نماینده مردم بهشهر در مجلس با تاکید بر اینکه ما نباید منافع ملی را فدای منافع شخصی کنیم،‌گفت: تصمیم روز یکشنبه کاملاً سیاسی، ‌غیرفنی و در آستانه انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی نوعی لابی گری بود که با کمک رئیس و هیأت رئیسه مجلس این تصمیم اشتباه اخذ شد البته بنده به رئیس مجلس هم […]

نماینده مردم بهشهر در مجلس با تاکید بر اینکه ما نباید منافع ملی را فدای منافع شخصی کنیم،‌گفت: تصمیم روز یکشنبه کاملاً سیاسی، ‌غیرفنی و در آستانه انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی نوعی لابی گری بود که با کمک رئیس و هیأت رئیسه مجلس این تصمیم اشتباه اخذ شد البته بنده به رئیس مجلس هم گفتم که اگر قرار است یک منطقه ویژه به آزاد تبدیل شود منطقه ویژه امیرآباد بود. آنها این منطقه را خط می‌زنند اما منطقه‌ای که هیچ زیرساخت و امکانی نداشت و امکان سرمایه‌گذاری در آن وجود نداشت را تبدیل به منطقه آزاد و ویژه کردند. لذا این یک تصمیم غلط، غیرفنی و اشتباه بود.

وی اظهار داشت: پس از تصویب این لایحه موج قاچاق در کشور به راه خواهد افتاد و تولید ملی و زیرساخت‌های آن را هدف قرار خواهد داد. هر جایی که زیرساخت نداشته باشد و تبدیل به منطقه ویژه و آزاد شود، تبدیل به کانون و محلی برای واردات کالاهای بنجل خارجی خواهد شد و تولید ملی ما را نشانه می‌گیرد و در پی آن شاهد افزایش قاچاق و بی‌نظمی اقتصادی خواهیم بود.

شاعری گفت: بنابراین تصمیم روز یکشنبه مجلس به نظر من یک تصمیم خانمان‌برانداز برای نظام جمهوری اسلامی بود. بنده شاهد بودم که آقای لاریجانی به همراه آقای پورابراهیمی دائم به هر نماینده یک سهم می‌دادند و مجلس به صورت یک شرکت سهامی شده بود. از این طریق برخی می‌خواستند سهمی از دولت بگیرند تا در موارد دیگر هم معامله کنند و این با هدف سیاسی در آستانه انتخابات مجلس انجام شد. البته موارد دیگری هم در پشت پرده وجود دارد که فعلاً نمی‌توانم به آن اشاره کنم. همه اینها دست به دست هم داد تا روز یکشنبه روز تقسیم غنائم شود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی عنوان کرد: جالب است که دولت تنها دو شرط آبکی این لایحه را به تصویب رساند. فردا هم در مجلس قرار است تعدادی دیگر به این مناطق اضافه شود و بر این اساس تعداد مناطق جدید به بیش از صد منطقه می‌رسد. مقصر اصلی این کار هم در مجلس از سوی هیأت رئیسه بود که مدیریت نشد و نگذاشتند این موضوع مدیریت شود. نباید چوب حراج بر سر کشور می‌زدند. شورای نگهبان باید صدای نمایندگان واقعی ملت را بشنوند. روز یکشنبه در مجلس چوب حراج به کشور زدند.

وی افزود:‌ قطعاً دولت نمی‌تواند به تعهدات خود عمل کنند و در دوره بلندمدت چون نقش اقتصادی این مناطق ایفا نمی‌شود موجب یاس و ناامیدی مردم خواهد شد و کشور تبدیل به پایگاهی برای واردات و قاچاق کالا خواهد شد و تولید نیمه‌جان کشور را هم از بین خواهد برد.

شاعری خاطرنشان کرد: روز یکشنبه بنده شاهد بودم به هر نماینده‌ای که معترض و منتقد بودند دو سه منطقه می‌دادند و می‌گفتند این هم برای شما. مردم بدانند که روی کشور تماماً بر سر منافع سیاسی معامله شد و یکجا کل ایران را به منطقه آزاد هبه کردند.

وی در خاتمه تصریح کرد: این درس عبرتی است که مردم در انتخاب نمایندگان در دوره‌های بعدی دقت کنند و تراز نمایندگی را در دوره بعدی بالا ببرند و مردم در انتخابشان توجه کنند کسانی روی کار بیایند که شایستگی‌ها در اداره کشور و تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری به نحو احسن داشته باشند و با مصالح کشور این‌گونه بازی نکنند.