برخورد دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی بامداد روز سه شنبه در مسیر اتوبان اصلی ناصریه _ سماوه به دیوانیه به خیر گذشت. این حادثه تلفاتی در بر نداشته است اما بر اثر یک تصادف دیگر در جاده نجف به کوفه یک زائر ایرانی به نام سمانه عباسیان بشدت زخمی شده است. حال نامبرده وخیم […]

برخورد دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی بامداد روز سه شنبه در مسیر اتوبان اصلی ناصریه _ سماوه به دیوانیه به خیر گذشت.
این حادثه تلفاتی در بر نداشته است اما بر اثر یک تصادف دیگر در جاده نجف به کوفه یک زائر ایرانی به نام سمانه عباسیان بشدت زخمی شده است. حال نامبرده وخیم گزارش شده و بررسی اولیه حاکی از ضرورت انتقال وی به ایران است.
یکی از همراهان این زائر ایرانی نیز اعلام کرد که برای انتقال همسرش به ایران هزینه ۱۱ میلیون تومانی درخواست شده است.
درایام اربعین امسال تاکنون ۲۴ زائر ایرانی بر اثر حوادث رانندگی در جاده های عراق و ۱۲نفر نیز به مرگ طبیعی جان خود را از دست دادند. مرگ بارترین حادثه رانندگی در پی برخورد شدید یک خودروی ون عراقی حامل زائران ایرانی و یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در محور کوت به مهران اتفاق افتاد که در اثر آن ۱۱ زائر ایرانی در دم جان باختند و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند. هویت سه تن از کشته شدگان در این حادثه هنوز مشخص نشده است.
حوادث رانندگی در عراق در ایام اربعین بدلیل ترافیک جاده ها، کمبود وسیله نقلیه و استفاده از هر نوع وسیله موتوری و باری نا ایمن و عجله رانندگان عراقی بیش از پیش افزایش می یابد. حمل و نقل زائران به کربلا و بازگشت آنها به شهرها و گذرگاه های مرزی مبدا یکی از معضلاتی است که به اذعان منابع عراقی برغم تجربه ۱۵ سال گذشته در برگزاری مراسم زیارت اربعین، هنوز شاهد ساماندهی چندانی نیست. درهمین حال یکی از مشکلات امسال زائران ایرانی اختلاف بر سر نرخ کرایه با برخی رانندگان عراقی می باشد. این امر از یکسو بدلیل نوسان قیمت ارز و عدم اطلاع طرفین از نرخ برابری و از سوی دیگر سودجویی برخی رانندگان بروز می کنند.
تروریست انتحاری پیش از حمله به زائران به هلاکت رسید
ستاد فرماندهی عملیات بغداد از به هلاکت رسیدن یک تروریست انتحاری پیش از حمله به زائران اربعینی حسینی در منطقه طارمیه در شمال بغداد خبر داد. ستاد فرماندهی عملیات بغداد در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای تحت امر این ستاد موفق شدند یک تروریست انتحاری را با تلاش اطلاعاتی و میدانی در الطارمیه بخش شمالی شناسائی و پیش از انجام عملیات تروریستی به هلاکت برسانند. در این اطلاعیه آمده است: این تروریست مجهز به کمربند انتحاری بود و قصد داشت زائران را در مسیر بغداد به سامرا هدف قرار دهد. گفتنی است: ستاد فرماندهی عملیات بغداد از هفته گذشته یک طرح امنیتی برای تامین امنیت زائران اربعین که پیاده به سوی اربعین می رفتند، به اجرا در آورده است. از سوی دیگر به گزارش وزارت دفاع عراق و در چارچوب عملیات ‹هشدار آخر› بالگردهای ارتش اعلانیه هایی را بر فراز مناطق فرات علیا در استان الانبار در غرب استان های کربلا و نجف توزیع کردند. در این اعلانیه ها از شهروندان خواسته شده در زمینه حفاظت از خاک وطن (عراق) و تعقیب هسته های خفته تروریستی و کسانی که امنیت کشور را در معرض خطر قرار می دهد، با نیروهای امنیتی همکاری کنند. پیش از آن وزارت دفاع عراق همچنین خطاب به نیروهای الحشد الشعبی مستقر در نوار مرزی عراق با سوریه تاکید کرده بود عناصر تروریستی داعش برای ورود به عراق تلاش می کنند و امروز، روز شما است و تامین امنیت مرزها مسئولیت شماست. بر اساس اعلام مسئولان عراقی تاکنون بیش از ۱۵ میلیون زائر از جمله چهار میلیون زائر خارجی (شامل یک میلیون و ۸۰۰ زائر ایرانی) برای انجام زیارت اربعین وارد کربلای معلا شده اند. دولت و نیروهای امنیتی عراق با اجرای طرح های مختلف تاکنون موفق به تامین امنیت کامل این مراسم چند میلیونی شده اند بگونه ای که تا این لحظه هیچگونه رویداد ضد امنیتی موفق علیه زائران گزارش نشده است.
بازداشت ۹ نفر به خاطر کاشت مو و مژه زیرزمینی!
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی لرستان گفت: مرکز غیرمجاز کاشت مو، مژه و زیبایی در شهرستان خرم‌آباد پلمب و ۹ نفر دستگیر شد.
سرهنگ احمدرضا احمدیان در جمع خبرنگاران از پلمب مرکز زیرزمینی کاشت مو، مژه و زیبایی به‌صورت غیرمجاز در خرم‌آباد خبر داد و اظهار داشت: در پی خبر واصله مبنی بر اینکه دریکی از مناطق شهر تعدادی آقا و خانم اقدام به افتتاح زیرزمینی کاشت مو، مژه و زیبایی به‌صورت غیرمجاز کرده‌اند، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: اکیپ گشت کنترلی اداره نظارت بر اماکن عمومی این پلیس ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی- معاونت غذا و دارو به محل اعزام و مشاهده شد تعداد ۹ نفر به هویت معلوم شش نفر خانم و سه نفر آقا با مدارک غیر مرتبط اقدام به فعالیت غیرقانونی کاشت مو می‌کنند که در اجرای دستور دادستان مرکز استان محل فعالیت آن‌ها پلمب و پرونده به همراه متهمان به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شد.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی استان لرستان به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی اشاره و عنوان کرد: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در پاک‌سازی پارک جنگلی مخمل کوه خرم‌آباد و شوراب شهرستان چگنی اجرا شد.
وی بیان کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با همکاری مأموران انتظامی شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی، پلیس افتخاری و نیروهای بسیج طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاک‌سازی تفرجگاه‌ها و پارک‌های مخمل کوه و شوراب را به مدت دو روز اجرا کردند. احمدیان تصریح کرد: چهار نفر بد پوشش دستگیر تعهد و تذکر لسانی از ۴۱۲ نفر، تعهد و تذکر لسانی از ۱۵۳ راننده وسایل نقلیه به علت آلودگی صوتی، تعهد و تذکر به ۱۶ نفر به علت ایجاد مزاحمت، تذکر به ۲۷ راننده خودرو به دلیل بد پوششی و همچنین توقیف دو دستگاه خودرو به علت آلودگی صوتی و هدایت به پارکینگ از اقدامات مهم این طرح بود.