۱۰۰ هزار نفر پشت خط استخدام  آموزش و پرورش هستند
۱۰۰ هزار نفر پشت خط استخدام  آموزش و پرورش هستند

  وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل بی انضباطی در اجرای مقررات از سال‌های قبل تا کنون ۱۰۰ هزار نفر مترسد استخدام در آموزش و پرورش هستند که برخی شان بین ۵۷ تا ۶۰ سال سن دارند. سید محسن حاجی میرزایی در نشستی با حضور مسئولان، معلمان و فرهنگیان استان سمنان به میزبانی سالن […]

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل بی انضباطی در اجرای مقررات از سال‌های قبل تا کنون ۱۰۰ هزار نفر مترسد استخدام در آموزش و پرورش هستند که برخی شان بین ۵۷ تا ۶۰ سال سن دارند.
سید محسن حاجی میرزایی در نشستی با حضور مسئولان، معلمان و فرهنگیان استان سمنان به میزبانی سالن شهید مطهری سمنان با بیان اینکه موضوع نیروی انسانی در آموزش و پرورش قصه‌ای پرغصه است، تاکید کرد: این امر رنج بسیاری را برای همگان ایجاد کرده است از یک سو کسانی وجود دارند که انتظار استخدام در آموزش و پرورش را دارند و از سوی دیگر دسترسی به معلمان کارآمد، توانمند و… در زمره حقوق مسلم دانش آموزان است لذا بیشترین فشار بر روی آموزش و پرورش است تا مشکلات نیروی انسانی را رفع کند.
وی افزود: درباره نیروی انسانی نکته مهم این است که در درجه اول بتوانیم نیروی انسانی با کیفیت و قابلی را داشته باشیم و از سوی دیگر کسانی که برای کار می‌آیند دارای یک نوع امنیت شغلی باشند لذا باید گفت به دلیل بی‌انضباطی‌ها و وضعیت‌های مقرراتی و محدودیت‌های قانونی شرایطی پیش آمده که امروز دچار آشفتگی هستیم و تقریباً ۱۰۰ هزار نفر افرادی که به نوعی در سال‌های گذشته با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند، انتظار استخدام دارند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از این افراد بین ۵۷ تا ۶۰ سال سن دارند و برخی دیگر حتی تحصیلاتی دارند که در هیچ نیاز آموزش و پرورش گنجانده نمی‌شود، بیان داشت: به هر حال این افراد منتظر و مترسد استخدام هستند و ما نیز تابع قانون هستیم و طرح ساماندهی به وضعیت و تعهدی که برای آموزش و پرورش به وجود آمده را دنبال می‌کنیم. وی خاطرنشان کرد: قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزش و پرورش قید کرده که همه کسانی که تا سال ۹۲ با این وزارتخانه در ارتباط بوده‌اند باید استخدام شوند. حاجی میرزایی با بیان اینکه امروز می‌بایست ساماندهی خوبی را به نیروی انسانی ببخشیم، تاکید کرد: باید به سمتی برویم که هر کس در آزمون استخدامی و فرهنگیان پذیرفته شد و ویژگی‌های لازم را داشت استخدام و مابقی افراد که از عهده آزمون بر نیامدند، به سراغ کار دیگری بروند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
مطالبات بخش کشاورزی شنیده نمی‌شود
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، یکی از مشکل اصلی و ضعف جدی در شنیده نشدن وحجم بالای مطالبات به حق کشاورزی را تعدد تشکل‌ها بیان کرد.
‬ سیدجواد ساداتی‌نژاد در نشست بررسی مشکلات صنعت طیور در آمل اظهار داشت: اینکه یک تشکل و اتحادیه واحدی در کشور از یک صف خاص به طور مثال اتحادیه سراسری طیور در کشور وجود داشته باشد، متأسفانه وجود ندارد و تا بخواهید شعبه‌های مختلفی از تشکل و صنف، انجمن شهرستانی، استانی وکشوری با تشکیلات موازی وجود دارد که متأسفانه باعث چند صدایی شده ودرخواست‌های تولیدکنندگان کشاورزی هیچ وقت در کشور ما شنیده نشده است.
وی، با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرو در این بخش یک اتحادیه مرکزی همه خواسته‌های تولیدکنندگان همان بخش را در دیدار با مسئولان دولتی و مجلس بیان و منجربه نتیجه می‌شود، تصریح کرد: متأسفانه این ضعف مشهود درکشور ما باعث شده تا نه وزارت جهاد کشاورزی ونه کمیسیون کشاورزی مجلس آمار واطلاعات درست از وضعیت بخش‌های مختلف تولیدی نداشته باشد.
ساداتی‌نژاد، با بیان اینکه ایجاد تشکل‌ها ازسوی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن وتجارت، استانداری، اتاق تعاون ودیگرنهادهای همسو صادر شده وبه یک روند عادی تبدیل شده است، اضافه کرد: قدرت یک تشکل وانجمن از جایی شروع می‌شود که یک اتحادیه سراسری باشد و امیدواریم که اتحادیه‌های سراسری بخش‌های مرتبط کشاورزی کشور هرچه سریع‌تر برای بیان یک هدف مشخص که دغدغه‌های تولیدکنندگان همه بخش باشد، تشکیل تا ازچند صدایی و پیگیری نشدن مطالبات آنها کاهش یابد.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، دربخش دیگری با بیان اینکه مشکل دیگر دربخش‌های مختلف کشاورزی در کشور، نبود فرماندهی واحد دربخش کشاورزی است و متأسفانه همه بخش نامه‌ها بین وزارتخانه‌های مختلف ازجمله صمت وجهادکشاورزی پاسکاری و درحال رفت وبرگشت است، گفت: وجود این وضعیت باعث آشفته بازار درحوزه تجارت وبازار عرضه محصولات کشاورزی می‌شود وتا جایی که وزیرجهاد کشاورزی هم قدرت لازم را نداشته باشد.
ساداتی‌نژاد ادامه داد: متأسفانه در وضعیتی که اکنون درکشور شاهد آن هستیم، واهمیتی که بخش کشاورزی برای تأمین امنیت غذایی کشور نقش بسیار مهم وتاثیرگذاری دارد، و وزیرجهاد کشاورزی باید تاثیرگذارترین عضو وشاگرد اول کابینه دولت باشد، متأسفانه شاگرد آخر یا یکی مانده به آخر کابینه دولت تبدیل شده ومتاسفانه قانون را هم نمی‌تواند به درستی اجرا کند.
حضور مدیر مخابرات منطقه گلستان در نشست بصیرتی مدیران دستگاه‌های خدمت رسان
نشست بصیرتی با حضور مدیر مخابرات منطقه گلستان و سایر مدیران دستگاه‌های خدمت رسان برگزار شد.
غلامعلی شهمرادی در حاشیه این نشست که در سالن اجتماعات شرکت گاز استان برگزار شد با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جلسه تشریح اهمیت انتخابات و نقش مهم مدیران در مشارکت حداکثری است گفت : مشارکت گسترده در انتخابات نشانه پشتوانه مردمی نظام است و انتخاب کاندیدای اصلح تنها راه عبور از مشکلات است .
وی با تاکید بر اینکه مردم ولایتمدار ایران مثل همیشه در صحنه خواهند بود افزود: یقینا ۲۸ خرداد ماه با بصیرت و آگاهی مردم شاهد خلق حماسه‌ای پرشور خواهیم بود. مدیر مخابرات منطقه گلستان با اعلام آمادگی مخابرات در تامین زیرساخت‌های ارتباطی لازم برای برگزاری انتخابات گفت : با تلاش مجموعه مخابرات، ارتباطات پایداری در ایام انتخابات را شاهد خواهیم بود.
مدیر توزیع نیروی برق رامیان معرفی شد
طی حکمی از سوی مهندس علی اکبر نصیری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان، مدیر توزیع نیروی برق رامیان معرفی شد.
مراسم تکریم و معارفه مدیر توزیع نیروی برق رامیان با حضور فرماندار شهرستان، مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی در سالن اجتماعات فرمانداری رامیان برگزار گردید. در این مراسم طی حکمی از سوی مهندس علی اکبر نصیری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان، مهندس سيد هاشم حسيني به عنوان مدیر توزیع نیروی برق رامیان معرفی شد.
بنابراین گزارش در بخشی از این ابلاغ آمده است:
با توجه به تعهد، تخصص جنابعالي و مصوبه كميته انتخاب و انتصاب مديران شركت، بدينوسيله به موجب اين ابلاغ به عنوان سرپرست مديريت توزيع نيروي برق شهرستان راميان به رديف سازماني ۵۱۳ منصوب مي‌گرديد، تا زير نظر اينجانب انجام وظيفه نمائيد. اميد است با اتكال به خداوند سبحان و با استفاده از تجربيات خود و با بهره‌گيري از تمام توان و تلاش ساير همكاران، با رعايت اصول اخلاقي و اداري در انجام امور محوله، حداكثر اهتمام لازم را درجهت دستيابي به اهداف استراتژيك شركت وتحقق شعار ۷۷۰۷ در چشم اندازسال ۱۴۰۴معمول و انشاء الله درسايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) در جهت پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و صنعت برق استان گلستان، موفق و مويد باشيد. در ادامه این مراسم از زحمات مهندس محمدرضا شیبانی مدیر سابق توزیع برق رامیان، و مهندس محمدعلی عرب که در مدت تعیین مدیریت جدید سرپرستی این مدیریت را برعهده داشت تجلیل به عمل آمد.