کشف و ضبط محصولات ساخته شده از پوست حیوانات وحشی در تهران
کشف و ضبط محصولات ساخته شده از پوست حیوانات وحشی در تهران

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از کشف و ضبط شال و کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی در جریان بازرسی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تهران از یک فروشگاه لباس خبر داد. مسعود زندی با اعلام این خبر گفت: در جریان بازرسی نیروهای یگان محیط زیست تهران در پایان […]

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از کشف و ضبط شال و کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی در جریان بازرسی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تهران از یک فروشگاه لباس خبر داد.
مسعود زندی با اعلام این خبر گفت: در جریان بازرسی نیروهای یگان محیط زیست تهران در پایان هفته گذشته از یک فروشگاه لباس در یکی از پاساژهای منطقه فردوسی، چهار عدد شال و چهارده کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی کشف و ضبط شد.
وی افزود: کلاه‌های کشف شده از پوست روباه معمولی، شاه روباه، سمور، خرگوش و یک گونه دیگر از نوعی سگ سانان است.
زندی با اشاره به اینکه اقلام ضبط شده جهت بررسی دقیق نوع گونه‌های جانوری در اختیار کارشناسان حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است، اظهار کرد: در این خصوص پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضائی ارجاع می‌شود.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران خاطر نشان کرد: در این خصوص به طور معمول عده‌ای از افراد سودجو اقدام به قاچاق اجزا غیرمجاز حیوانات و تولید محصولات مختلف شامل یقه، شال، کلاه و پالتو می‌کنند و این تولیدات عموماً در فروشگاه‌های مختلف به عنوان صنایع دستی به گردشگران و مسافران و مشتریان خاص با قیمتهای گزاف عرضه می‌شود.
وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، صدور و فروش جانوران وحشی زنده یا کشته و یا اجزای آنها جرم محسوب می‌شود و متخلف به حبس از یک ماه تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف یک میلیون ریال محکوم می‌شود.
زندی در ادامه همچنین از کشف و ضبط سه اسلحه شکاری در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در یک هفته گذشته از شکارچیان غیر مجاز، خبر داد و گفت: مأمورین یگان حفاظت تهران این سلاح‌ها را قبل از شروع به شکار کشف و ضبط کردند.
وی در پایان با بیان اینکه برای متخلفین پرونده قانونی تشکیل شد، اظهار کرد: مأمورین اجرایی همچنین درجریان گشت‌های خود چند تله زنده گیری کبک و دیگر پرندگان وحشی را از طبیعت جمع‌آوری کردند.