۱۲ استان کشور متاثر از سیل و آبگرفتگی
۱۲ استان کشور متاثر از سیل و آبگرفتگی

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام عملیات سیل و آبگرفتگی در ۱۲ استان آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، لرستان و همدان، از امدادرسانی به ۶۶۸ نفر از هموطنان متاثر از سیل در این استان ها خبر داد.   مرتضی سلیمی […]

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام عملیات سیل و آبگرفتگی در ۱۲ استان آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، لرستان و همدان، از امدادرسانی به ۶۶۸ نفر از هموطنان متاثر از سیل در این استان ها خبر داد.

 

مرتضی سلیمی با اشاره به گزارش عملیات امدادرسانی به متاثران در سیل و آبگرفتگی ۱۲ استان، گفت: از اول آبان تا ساعت ۱۰ (۶ آبان ماه) ۱۲ استان آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، لرستان و همدان متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده و در این مدت به ساکنان ٢٩شهر، روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شده است.

 

وی گفت: به ۶۶۸ نفر از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی، امدادرسانی شد. ۴۶ تیم عملیاتی متشکل از ۱۶۰ امدادگر و نجاتگر به هموطنان سیل زده امدادرسانی کردند و ۸۱ واحد مسکونی و تجاری از آب تخلیه شد.

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره توزیع اقلام امدادی و غذایی میان متاثران، تاکید کرد: ۴۰۰ تخته پتو، ۱۳۱ کیلوگرم نایلون و ۲۸ بسته غذایی در میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شد و عملیات امدادرسانی در کوهدشت استان لرستان ادامه دارد.

 

سلیمی از عموم هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان های یادشده خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده برای امدادرسانی با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.