چهار زائر اربعینی با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ جمعه شب در حومه شهر مهران براثر شدت سیلاب ناشی از بارندگی ها در میان آب های طغیانی رودخانه گاوی گرفتار شدند که با تلاش امدادگران هلال احمر نجات یافتند. بارش های شدید باران که از روز پنجشنبه در استان ایلام آغاز شد روز جمعه به […]

چهار زائر اربعینی با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ جمعه شب در حومه شهر مهران براثر شدت سیلاب ناشی از بارندگی ها در میان آب های طغیانی رودخانه گاوی گرفتار شدند که با تلاش امدادگران هلال احمر نجات یافتند.
بارش های شدید باران که از روز پنجشنبه در استان ایلام آغاز شد روز جمعه به اوج خود رسید و موجب سرازیر شدن سیلاب و طغیان رودخانه های مهران از جمله « گاوی» شد.
اما آنچه که باران سیل آسا مهران را در مرکز توجه قرار داد حضور پرشمار زائرانی از جای جای ایران است که از بین سه مرز مجاز تردد، زائران اربعین حسینی بسوی کربلای معلی، مهران را به عنوان نزدیک ترین مرز برای وصل و حضور در بارگاه سرور شهیدان انتخاب کرده اند و شمار این زائران به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.
از جمله این زائران می توان به چهار نفری اشاره کرد جمعه شب سیلاب خودرو حامل آنان را به دل پر خروش گاوی پرتاب کرد و اگر تماس به موقع یکی از زائران با شماره ۱۱۲ هلال احمر نبود داستان خبر آنها شاید به گونه ای دیگر نوشته می شد.
به دنبال اعلام حادثه ، امدادگران هلال احمر که مدیر مجموعه استانی ایلام نیز آنها را همراهی می کرد به کمک آنها شتافتند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام در این خصوص گفت: با حضور و کمک بموقع امدادگران این چهار زائر گرفتار شده در رودخانه گاوی شهرستان مرزی مهران از مرگ نجات یافتند.
حسین عارفی افزود: در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام مبنی بر انحراف یک دستگاه خودرو سواری ۴۰۵ در مسیر سیلاب رودخانه گاوی شهرستان مهران، نیروهای هلال احمر در سریع ترین زمان به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: بارش شدید باران، گرد و خاک، مه گرفتگی شدید و سیلابی شدن رودخانه گاوی منجر به بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها شده و چهار زائر که به دلیل گم کردن مسیر خود در داخل خودرو، وسط رودخانه افتاده بودند با اقدام به موقع نجات یافتند.
عارفی اظهار داشت: برای انتقال این افراد و خودرو آنها به بیرون از رودخانه شش تیم عملیاتی امداد و نجات با استفاده ازچند دستگاه خودروی کمک دار سبک به همراه خودروی ست نجات در محل حاضر شدند و به کمک زائران گرفتار شتافتند .
وی یادآور شد: پس از تلاش طاقت فرسای تیم های عملیاتی امداد و نجات با بستن کارگاه تخصصی و استفاده از طناب، چهار زائر گرفتار شده از رودخانه خروشان به سلامت خارج شدند و به خشکی انتقال پیدا کردند.
این چهار زائر پس از دریافت اقدامات اولیه درمانی آمبولانس جمعیت به مرکز درمانی بیمارستان امام حسین (ع) شهر مهران منتقل شدند.
رودخانه گاوی که با عبور از ارتفاعات شمالی از سمت شمال خاور وارد دشت مهران می شود و تا مناطق میانی دشت در راستای شمال شرق- جنوب غرب حرکت کرده، سپس به سمت غرب تغییر جهت داده و پس از الحاق به رودخانه کنجانچم به کشور عراق وارد می شود.
بستر رودخانه گاوی پس از ورود به دشت عریض بوده و رسوبات بستر رود بافتی درشت دارند، به همین دلیل آب رودخانه گاوی پس از ورود به دشت مهران در بستر نفوذ کرده و باعث تغذیه آبخوان آبرفتی می شود.
به گزارش ایرنا، بارش باران طی اواخر هفته گذشته موجب سیلابی شدن معابر و طغیان رودخانه ها شد.
یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر در روزهای گذشته از مرز بین المللی مهران یه عنوان کانون تردد زائران به عتبات عالیات عراق گذر کرده اند.

مرگ تلخ دختر بچه به علت سقوط از بالکن
دختربچه یک و نیم ساله به علت سقوط از بالکن جان خود را از دست داد.
مأموران کلانتری ۱۱۹ مهرآباد در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند دختر بچه یک و نیم ساله‌ای به نام پریسا بر اثر سقوط از بالکن یک ساختمان در خیابان ۳۰ متری جی به کام مرگ فرورفته است که بازپرس دستور تحقیقات بیشتر درباره این پرونده را صادر کرد.
شوهر خاله پریسا که به دادسرا احضار شده بود، در اظهاراتش به بازپرس گفت: پدر پریسا به سفر رفته بود؛ پریسا و مادرش به منزل ما آمدند، من خودم دختری خردسال دارم، هنگام حادثه در بالکن منزل (طبقه چهارم) نشسته بودم که دخترم به همراه پریسا به بالکن آمدند، دخترم را بغل کرده و روی سنگ بالکن نشاندم سپس پرسیا را نیز کنار دختر نشاندم، در یک لحظه دخترم تکان خورد که ترسیدم، او را گرفتم تا پایین نیفتد، اما در همان حین پریسا از بالا به پایین سقوط کرد و جان باخت و تلاشم برای گرفتن او بی‌نتیجه ماند، بالکن خانه حفاظ دارد، اما فاصله بین میله‌ها به اندازه‌ای بود که متأسفانه پریسا از فاصله بین دو میله حفاظ به پایین سقوط کرد.
قاضی مرادی؛ بازپرس امور جنایی تهران پس از اظهارات شوهرخاله پریسا، وی را به دلیل قتل شبه عمد بازداشت کرد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

کشف جسد جوان ۲۷ ساله در ساختمان نیمه ساز
افسرنگهبان سازمان آتش نشانی مشهد از کشف جسد جوان مشهدی در یکی از ساختمان های درحال ساخت این شهر خبر داد.
آتشپاد دوم علی اکبر حکم آبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: خبر پیدا شدن جسد فردی در ساختمان نیمه کاره به آتش نشانی اعلام و تیم های عملیاتی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: پس از حضور ماموران مشخص شد جسد فردی در داخل چاله آسانسور ساختمان نیمه کاره پنج طبقه قرارداد که پس از ارزیابی اولیه جسد به طبق همکف انتقال یافت.
حکم آبادی اظهارکرد: در بررسی اولیه مشخص شد جسد متعلق به جوانی ۲۷ ساله بوده که به دلیل نامعلومی در چاله آسانسور قرار گرفته است و پس از اتمام عملیات جسد برای بررسی دقیق به پزشکی قانونی تحویل داده شد.