با هدف ارتقای کیفیت و استاندارد سازی پروژه‌های عمرانی کشور و نیز تربیت نیروی‌های فنی ماهر برای توسعه زیر ساخت‌های کشور، آماده ارائهت خدمات به دانشجویان و دانشگاه‌ها در سراسر کشور است. نشستی با حضور مجید کیانپور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، محسن اسماعیلی طاهری معاون فنی و نظارت مهندسی، الهام زمانی‌فر مدیرکل پژوهش و تحقیقات علمی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، هادی محمدی زرندینی رئیس دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران و مهدی منتظر قائم عضو هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با هدف همکاری در راستای تربیت نیروهای ماهر و متخصص دانشگاهی برای ورود به عرصه صنعت در محل سالن کنفرانس شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برگزار شد. کیانپور با اشاره به تاریخچه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با قدمت بیش از ۶۵ سال و با به کاری گیری نیروهای متخصص فنی هم‌اکنون قادر است بیش از ۶۰۰ نوع آزمایش متنوع را در بیش از ۱۲۰۰ شعبه و واحد آزمایشگاهی مستقر و غیر مستقر در پروژه‌های عمرانی سراسر کشور ارایه دهد و توانایی انجام بیش از ۲ میلیون آزمایش و درخواست فراهم شده است. در این نشست وی با بیان اینکه جامعه امروز از نبود تکنسین ماهر و آموزش دیده در کشور رنج می‌برد گفت: متاسفانه مدرک گرایی در کشور افزایش یافته و دانشجویان فارغ التحصیل بعضا دارای مهارت نیستند و یا اگر مهارتی دارند در مشاغل غیر مرتبط به کار مشغول هستند، که هر دو برای کشور زیان بار است. کیانپور با بیان اینکه باید ارتباط صنعت و دانشگاه شتاب بیشتری بگیرد تصریح کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آمادگی دارد برای آموزش علمی و عملی و توانمند کردن دانشجویان قبل از ورود به بازار کار و صنعت در قالب تفاهم نامه مشترک با دانشگاه‌های سراسر کشور به منظور همکاری برای ارائه محتوا‌های علمی، آموزشی، اعزام استاد، فراهم کردن امکانات آزمایشگاهی و در اختیار قراردادن آزمایشگاه‌های استاندارد و منحصربفرد، زمینه ساز معرفی دانش آموختگان و تکنسین‌های ماهر برای ورود به بازار کار کورد نیاز کشور شود. وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر نسبت تعداد مهندس و تکنسین در کشور حالت عکس به خود گرفته و جمعیت مهندسین از تکنسین‌ها نسبت به گذشته چندین برابر پیشی گرفته است افزود: افزایش مدرک‌گرایی در کشور، تامین نیروی تکنسین و مهارت دیده را در کشور مشکل کرده است.