۹ هزار هکتار آب بندان در سال ۱۴۰۰ بازسازی می شوند
۹ هزار هکتار آب بندان در سال ۱۴۰۰ بازسازی می شوند

      معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی برای بازسازی حداقل ۹ هزار هکتار آب بندان در استان های شمالی کشور در سال ۱۴۰۰ به منظور تامین بخشی از آب شالیزارها اعلام آمادگی کرد. مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی این وزارتخانه گفت: بازسازی ۹ هزار هکتار آب بندان نیاز به اعتبار دارد و […]

 

 

 

معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی برای بازسازی حداقل ۹ هزار هکتار آب بندان در استان های شمالی کشور در سال ۱۴۰۰ به منظور تامین بخشی از آب شالیزارها اعلام آمادگی کرد. مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی این وزارتخانه گفت: بازسازی ۹ هزار هکتار آب بندان نیاز به اعتبار دارد و در حال حاضر اعتبار امسال برای این طرح مصوب نشده است. رضا سرافرازی، کل سطح زیر پوشش آب بندان های سه استان گیلان، مازندران و گلستان را ۳۳ هزار هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: ۲۴ هزار هکتار از این سطح باید بازسازی شود تا بتوانیم ۱.۲ میلیارد متر مکعب آب را در شرایط کم آبی و برای کشت دوم تنظیم کنیم. سرافرازی گفت: طبق برنامه معاونت آب و خاک، طی سه سال این ۲۴ هزار هکتار آب بندان باید بازسازی می‌شد.

 

 

 

 

 

 

هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در شیراز برگزار می‌شود

براساس اعلام شرکت نمایشگاه بین‌المللی فارس، هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی شیراز از روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه لغایت ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در شهرک گلستان برگزار می‌شود. به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد با رعایت کامل الزامات سلامت محیط و فاصله گذاری اجتماعی طراحی و اجرا خواهد شد و حضور بازدیدکنندگان مشروط به استفاده از ماسک و دستکش است. در نمایشگاه بین المللی کشاورزی شیراز (ماشین آلات، نهاده ها و تجهیزات آبیاری)، نمایندگان محصولات خارجی و شرکت کنندگانی از استان‌های مختلف، جدیدترین محصولات خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت. شرکت‌های حاضر در نمایشگاه بین‌المللی فارس از ساعت ۱۵ الی ۲۱، پذیرای بازدید کنندگان در محل دائمی نمایشگاه‌های شیراز، خواهند بود.

 

 

 

بازگرداندن ۴۰۰ هکتار از اراضی حبس شده صنعتی تا پایان سال ۱۴۰۰

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال و در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، برنامه بازپس‌گیری ۴۰۰ هکتار از اراضی حبس شده واقع در شهرک‌های صنعتی کشور در دستور کار قرار دارد. «علی رسولیان» افزود: این اراضی در سال‌های گذشته به متقاضیان واگذار شد، اما صاحبان آنها به دنبال فعالیت صنعتی نبوده یا فعالیت‌های سوداگرانه را دنبال کرده‌اند. وی تصریح‌کرد: به این منظور کمیته ویژه‌ای در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تشکیل شده و در برنامه سال ۱۴۰۰ بازپس‌گیری ۴۰۰ هکتار از این اراضی با همراهی قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفته است. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، همچنین احیاء واحدهای راکد و تامین زیرساخت‌ها و شرایط لازم برای توسعه صنعتی در راستای آغاز فعالیت واحدهای جدید را دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری برشمرد.

 

 

 

ثبت نام اولین پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ آغاز شد

گروه خودروسازی سایپا شرایط فروش محصولات خود را اعلام کرده و ثبت نام اینترنتی این طرح آغاز شد. در این طرح فروش سایپا محصولات شاهین، کوییک S، ساینا S، کوییک R و کوییک دنده‌ای به صورت پیش فروش و با قیمت غیر قطعی عرضه می‌شوند. همچنین زمان تحویل خودرو‌های ثبت نامی این دوره از پیش فروش سایپا، در پاییز و زمستان ۱۴۰۰ خواهد بود. متقاضیان این طرح می‌توانند از ( ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ) به مدت ۳ روز اقدام به ثبت نام اولیه کنند و در صورتی که تقاضا از ظرفیت فروش بیشتر باشد، فرایند قرعه کشی نیز برگزار خواهد شد. با توجه به بخشنامه اعلام شده، قوانین فروش محصولات سایپا در اردیبهشت ۱۴۰۰ مشابه دفعات قبل بوده و مشتریان باید قبل از ثبت نام اولیه به نکات مورد نظر آن دقت داشته باشند.

 

 

 

 

 

۱۵۵ میلیون نفر با بحران غذا روبرو هستند

گزارش جدید «شبکه جهانی مقابله با بحران غذا» نشان می‌دهد تعداد افرادی که دارای امنیت غذایی نبوده و نیازمند کمک فوری برای حفظ حیات خود هستند، سال گذشته به بالاترین سطح در ۵ سال اخیر رسیده است. این آژانس انسان‌دوستانه که توسط اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد ایجاد شده است اعلام کرد از سال ۲۰۱۷ به بعد این وضعیت در حال بدتر شدن است. سال گذشته ۲۰ میلیون نفر به تعداد گرسنگان جهان افزوده شد و تعداد کل این افراد به ۱۵۵ میلیون نفر رسید. در این گزارش آمده است: یک سال پس از اعلام پاندمی کرونا چشم‌انداز ۲۰۲۱ و پس از آن تیره و تار به نظر می‌رسد. درگیری‌های داخلی و محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با کرونا مشکلاتی اقتصادی به وجود آورده و تهدیدات مداوم آب‌وهوایی همچنان بحران غذا را تشدید خواهد کرد.