محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: متأسفانه در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هجدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد از ریل خارج شد. ۱۱:۴۰/  رئیس جمهور با اظهار تاسف از رخداد خارج شدن قطار از ریل در مسیر مشهد به […]

محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: متأسفانه در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هجدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد از ریل خارج شد.

۱۱:۴۰/  رئیس جمهور با اظهار تاسف از رخداد خارج شدن قطار از ریل در مسیر مشهد به یزد، درگذشت تعدادی از هموطنان‌مان را در این حادثه تسلیت گفت و دستوراتی برای تسریع در رسیدگی به علل این واقعه و رسیدگی به مجروحان و بازماندگان درگذشتگان آن صادر کرد.

۱۱:۳۵/ هم اکنون استاندار خراسان جنوبی در محل حادثه حضور دارد و احمد وحیدی، وزیر کشور نیز برای تسریع در روند رسیدگی به این حادثه، در حال سفر به منطقه است.

۱۱:۲۵/ یکی از امدادگران در محل حادثه روایت می‌کند.

/ معاون ویژه استاندار و فرماندار شهرستان طبس گفت: طی حادثه خروج قطار در مسیر طبس تاکنون۱۷ نفر فوتی، ۳۵ نفر زخمی که ۵ نفر مصدوم بدحال و یک نفر مفقود بر جای مانده است.

۱۰:۵۵/ انتقال مصدومان به مراکز درمانی و خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان کماکان ادامه دارد.

۱۰:۵۰/ حجت الاسلام علی نسایی زهان، دادستان خراسان جنوبی گفت: پس از بررسی‌های تکمیلی، این حادثه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با مقصران احتمالی حادثه، برخورد‌ قضایی خواهد شد.

۱۰:۴۵/ ذبیح‌الله خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی حادثه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد و فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان، طی دستوری به بازرس کل استان خراسان جنوبی، ماموریت داد تمام ابعاد این موضوع بررسی شود.

۱۰:۴۲/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس تلفنی با جعفر میعاد فر، رییس اورژانس کشور، سید محمد موسوی میرزایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی و‌ عمیدالدین خطیبی، رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد خواستار پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و آمادگی کامل مراکز درمانی بیمارستان های خراسان جنوبی و بسیج امکانات برای درمان مصدومان این حادثه شد.

۰:۳۵/ اسامی مصدومانی که تا این لحظه به بیمارستان طبس منتقل شده‌اند.

۱۰:۳۰/ رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز  به همراه میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن کشور و فرشید جعفری مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی عازم محل حادثه خروج از ریل قطار مشهد-یزد شدند.

۱۰:۱۶/ سردار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی  گفت: تمام ظرفیت‌های امدادی و پزشکی سپاه استان در شهرستان طبس و شهرستان‌های دیگر استان آماده کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند.

۱۰:۱۵/ فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده است، گفت: به علت اینکه نیروهای امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

۹:۴۷ / میرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن اظهار داشت: اطلاعات اولیه از برخورد بیل مکانیکی به قطار یزد- مشهد حاکی از آن است که این بیل مکانیکی روی خط نبوده بلکه کنار خط بوده و قطار با آن برخورد کرده است البته برای کسب اطلاعات دقیق‌تر کمیسیون عالی سوانح به منطقه حادثه اعزام شده است.

۹:۴۵/ اولین بالگرد اورژانس حامل مصدومان حادثه به بیمارستان طبس رسید.

۹:۳۰/ ‏اورژانس خراسان جنوبی اعلام کرد: این حادثه تاکنون ۱۳ فوتی داشته و حال ۱۶ مصدوم نیز وخیم است و همچنین ۵ نفر هم مفقود هستند.

 

۹:۱۷/ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران: ۳ واگن از ریل خارج شده است. قطار مسافری فوق العاده به محل سانحه برای انتقال مسافران به طبس نیز اعزام گردیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی بیان داشت: ۴ تیم امدادی از هلال‌احمر (یک تیم از پایگاه مسجد شکر، یک تیم از پایگاه دیهوک و دو تیم پشتیبان از شعبه طبس) به محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه قطار مسافربری مشهد-یزد ۴۳۰ مسافر داشت،‌گفت: مصدومان بدحال به مراکز درمانی اعزام شدند و بقیه مصدومان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند. همچنین انتقال مصدومان به ۲ صورت زمینی و هوایی در حال انجام است و دیگر مسافران قطار از طریق اتوبوس به مشهد اعزام می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طبق آخرین آمار دریافتی این حادثه ۵۰ مصدوم برجای گذاشته است، اضافه کرد: احتمال افزایش فوتی‌های این حادثه وجود دارد.