کمالوند جانشین فیروز کریمی در تراکتور
کمالوند جانشین فیروز کریمی در تراکتور

مدیرعامل باشگاه تراکتور از انتخاب فراز کمالوند به‌عنوان سرمربی جدید این تیم خبر داد. فراز کمالوند که در فصل اخیر لیگ برتر مقطعی به عنوان مدیرفنی در کنار فرهاد مجیدی در استقلال بود و پس از آن هم دوران کوتاه مدتی با سایپا داشت، امروز به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد. کمالوند که […]

مدیرعامل باشگاه تراکتور از انتخاب فراز کمالوند به‌عنوان سرمربی جدید این تیم خبر داد.
فراز کمالوند که در فصل اخیر لیگ برتر مقطعی به عنوان مدیرفنی در کنار فرهاد مجیدی در استقلال بود و پس از آن هم دوران کوتاه مدتی با سایپا داشت، امروز به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد.
کمالوند که سابقه سرمربیگری در تراکتور از سال ۸۷ تا ۹۰ را داشته و صعود به لیگ برتر را همراه با این تیم تجربه کرده بود، پس از ۱۰ سال دوباره هدایت سرخ‌پوشان تبریزی را برعهده گرفت و جانشین فیروز کریمی شد.
تراکتور در شرایطی سرمربی خود را تغییر داد که فیروز کریمی توانسته بود پس از حضور در این تیم نتایج خوبی بگیرد و با حضور در رده چهارم جدول لیگ برتر شانس سهمیه آسیایی را به دست بیاورد، اما به هر حال باشگاه تبریزی مثل هر سال دست به تغییر کادر فنی زد و فراز کمالوند را به تبریز برگرداند.
سرخ‌پوشان تبریزی که در فصل اخیر با هدایت رسول خطیبی توانستند از مرحله گروهی لیگ قهرمانان صعود کنند و به جمع ۱۶ تیم برتر آسیا برسند و با فیروز کریمی هم قطع همکاری کردند، حالا با کمالوند به استقبال رقابت با النصر عربستان می‌روند که باید دید چه نتیجه‌ای در انتظارشان خواهد بود.
تراکتور طی دو فصل اخیر حضور در جایگاه چهارم جدول را تجربه کرد و کمالوند کار سختی دارد تا بتواند این عملکرد را تکرار کند یا ارتقاء بخشد؛ به ویژه اینکه بسیاری از بازیکنان تراکتور بخاطر مشکلات مالی این باشگاه به دنبال جدایی و قطع همکاری هستند و باید دید این سرمربی چه تصمیمی در قبال ناراضیان تراکتور می‌گیرد.
جمشید نظمی با اعلام خبر سرمربیگری کمالوند گفت: پیرو جلسه صبح امروز شنبه هیئت مدیره، پس از بررسی رزومه و برنامه مربیان مختلف پیشنهادی، آقای فراز کمالوند به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال تراکتور برای فصل آینده انتخاب و معرفی شد.
او ادامه داد: انتخاب آقای کمالوند به عنوان سرمربی جدید، با در نظر گرفتن تمامی جوانب اتفاق افتاده و برای او در این سمت آرزوی موفقیت داریم. همچنین از زحمات سرمربیان پیشین، اعضای کادر فنی و بازیکنان نیز تقدیر و تشکر می‌کنم.
مدیرعامل باشگاه تراکتور یادآور شد: امیدوارم در فصل آینده با همدلی و همراهی هیئت مدیره و سرمربی جدید و همچنین حمایت هواداران، فصلی درخشان را برای تراکتور رقم بزنیم.
دلتنگی های عارف برای پوشیدن دوباره لباس استقلال
عارف غلامی مدافع استقلال که دچار مصدومیت پارگی رباط صلیبی شده است، روز گذشته در ورزشگاه آزادی شاهد عملکرد هم تیمی هایش بود.
در حالیکه استقلال در نیم فصل نخست عملکرد پرانتقادی در خط دفاعی داشت، اما با حضور فرهاد مجیدی و تفکرات این سرمربی، آبی ها توانستند انسجام بهتری در دفاع خود ایجاد کنند و یکی از مهره های موثر در این مسئله، عارف غلامی بود که در بدترین زمان ممکن دچار آسیب دیدگی شد.
مدافع استقلال به همراه یزدانی و مرادمند توانست خیال آبی ها را بابت یک خط دفاع مطمئن راحت کند به نحوی که این تیم در بازی های پیاپی موفق به ثبت کلین شیت می شد و خط دفاعی استقلال به مانند سابق و به راحتی قابل نفوذ نبود اما مصدومیت بدموقع غلامی آن هم در حالیکه او به روزهای خوبش برگشته بود، خبر بدی برای خودش، مجیدی و هواداران استقلال بود.
غلامی که مدافع مورد علاقه دراگان اسکوچیچ بود و حتی در روزهایی که او در ترکیب استقلال عملکرد نوسانی را ارائه می داد، به تیم ملی دعوت می شد، پس از عملکرد خوب تیم فرهاد مجیدی در فار دفاع، باعث شد تا همگان انتظار دعوت دوباره از غلامی به تیم ملی داشته باشند ولی او در بازی با پرسپولیس در اوج بدشانسی دچار پارگی رباط صلیبی شد تا هم نیم فصل نخست لیگ بعد را از دست بدهد و هم شانس حضور در حداقل ۶ دیدار تیم ملی در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی را نداشته باشد.
غلامی که باید طی روزهای آینده مورد جراحی قرار بگیرد، پیش از این در یکی از تمرینات استقلال حضور پیدا کرده بود. او روز گذشته نیز به استادیوم آزادی آمد تا نشان دهد چقدر دلتنگ بازگشت دوباره به میادین است. مدافع جوان و آینده داری که یک سال دیگر با تیمش قرارداد دارد که نصف آن را با مصدومیت پشت سر می گذارد و باید دید مدیران استقلال قصد تمدید دوباره آن را دارند یا نه.
بازی در چمن مصنوعی در لیگ بعد ممنوع شد!
دو باشگاه مس رفسنجان و نساجی مازندران باید برای تعویض زمینهای جمن چمن خود اقدام کنند .
سازمان لیگ فدراسیون فوتبال تأکید دارد چمن همه استادیوم‌ها در فصل جدید رقابت‌ها باید طبیعی باشد و بر خلاف فصل جاری و فصل‌های قبل به استادیوم‌های دارای چمن مصنوعی اجازه میزبانی داده نخواهد شد.
مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران می‌گوید: ما روز چهارشنبه هفته گذشته نامه‌ای را به مدیریت باشگاه نساجی و هیات فوتبال مازندران ارسال کردیم که در آن عنوان شد چمن مصنوعی مورد تایید سازمان لیگ نیست و باید برای تعویض چمن و تبدیل آن به چمن طبیعی اقدام شود.
سهیل مهدی با تأکید بر این که اولویت سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات در لیگ برتر چمن طبیعی است، در ادامه می‌گوید: تا کنون با باشگاه نساجی برای حفظ میزبانی همکاری کردیم. قرار بود در مقابل این مساعدت برای تعویض چمن مصنوعی اقدام شود، اما اقدامی که انتظار می‌رفت انجام شود را شاهد نیستیم.
با بیان این که نمی‌توانیم در رعایت استانداردهای میزبانی بین باشگاه‌ها تبعیض قائل شویم، می‌گوید: از دو سه باشگاه لیگ برتری دیگر نیز درخواست داشتیم که در استادیوم خانگی‌شان چمن مصنوعی داشته باشند، اما نپذیرفتیم و نمی‌توانیم در این تصمیم‌گیری دوگانگی داشته باشیم. به تمام تیم‌های لیگ برتری تأکید شده باید برای فصل آینده چمن طبیعی داشته باشند و نساجی هم از این قاعده مستثنی نیست.

چمن مصنوعی به جای چمن مصنوعی
اما معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا از قطعی بودن تعویض چمن مصنوعی استادیوم وطنی تا پیش از آغاز لیگ بیست‌ویکم خبر می‌دهد و می‌گوید: برآورد هزینه برای اجرای چمن جدید در استادیوم وطنی انجام شد و با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری مازندران نیز برای تأمین این اعتبار مکاتبه کردیم. رقم درخواستی ما برای اجرای این پروژه شامل زیرسازی و خرید و نصب چمن جدید ۶۰ میلیارد ریال است که با تخصیص آن حتما چمن استادیوم وطنی تا پیش از آغاز فصل بعدی رقابت‌های لیگ برتر انجام می‌شود.
معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران درباره چرایی انتخاب چمن مصنوعی و انجام نشدن چمن طبیعی در استادیوم وطنی اظهار می‌کند : نمی‌توانیم بگوییم که به طور صد در صدی امکان اجرای چمن طبیعی و نگهداری آن در استادیوم وطنی وجود ندارد ، اما نگهداری چمن طبیعی در مازندران به دلیل قارچی شدن چمن بسیار سخت است و باید سالانه اعتبار قابل توجهی به نگهداری چمن طبیعی اختصاص داده شود. به همین دلیل تصمیم بر این شد که چمن مصنوعی با کیفیت بالا و مورد تایید فیفا و یوفا اجرا شود.