رئیس پلیس آگاهی استان همدان شایعه پیدا شدن جسد و دستگیری مادرخوانده دختر ۸ ساله همدانی را تکذیب کرد. سرهنگ رضا زارعی اظهار کرد: شایعاتی مبنی بر پیدا شدن جسد گمشده «آیناز» دختر بچه ۸ ساله همدانی و یا دستگیری و بازجویی از مادرخوانده او در بین شهروندان شنیده شده که واقعیت ندارد. وی افزود: […]

رئیس پلیس آگاهی استان همدان شایعه پیدا شدن جسد و دستگیری مادرخوانده دختر ۸ ساله همدانی را تکذیب کرد.
سرهنگ رضا زارعی اظهار کرد: شایعاتی مبنی بر پیدا شدن جسد گمشده «آیناز» دختر بچه ۸ ساله همدانی و یا دستگیری و بازجویی از مادرخوانده او در بین شهروندان شنیده شده که واقعیت ندارد.
وی افزود: عوامل پلیس آگاهی همچنان به تلاش و جست‌وجوی خود ادامه می‌دهند اما تاکنون خبر و نشانه‌ای از این دختر بچه گمشده به دست نیامده‌ است.
زارعی در پایان تأکید کرد: شهروندان به ترویج شایعات دامن نزنند و به خبرهایی که از منابع غیرموثق می‌شنوند، اعتماد نکنند و در انتشار آن سهیم نباشند چرا که این شایعات نه تنها کمکی به یافتن کودک گمشده نمی‌کند بلکه اذهان عمومی را منحرف می‌سازند.
مرگ دانش آموز دهدشتی با ساندویچ
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مسمومیت مرگبار دختر دانش آموز دهدشتی واکنش نشان داد.
جلال پورانفردگفت: یک جوان ۱۷ساله دانش آموز در خوابگاه شبانه روزی دانش آموزی دهدشت که دچار مسمومیت با غذا(ساندویچ) شده بود به مرکز پیام اورژانس این شهر گزارش شد .
وی با بیان اینکه بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد، اظهارکرد: بعد از ارائه خدمات درمانی اولیه دانش آموز مسموم را به بیمارستان دهدشت انتقال دادند. رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بنا به اطلاعات کسب شده متاسفانه این جوان دانش آموز دبیرستانی در بیمارستان جان خود را از دست داد.
اما رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مسمومیت مرگبار دختر دانش آموز دهدشتی واکنش نشان داد وگفت: یک دانش آموز دهدشتی در خوابگاه دخترانه الزهرا کمیته امداد امام خمینی(ره)اظهار ناراحتی شدید می‌کند، وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند بعد از ساعاتی بر اثر علت نامعلومی از دنیا می رود. حمید محمدی زاده اظهارکرد: اکنون جسد این دانش آموز کالبدشکافی شده و هنوز علت مرگ این دانش‌آموز اعلام نشده و در حال بررسی است. محمدی زاده اضافه کرد: این واقعه زمان استراحت دانش‌آموز در محل خوابگاه کمیته امداد دهدشت رخ داده‌ است.

بقایای اجساد۷۳مسافر هواپیمای سقوط کرده اندونزی پیدا شد
رئیس گروه جستجوی هواپیمای مسافربری JT610 شرکت لیون ایر اندونزی که با ۱۸۹ مسافر در دریای جاوه سقوط کرد، گفت: پس از ۶ روز جستجو در این دریا بقایای اجساد ۷۳ مسافر، بخشی از بدنه هواپیما و یکی از دو جعبه سیاه آن در اعماق دریا پیدا شده است.
براساس اعلام مسئولان اندونزیایی بیش از ۵۰ غواص در ۴۰ متری عمق دریای جاوه در شرق اندونزی ۶ روز تلاش کردند تا جعبه سیاه دوم را نیز بیابند که به گفته کارشناسان به دلیل شدت تصادم، این جعبه برخلاف جعبه سیاه اول هواپیما احتمالا نابود شده است.
جعبه سیاه اول روز جمعه در این آبها توسط یکی از غواصان در میان گل و لای کف دریا پیدا شد، اما دستگاه ضبط صدای کابین خلبان به عنوان جعبه سیاه دوم هواپیما، تاکنون پیدا نشده است. طبق گزارش شبکه تلویزیونی مترو اندونزی، در این مدت یکی از غواصان عملیات جستجو به علت فشار زیاد بر ریه هایش که در عمق دریا وارد شد، جان خود را ازدست داد. هواپیمای بوئینگ «۷۳۷ماکس ۸» متعلق به شرکت«لیون ایر» بامداد دوشنبه (۲۹ اکتبر) هفتم آبان ماه ازجاکارتا عازم شهر «پانگکال پینانگ» در جزیره «بانگکا» اندونزی بود که ۱۳دقیقه پس از پرواز، در دریای جاوه در شرق این کشور سقوط کرد.
نخستین و بدترین فاجعه هوایی اندونزی در ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۷ بوقوع پیوست. در این حادثه یک فروند ایرباس ۳۰۰ در منطقه مدان این کشور با ۲۳۴ مسافر سقوط کرد که همه سرنشینان آن کشته شدند.
محمود سیائوقی رئیس گروه جستجوی هواپیمای سقوط کرده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران این کشور در مورد نتایج فعالیت های عملیات جستجو در روزهای گذشته گفت : غواصان این گروه موفق شدند بقایای ۷۳ نفر از ۱۸۹ مسافر هواپیما را در اعماق این آبها پیدا کنند که تاکنون فقط ۴ مورد از آنها مورد شناسایی قرار گرفته اند.
اسکای نیوز به نقل از وی گزارش داد: غواصان مجبورشدند در آبهای بسیار عمیق و تاریک و پرشدت از جریانات دریایی برای بیرون آوردن بقایای هواپیما و اجساد مسافران حتی بیش از ۱۰۰ فوت فرو روند که این موضوع سبب مرگ یکی از غواصان شد. وی انتشار عکس یک کودک نجات یافته در شبکه های اجتماعی از این سانحه هوایی را غیرواقعی خواند و گفت که تمام مسافران این هواپیما جان باخته اند.
برخی رسانه های اندونزیایی گزارش دادند، عکس منتشره از این کودک در شبکه های اجتماعی مربوط به دقایقی است که در سال جاری در یکی از سواحل اندونزی با مسافرانش غرق شد اما این کودک از سانحه جان سالم به در برد. طبق گزارش جاکارتا پست نیز کمیته ایمنی حمل و نقل هوایی در اندونزی نیز اعلام کرد که نتایج اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه اول هواپیما یکماه دیگر منتشر می شود و انتظار می رود علت سقوط در اطلاعات ثبت شده در این جعبه وجود داشته باشد. گفته می شود هواپیمای سقوط کرده، در آخرین پروازش چند ساعت قبل از سقوط در مسیر جاکارتا به بالی دارای نقص فنی بوده که مسئولان هوایی اندونزی می گویند این نقص رفع شده بود.هواپیمای بوئینگ «۷۳۷ماکس ۸» در سال ۲۰۱۶ به صنعت هوانوردی جهان پیوست و شرکت هواپیمایی اندونزی بتازگی از فهرست سیاه آمریکا و اتحادیه اروپا برای امنیت پرواز خارج شده است. ترددهای هوایی و دریایی در اندونزی با بیش از ۱۷ هزار جزیره و افزون بر ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت، روزانه بسیار زیاد است اما صنعت هوایی و دریایی در این کشور عمدتا ارزان و بی کیفیت ارزیابی شده و به همین دلیل به طور مستمر شاهد سوانح هوایی و دریایی است.