۳ مربی خارجی تیم فوتبال امید مشخص شدند
۳ مربی خارجی تیم فوتبال امید مشخص شدند

اسامی برخی دستیاران سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان مشخص شد. مهد‌ی مهدوی‌کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان روز گذشته اسامی ۶۶ بازیکن را برای حضور در سه مرحله اردوی آماده سازی این تیم اعلام کرد. سرمربی جدید تیم ملی امید که اکنون در آلمان حضور دارد، قرار است تا پنجشنبه برای برگزاری اولین […]

اسامی برخی دستیاران سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان مشخص شد.
مهد‌ی مهدوی‌کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان روز گذشته اسامی ۶۶ بازیکن را برای حضور در سه مرحله اردوی آماده سازی این تیم اعلام کرد. سرمربی جدید تیم ملی امید که اکنون در آلمان حضور دارد، قرار است تا پنجشنبه برای برگزاری اولین مرحله از این اردو همراه با دو دستیاری که به فدراسیون فوتبال معرفی کرده به کشورمان بیاید.
جان لامرز، مربی ۵۷ ساله هلندی که که سابقه مربیگری در تیم های آیندهوون هلند و ویتس آرنهم را در کارنامه دارد از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ هم در تیم ایسبرگ دانمارک فعالیت کرده، یکی از دستیاران مهد‌وی‌کیا در تیم ملی امید است.وی به عنوان مربی تمرین دهنده در کنار سرمربی تیم امید خواهد بود.
مهران شدیدی‌پور، مربی ایرانی- سوئدی که سابقه سرمربیگری در تیم نونهالان آکادمی کیا را در کارنامه دارد هم به عنوان یکی دیگر از دستیاران مهدوی‌کیا در تیم امید فعالیت خواهد کرد.
همچنین یک مربی بدنساز ۴۵ ساله آلمانی به نام تیمو روزنبرگ هم با نظر مهدوی‌کیا در تیم امید فعالیت می‌کند. وی سابقه حضور در تیم‌ هانوفر و تیم زیر ۱۶ ساله های آلمان را دارد. این مربی با اندکی تاخیر نسبت به سایر دستیاران مهدوی‌کیا به ایران می‌آید.
قرار است یک مربی دروازه‌بانان آلمانی در تیم امید به جمع کادر فنی اضافه شود. طبق برنامه جان لامرز و پوریا شدیدی پور به همراه مهدوی کیا در پایان هفته به تهران سفر می کنند و بقیه دستیاران وی نیز طی هفته ها یانده در کشورمان حضور پیدا خواهند کرد.
تیم ملی فوتبال امید برای مسابقات مقدماتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا آماده می شود.
آغاز مأموریت خیلی سخت شماره ۸ پرسپولیس
جانشین احمد نوراللهی برای پر کردن خلا پیش آمده از جدایی او، کاری بسیار دشوار خواهد داشت.
رضا اسدی اگرچه در تراکتور و سایپا توانایی‌های خود را نشان داد و در قامت بهترین بازیکن تیمش ظاهر شد اما به خوبی می‌داند که فضای بازی در پرسپولیس برایش متفاوت خواهد بود.
او در حالی برای نخستین بازی خود با پرسپولیس آماده می‌شود که شماره ۸ این تیم را برتن دارد و با انتخاب این پیراهن، به شکلی علنی نشان داده که قصد دارد در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ جانشین احمد نوراللهی باشد. بازیکنی که در سه فصل اخیر بیش از ۱۰۰ بار در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار گرفت و بی گمان جزو برترین بازیکنان لیگ ایران هم بود.
نوراللهی در فرآیند دفاعی بازیکنی مطمئن و در هجوم، یک ستاره تمام عیار بود. بازیکنی که به انتقال توپ کمک می‌کرد، در گلزنی یاور خط حمله می‌شد و در به دست آوردن توپ سوم، موفق نشان می‌داد.
حالا نقش او برعهده رضا اسدی خواهد بود که البته شکل فوتبال متفاوتی با نوراللهی دارد. در حالی که هنوز مصدومیت کمال بهبود نیافته، سرلک و اسدی، دو بازیکنی که شاید شباهت فوتبالی هم به هم داشته باشند، در کنار هم خواهند بود و همه در انتظار رونمایی از این زوج هستند؛ زوجی که موفقیتشان، تاثیر بسیار زیادی در سرنوشت تیم یحیی گل‌محمدی خواهد داشت‌.
بازیکن جدیدی به اردوی تیم امید دعوت نمی شود
مهدی مهدوی کیا ۶۶ بازیکن را به سه اردوی تیم امید دعوت کرده است تا در فرصت باقی مانده نام ۵۰ بازیکن را برای ارایه به کنفدراسیون فوتبال آسیا گزینش کند.
این بازیکنان به لطف بازی در فصل گذشته لیگ برتر و لیگ یک و نظرخواهی که از مربیان باشگاهی انجام شده به اردوی تیم امید دعوت شدند و برخی از آنها هم بازیکنان حاضر در اردوی پیشین تیم ملی جوانان بودند که به خاطر کرونا شانس حضور در جام ملت های جوانان و صعود به جام جهانی را از دست دادند.
با توجه به فرصت کمی که تا انتخاب ۵۰ بازیکن برای ریجستر شدن وجود دارد مهدی مهدوی کیا بنا به دعوت از بازیکن جدید به اردوی تیم امید را ندارد و بازیکنان جدید که در ترکیب تیم های دسته اولی و لیگ برتری به میدان خواهند آمد و هم چنین بازیکنانی که در لیگ برتر امیدهای تهران و کشور شایسته دعوت به اردوی تیم ملی امید هستند بعد از بازی های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در شهر دوشنبه به اردوی تیم امید دعوت خواهند شد.
گفتنی است بازی های گروه ایران آبان ماه در تاجیکستان با حضور تیم های میزبان – لبنان و نپال برگزار می شود. ۱۶ تیم به دور نهایی مسابقات راه پیدا خواهند کرد و در سال ۲۰۲۲ برگزار کننده دور پایانی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا خواهند بود. مهدی مهدوی کیا باید تا ۵ مهر نام ۵۰ بازیکن را برای ارایه به کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب کند و تیم نهایی هم باید از بین این ۵۰ بازیکن انتخاب شود.
مس رفسنجان دو بازیکن جوان خرید
مس رفسنجان با دو بازیکن جوان فوتبال ایران قرارداد بست.
علی زارع و یونس اکبرپور دو بازیکن دعوت شده به تیم امید در حالی به مس رفسنجان پیوستند که فصل گذشته در تیم نساجی و پارس جنوبی حضور داشتند.
زارع در پست هافبک می‌تواند بازی کند و ۲۰ ساله است و فصل گذشته در تیم ساکت الهامی حضور داشت و اکبرپور نیز توسط محمد نصرتی به پارس جنوبی رفت.

قلعه نویی دوباره درخواست تجدید نظر می دهد
رای صادره از سوی کمیته انضباطی در مورد امیر قلعه نویی تایید شد و او با شروع مسابقات به مدت سه ماه از نشستن روی نیمکت گل گهر محروم خواهد بود.
امیر قلعه نویی اما با گذشت نیمی از محرومیتش یعنی یک ماه و نیم می تواند درخواست مجددی به کمیته انضباطی ارایه دهد و خواستار لغو نیم باقی مانده از محرومیتش یا تعلیق آن به مدت زمان مشخص شود که در چنین شرایطی معمولا اگر کمیته انضباطی با درخواست ارایه شده موافق کند محرومیت باقی مانده را به حالت تعلیق درخواهد آورد. به نظر می رسد با گذشت نیمی از محرومیت سرمربی تیم گل گهر از این حق قانونی خود استفاده خواهد کرد.
امیر قلعه نویی در پایان بازی با استقلال در نیمه نهایی جام حذفی صحبت های تندی را مطرح کرد و به همین بهانه علاوه بر جریمه نقدی سه ماه از همراهی تیم گل گهر محروم شد. او و سعید الهویی در شروع مسابقات باید از روی سکوها نظاره گر بازی‌های گل گهر باشند و احتمالا مجتبی سرآسیایی که قبلا سرمربی تیم پدیده بوده از کنار خط تیم را هدایت خواهد کرد.