طوفان قدرتمند «یوتو» در شمال فیلیپین خرابی‌های بسیار برجای گذاشت. مقامات این کشور ابراز امیدواری کردند که تخلیه موفقیت‌آمیز ساکنان مناطق طوفان زده به جلوگیری از تکرار مرگ و میرها و ویرانی‌هایی که طوفان قدرتمند ماه گذشته در این کشور برجای گذاشت، کمک کند. مقامات رسمی فیلیپین هم چنین اعلام کردند: طوفانی «یوتو” (Yutu) پیش از بامداد […]

طوفان قدرتمند «یوتو» در شمال فیلیپین خرابی‌های بسیار برجای گذاشت. مقامات این کشور ابراز امیدواری کردند که تخلیه موفقیت‌آمیز ساکنان مناطق طوفان زده به جلوگیری از تکرار مرگ و میرها و ویرانی‌هایی که طوفان قدرتمند ماه گذشته در این کشور برجای گذاشت، کمک کند. مقامات رسمی فیلیپین هم چنین اعلام کردند: طوفانی «یوتو” (Yutu) پیش از بامداد امروز شمال شرقی استان «ایزابلا»ی این کشور را همراه با وزش مداوم بادهایی با سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت و بادهای انفجاری با سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت در نوردیده است.

 

کشف بقایای اجساد قربانیانِ سانحه هواییِ اندونزی

مقامات اندونزیایی در پی سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ عملیات جست‌وجو را سرعت بخشیده و در تلاش برای کشف علت این حادثه، دستگاه های ردیاب زیردریایی را برای یافتن جعبه سیاه پرواز به کار گرفتند. یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با ۱۸۹ سرنشین تنها ۱۳ دقیقه بعد از بلند شدن از باند فرودگاه جاکارتا و به دنبال قطع ارتباط آن با برج مراقبت در دریا سقوط کرد. مقامات اندونزیایی با اعلام این که دستگاه‌های ردیاب صوتی را برای یافتن بدنه اصلی هواپیما زیر آب ها مستقر کرده‌اند، نسبت به پیدا شدن لاشه هواپیما امروز ابراز امیدواری کردند.

 

نیوزیلند
۶.۱ ریشتر لرزید

زلزله‌ای با شدت ۶.۱ ریشتر جزیره شمالی نیوزیلند را لرزاند. حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر این زلزله را که در عمق ۲۲۸ کیلومتری زمین و در ۶۳ کیلومتری شرق شهر «نیوپلیموث» به وقوع پیوسته، احساس کرده‌اند. در پی این زلزله، جلسه مجلس نیوزیلند در پایتخت این کشور، «ولینگتون” تعلیق شده و بسیاری از هواپیماها موفق به فرود در فرودگاه این شهر نشده‌اند.
به گزارش رویترز، طبق اعلام مقامات نیوزیلند لرزه احساس شده ضعیف بوده و هیچ گونه گزارشی مبنی بر خسارات ناشی از این زلزله دریافت نشده است.