سخنگوی سازمان آتش نشان نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ دو کارگر در عمق ۳۰ متری چاهی در خیابان سجاد  خبر داد. سیدجلال ملکی در این باره گفت: حادثه گرفتار شدن در چاه به آدرس امیرآباد خیابان سجاد شمالی، خیابان عابدی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان […]

سخنگوی سازمان آتش نشان نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ دو کارگر در عمق ۳۰ متری چاهی در خیابان سجاد  خبر داد. سیدجلال ملکی در این باره گفت: حادثه گرفتار شدن در چاه به آدرس امیرآباد خیابان سجاد شمالی، خیابان عابدی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرد. وی با بیان اینکه منزل قدیمی بود، مالکان این ساختمان قصد تخریب و بازسازی این ساختمان را داشتند و  به همین دلیل چاهی را به عمق حدود ۳۰ متر برای آزمایش در یکی از اتاق‌ها حفر کرده بودند و دو کارگر افغانستانی نیز به عمق چاه رفته بودند. ملکی با بیان اینکه دو کارگر در عمق چاه محبوس شده بودند، گفت: آتش نشانان همزمان با ایمن سازی محل به عمق ۳۰ متری چاه رفته و دو کارگر را از آن خارج کردند که پس از بررسی علائم حیاتی مشخص شد که هر دو کارگر جان خود را از دست داده اند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: با تحویل اجساد به پزشکی قانونی، آتَش نشانان اقدام به ایمن سازی محل کرده و پس از تحول محل به عوامل انتظامی به ماموریت خود خاتمه دادند.
دستگیری رئیس اختلاسگر بانک در شیراز
فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری رئیس متخلف یکی از شعب بانکی در شیراز که قریب به ۴ میلیارد تومان اختلاس کرده است، خبر داد.
به نقل سایت پلیس فارس، سردار احمدرضا گودرزی اعلام کرد: رئیس یکی از شعب بانکی در شیراز که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود بالغ بر ۳۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اختلاس کرده بود، دستگیر شد.
او در توضیح چگونگی این رخداد، گفت: در پی اعلام شکایت اداره حقوقی یکی از بانک‌ها در شیراز مبنی بر وقوع اختلاس توسط رئیس بانک، بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان تحقیقات خود را آغاز کردند .
وی افزود: مأموران پلیس آگاهی دریافتند که فرد یاد شده با ترفندی خاص ۸۰ فقره حساب بانکی به نام یک شهروند افتتاح و به این شیوه مبلغ زیادی وجه نقد اختلاس کرده است‌.
این مقام انتظامی گفت: بلافاصله مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی فرد مورد نظر را در شیراز شناسایی ‌و دستگیر کردند.
گودرزی با بیان اینکه متهم در بازجویی انجام شده توسط پلیس آگاهی به ۳۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اختلاس اقرار کرد و بعد از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
دستگیری ۲۱ فروشنده و سازنده مشروب الکلی
در بندرعباس
فرمانده انتظامی بندرعباس گفت: ۱۸ سازنده و فروشنده مشروب الکلی دست ساز و سه فروشنده مشروب خارجی طی در این شهرستان دستگیر شدند.
سرهنگ اسماعیل مشایخ افزود: از دستگیرشدگان سه هزار و ۲۰۰ لیتر مشروب دست ساز و یک هزار و ۱۰۰ بطری مشروب خارجی کشف شد.
وی اضافه کرد: در این مدت سه کارگاه تولید مشروب دست ساز نیز شناسایی و پس از بازرسی، ادوات ساخت مشروب از آنها به دست آمد.
وی ادامه داد: از ابتدا تا پایان مهرماه نیز ۱۲هزار و ۵۰۰ لیتر مشروب الکلی دست ساز و ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر مشروب خارجی کشف شد.
رییس پلیس بندرعباس دستگیری ۵۰۰ معتاد متجاهر، ۴۶ خرده فروش مواد مخدر و دستگیری ۲۵ قاچاقچی کالا و تشکیل ۵۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۲۵میلیارد ریال را بخشی دیگر از عملکرد ۴۸ ساعت گذشته پلیس بندرعباس اعلام کرد.
در یک ماه گذشته و طی دو مرحله، ۳۱۲ نفر از شهروندان هرمزگان بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروب الکلی دست ساز روانه مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند.
مرگ یک کودک بر اثر سقوط در چاه فاضلاب
مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از مرگ کودک سه ساله بر اثر سقوط در چاه فاضلاب در نزدیکی یک پارک در محور ناهارخوران گرگان خبر داد.
مهدی قره‌ قاشی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ظهر امروز یک کودک سه ساله در دهنه باریک چاه فاضلاب در مجاورت پارک کودکان ناهارخوران سقوط کرد.
وی افزود: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه، نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شده و بعد از کندن دریچه با وسایل مخصوص به عمق دو متری رفتند اما کودک جان خود را از دست داده بود.
استاندار گلستان، دستور ویژه برای بررسی حادثه سقوط کودک در چاه فاضلاب پارک ناهار خوران گرگان صادر کرد.
سید مناف هاشمی در پی حادثه دردناک سقوط و درگذشت کودک سه ساله در چاه فاضلاب پارک کودک ناهارخوران گرگان، دستور تشکیل کمیته‌ای ویژه متشکل از فرماندار گرگان، مدیر کل امنیتی و شهرداری و تمام دستگاه‌های مرتبط را برای بررسی و ارائه گزارش در این حادثه را صادر کرد.
دادستان مرکز استان گفت: بلافاصله بعد از این حادثه نماینده دادستان به محل اعزام شد و بررسی های اولیه نشان می دهد این کودک در چاه فاضلاب که درپوش نداشت و علائم هشدار دهنده نیز در اطراف آن نصب نشده بود سقوط کرده و جان سپرده است.
حجت الاسلام سید رضا سید حسینی افزود: این موضوع در دستور کار ویژه دادستانی قرار گرفته است و با کسانی که در امنیت این پارک کوتاهی کرده‌اند برخورد می شود.
وی بیان کرد: والدین این کودک و نیروهای امدادی ابتدا گمان کردند کودک گم شده است اما پس از دو ساعت جستجو در جنگل در چاه فاضلاب پارک جنازه کودک را یافتند.