۷۰ درصد از کشفیات مواد مخدر سال گذشته در حوزه دریا بوده است
۷۰ درصد از کشفیات مواد مخدر سال گذشته در حوزه دریا بوده است

استاندار بوشهر گفت: ۷۰ درصد از کشفیات مواد مخدر سال گذشته در حوزه دریا بوده است. عبدالکریم گراوند در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر برای سوداگران مرگ ناامن شده است. وی از ضرورت استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر برای مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت: […]

استاندار بوشهر گفت: ۷۰ درصد از کشفیات مواد مخدر سال گذشته در حوزه دریا بوده است.
عبدالکریم گراوند در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر برای سوداگران مرگ ناامن شده است.
وی از ضرورت استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر برای مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت: توجه به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است. گراوند با بیان اینکه اقدامات و طرح‌های مختلفی برای مقابله با مواد مخدر در حوزه‌های فرهنگی انجام‌شده که درخور تحسین است افزود: قاچاقچیان در سال‌های اخیر حمل مواد مخدر از خشکی به سمت دریا سوق داده‌اند که با تلاش‌های انجام‌شده اکنون این حوزه هم برای سوداگران مرگ با حضور مستمر نیروهای مبارزه کننده ناامن شده است.
استاندار بوشهر، با اشاره به حضور مستمر نیروهای مبارزه کننده با سوداگران مرگ در سواحل، دریا و خشکی افزود: استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و سمن‌ها در حوزه فرهنگی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا جوانان و نوجوانان از بلای خانمان‌سوز اعتیاد در امان باشند.
گراوند از تدوین سند اجتماعی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در سند اجتماعی استان بوشهر که با حضور وزیر کشور رونمایی شد توجه ویژه‌ای به بخش فرهنگی و اجتماعی جامعه شده است.
وی اضافه کرد: مواد مخدر اکنون به صورت اجتماعی با مشارکت عموم مردم درآمده است و باید از همه ظرفیت‌های دانشگاهی، نیروی انتظامی، سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه فرهنگی مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.
مدیرعامل توزیع برق مازندران مشاور توزیع برق تهران بزرگ شد
دکتر سپری بعنوان مشاور مدیرعامل شرکت توزیع تهران بزرگ در حوزه هوشمندسازی شبکه منصوب شد.
فرامرز سپری مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران پس از تصدی پستی جدید در پایتخت از این شركت رفت و  بزودی جانشین وی در این شرکت منصوب می شود.
واحد ۲۵۰ مگاواتی شماره یک نیروگاه شهید مفتح به شبکه سراسری متصل شد
  همدان – خبرنگار روزنامه جمله
 با اتمام تعمیرات دوره‌ای واحد ۲۵۰ مگاواتی شماره یک نیروگاه شهید مفتح به شبکه سراسری متصل شد
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید مفتح معاون تولید نیروگاه گفت: با اتمام تعمیرات دوره‌ای، واحد بخار ۲۵۰ مگاواتی شماره یک نیروگاه شهید مفتح در ساعت ۷:۳۰ روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت باموفقیت به شبکه سراسری متصل شد.
پژمان اختری اظهار داشت: تعمیرات انجام شده به منظور رفع محدودیت‌های تولید و آماده سازی واحد جهت تولید پایدار و حداکثری انرژی در پیک تابستان صورت گرفته است که با تلاش و همدلی پرسنل در کوتاه‌ترین زمان و بهترین راندمان انجام گردید.
وی اهم اقدامات صورت گرفته در این دوره از تعمیرات را تمیزکاری داکت‌های دود از پسماند سوخت مازوت، قلیا شویی ریهیت اکونومایزر و ایرهیتر، شستشوی استیم ایرهیترهای اولیه و ثانویه، تعمیرات داکت‌های دود و اکسپنشن‌ها، بازدید کارت‌های ابزاردقیق و انجام پرمیت‌های موکول به توقف واحد برشمرد و افزود: همزمانی تعمیرات دوره‌ای این واحد با ماه مبارک رمضان و موج چهارم کرونا شرایط بسیار سختی را پدید آورده بود که با درک صحیح پرسنل از محدودیت‌های شبکه برق و نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به انرژی الکتریکی، با کار جهادی و شبانه روزی تعمیرات ۲۰ روزه در ۶ روز به پایان رسید. اختری در پایان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بر عزم جدی پرسنل نیروگاه در تولید حداکثری و پایدار و تکرار موفقیت‌ها در پیک تابستان تأکید کرد.
شایان ذکر است  با اتمام تعمیرات دوره‌ای واحد یک نیروگاه شهید مفتح ، هر ۴ واحد نیروگاه با ظرفیت کامل هزار مگاوات و بدون محدودیت در مدار تولید قرارگرفت.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران مطرح کرد؛
صرف ماهانه ۴۶ میلیارد ریال برای درمان بیماران خاص در مازندران
مدیرکل بیمه سلامت مازندران شمار بیماران خاص تحت پوشش را چهار هزار و ۵۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: ماهانه ۴۶ میلیارد ریال برای درمان آنان هزینه می‌شود.
رسول ظفرمند در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: سال قبل ۵۵۷ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیماران خاص استان پرداخت شد.
وی افزود: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران خاص استان شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند که بیش از ۱۲۷ هزار بار مراجعه به مؤسسات درمانی در سال ۹۹ داشتند و ماهانه بیش از ۴۶ میلیارد ریال بابت هزینه درمان این عزیزان به مؤسسات درمانی پرداخت کرده است.
وی با اشاره به اینکه موضوع بیماران صعب‌العلاج در دنیا به عنوان یک اولویت مهم با هزینه‌های بسیار سنگین برای فرد بیمار و دولت، بیان داشت: فرهنگ سازی و توانمندسازی افراد در زمینه حفظ سلامت به خصوص آشنایی با روش‌های پیشگیری از این بیماری‌ها توسط مسئولین و متولیان سلامت جامعه نقش بسیار مؤثری در مدیریت بیماری‌های خاص ایفا می‌کند. هرچند مسئولین کشور در زمینه پوشش درمان بیماران خاص از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکردند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پایان گفت: با توجه به اجرای پروژه‌های الکترونیک ارائه خدمات توسط سازمان بیمه سلامت و دقت در ثبت نیازمندی‌های دارویی و درمانی بیماران خاص، امیدواریم از برخی اشکالات و نقص‌های گذشته پیشگیری شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان:
کشت شالی به صورت غرقابی در گلستان ممنوع شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: براساس مصوبه کارگروه سازگاری با کم آبی گلستان، با توجه به شرایط خشکسالی، کشت شالی به صورت غرقابی در اراضی تحت پوشش چاه‌ها ممنوع شد.
سید محسن حسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی، کشت شالی به صورت غرقابی در اراضی تحت پوشش چاه‌ها ممنوع شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان افزود: براساس بند یک مصوبه جلسه ۶ اردیبهشت ماه امسالِ شورای حفاظت منابع آب استان، با توجه به شرایط خشکسالی سال آبی جاری، ممنوعیت کشت شالی و سایر محصولات با نیاز آبی بالا، استمرار می‌یابد و کشت محصولات جایگزین از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: همچنین براساس بند یک مصوبه ۶ اردیبهشت امسال کارگروه سازگار با کم آبی استان، ممنوعیت کشت شالی و سایر محصولات پر آب طلب در سال آبی جاری هم مورد تاکید است.
حسینی با بیان اینکه به کشاورزان در این راستا پیامک ارسال می‌شود، گفت: امیدواریم کشاورزان همکاری لازم را در اجرای این مصوبات داشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان توضیح داد: شالیکاران تنها مجاز به خشکه کاری در گلستان بوده و شالیکاری با استفاده از آب‌های زیرزمینی (چاه آب) ممنوع است. وی بیان کرد: زمانی که ما آب محدودی داریم می‌توانیم از کشت ‌ای جایگزین استفاده کنیم.
گفتنی است در هفت ماهه سال آبی جاری بر اساس آمار شرکت آب منطقه‌ای میزان بارش‌ها در گلستان ۲۴۴ میلی متر بوده که این عدد در بلندمدت ۳۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.