گزارش میدانی ایسنا از شعبه دانشگاه بانک ملی پس از سرقت
گزارش میدانی ایسنا از شعبه دانشگاه بانک ملی پس از سرقت

با اعلام خبر سرقت از صندوق‌های اجاره‌ای شعبه دانشگاه بانک ملی شماری از مشتریان این بانک صبح امروز در محل این شعبه حاضر شده و شکایات و پیگیری‌های خود از این حادثه را ثبت کردند، مسئولان بانک ملی نیز وعده دادند که نسبت به جبران خسارات اموال مسروقه از صندوق‌های مذکور اقدام کنند. به گزارش […]

با اعلام خبر سرقت از صندوق‌های اجاره‌ای شعبه دانشگاه بانک ملی شماری از مشتریان این بانک صبح امروز در محل این شعبه حاضر شده و شکایات و پیگیری‌های خود از این حادثه را ثبت کردند، مسئولان بانک ملی نیز وعده دادند که نسبت به جبران خسارات اموال مسروقه از صندوق‌های مذکور اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، پس از انتشار خبری مبنی بر سرقت از صندوق‌های اجاره‌ای شعبه دانشگاه بانک ملی، صبح امروز سه‌شنبه ۱۷ خرداد ماه شماری از مشتریان این بانک در محل این شعبه در خیابان انقلاب اسلامی حاضر شده و اقدام به پیگیری از مسئولان این شعبه درباره اموال خود کردند. امروز این شعبه فعالیتی نداشته و صرفا اقدامات مربوط به پاسخگویی، پیگیری و ثبت شکایت از سوی مالباختگانی که صندوق‌های تحت اجاره آنان مورد سرقت واقع شده بود در حال انجام شد.

براساس مشاهدات خبرنگار ایسنا از محل شعبه این بانک، شماره صندوق‌های اجاره‌ای که سرقت از آنها انجام شده در این شعبه نصب شده که تعداد آن  براساس فهرست اعلام شده ۱۵۹ صندوق است. از این رو برخی از مراجعه‌کنندگان به این بانک پس از اطلاع از این صندوق آنان مورد سرقت واقع نشده محل را ترک کردند. مالباختگان نیز که برخی از آنها نگرانی زیادی بابت اموال به سرقت رفته‌شان داشتند با حضور در داخل این شعبه نسبت به تکمیل فرم شکایت که از سوی کلانتری توزیع شده بود، اقدام کردند. همچنین برخی از مدیران بانک و ماموران پلیس مستقر در محل نیز وعده دادند که شکایت آنها پیگیری خواهد شد.

یکی از زنانی که در محل این شعبه حضور داشته و صندوق امانت متعلق به وی نیز مورد سرقت قرار گرفته بود، در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: من حدود ۳۰ سال کار کرده و پس از انداز تمام این سال‌ها را به سکه تبدیل کرده و در این صندوق قرار داده بودم که به سرقت رفت. من نمی‌دانم باید چه کار کنم و چه کسی خسارات ما را جبران خواهد کرد، اما از مسئولان، از رییس قوه قضاییه، از رییس جمهور، از رییس پلیس می‌خواهم که فکری برای ما کنند. بسیاری از ما تمام زندگی‌مان را اینجا گذاشته بودیم. مگر پلیس بارها نگفته بود که طلا و جواهر را در خانه نگه‌ندارید و به صندوق امانت بدهید. خواهش می‌کنم به این سرقت رسیدگی کنید.

مرد جوان دیگری هم که شرایط روحی مناسبی نداشت در این باره گفت: نمی‌دانم بانک چطور می‌خواهد این خسارت را جبران کند؟ اصلا چطور ممکنه است که چنین سرقتی از بانک انجام شده و کسی هم متوجه آن نشده باشد؟ ما از مسئولان این شعبه بانک هم شکایت خواهیم کرد. پس انداز ما را با خود برده‌اند.

پلیس نیز حضور پررنگی در محل داشت، رییس کلانتری و چند مقام مسئول در کلانتری نیز داخل شعبه حضور داشته و سعی در آرام کردن مالباختگان داشتند. پلیس وعده داد که حتما این موضوع را پیگیری خواهد کرد. البته روز گذشته نیز  سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص خبر منتشر شده از سرقت از صندوق امانات یکی از بانک‌های واقع خیابان انقلاب گفته بود که «به محض اطلاع از  وقوع سرقت پیگیری‌های لازم برای دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ویژه قرار گرفت و چند نفر از کارکنان بانک که در بررسی‌های اولیه در این حادثه قصور و سهل انگاری داشته‌اند تحت نظر قرار گرفته و تحقیقات از آنها ادامه دارد.»

در همین زمینه بخوانید: توضیح پلیس درباره سرقت از صندوق امانت یکی از شعب بانک‌ ملی

برخی از مسئولان این بانک نیز در محل حاضر بوده و توضیحاتی را به مالباختگان که برخی از آنها بسیار ناراحت و خشمگین بودند ارائه کردند. بنا بر گفته مسئولان بانک ملی در محل این شعبه، این بانک به مشتریان خود متعهد بود و بر اساس خود اظهاری و بررسی‌های تکمیلی نسبت به جبران خساراتی که به مالباختگان وارد شده اقدام خواهد کرد.   همچنین روابط عمومی بانک ملی ایران نیز اعلام کرده که در این خصوص هماهنگی های لازم با مقامات قضایی جهت تعیین بازپرس ویژه برای حضور در محل و رسیدگی به درخواست های متقاضیان به‌عمل آمده و با هماهنگی مقام قضایی  و در اسرع وقت نسبت به جبران کامل بهای اموال مسروقه اقدام صورت خواهد پذیرفت.

تا ظهر امروز نیز گرچه از تعداد افراد حاضر در محل شعبه این بانک کاسته شده و برخی از آنان با ثبت شکایت و تکمیل برخی فرم‌ها محل را ترک کردند، اما همچنان برخی دیگر از مالباختگان نیز در داخل این شعبه از بانک حضور داشته و خواستار رسیدگی فوری به این موضوع هستند.