تیراندازی در کنیسه یهودیان در شهر پیتسبورگ آمریکا هشت کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت. به نقل از شبکه خبری سی بی اس، پلیس شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا با فرد مسلحی که به جمعیت در حال عبادت در این کنیسه تیراندازی کرده، درگیر شده است. در حالی که تاکنون ۸ نفر کشته […]

تیراندازی در کنیسه یهودیان در شهر پیتسبورگ آمریکا هشت کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت.
به نقل از شبکه خبری سی بی اس، پلیس شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا با فرد مسلحی که به جمعیت در حال عبادت در این کنیسه تیراندازی کرده، درگیر شده است.
در حالی که تاکنون ۸ نفر کشته و چندین تن از جمله دو پلیس زخمی شده اند، فرد مسلح که در درگیری با پلیس زخمی شده بود، خود را تسلیم کرد.
پلیس از مردم این شهر خواست از خانه هایشان خارج نشوند.

 

۱۴۸ کشته و زخمی در طوفان «لوبان» یمن

نخست وزیر یمن اعلام کرد: طوفان گرمسیری در این ماه جان ۱۴ نفر را در این کشور گرفته و حدود ۸۰۰۰ نفر را بی خانمان کرده است. استان شرقی «مَهره» یمن اوایل ماه جاری درگیر طوفان «لوبان” بوده و سه روز بارندگی‌ها و سیلاب‌های شدید در این استان باعث خسارات مالی و از بین رفتن دام های زیادی شده است. معین عبدالملک سعید، نخست وزیر جدید یمن در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: این طوفان علاوه بر گرفتن جان ۱۴ نفر، باعث زخمی شدن ۱۲۴ نفر دیگر و نیز مفقود شدن ۱۰ نفر شده است.

 

وقوع زلزله ۵.۸ ریشتری
در رومانی

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر رومانی را لرزاند.
موسسه ملی فیزیک زمینِ رومانی اعلام کرد: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر بخش‌های مرکزی و شرقی این کشور را به لرزه درآورد که لرزش‌های آن در اوکراین، مولداوی و بلغارستان نیز احساس شده‌ است.
این زمین لرزه که برای مدت چند ثانیه ادامه داشته ساعت ۳:۳۸ امروز به وقت محلی و در عمق ۱۵۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داده‌ است. پس از وقوع این زمین لرزه برق در بخش‌هایی از مناطق شمال شرق بخارست پایتخت رومانی به طور موقت قطع شد.