معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مأمورنمایی که با جعل عنوان مامور پلیس و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان کرده بود، خبرداد. درپی شکایت یکی از شهروندان از فردی که خودش را  به عنوان مأمور پلیس معرفی کرده بود، پرونده ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور […]

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مأمورنمایی که با جعل عنوان مامور پلیس و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان کرده بود، خبرداد.
درپی شکایت یکی از شهروندان از فردی که خودش را  به عنوان مأمور پلیس معرفی کرده بود، پرونده ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور تشکیل شده و برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.
در جریان تحقیقات ماموران یکی از مالباختگان با مراجعه به پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱:۳۰ بامداد ۱۲مهرماه با خودرو در خیابان فردوسی به سمت داروخانه در حال تردد بودم که فردی با یک دستگاه موتور سیکلت من را متوقف و اعلام کرد خودرویم مشکوک است و باید تفتیش شود، این فرد پس از  گشتن خودرو و دیدن مدارک به من گفت که باید به سمت اداره حرکت کنیم و من که حیران و در شوک بودم از او توضیح خواستم که این فرد در پاسخ به من گفت که برای نرفتن به سمت اداره پلیس باید هرچه در کارت عابربانک دارم به حسابش واریز کنم و من هم که به علت تهیه داروهای مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابر بانک مراجعه کرده و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب وی کارت به کارت کردم که متهم پس از واریز پول به حسابش به سرعت از محل متواری شد.
با بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته تصاویر متهم به دست آمد و از سوی شاکی نیز مورد شناسایی قرار گرفت.
کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی نیز بلافاصله با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی این مجرم سابقه دار و حرفه ای شدند که بررسی سوابق وی نشان داد بیش از ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.