مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در جریان تصادفی مرگبار در بزرگراه شهید کلانتری این کلانشهر یکی از آتش نشانان در حین عملیات امداد و نجات جان خود را از دست داد. آتشپاد حسن جعفری افزود: حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس بین شهری با جدول میانی بزرگراه شهید کلانتری مقابل بوستان غدیر، به سامانه […]

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در جریان تصادفی مرگبار در بزرگراه شهید کلانتری این کلانشهر یکی از آتش نشانان در حین عملیات امداد و نجات جان خود را از دست داد.

آتشپاد حسن جعفری افزود: حادثه برخورد یک دستگاه اتوبوس بین شهری با جدول میانی بزرگراه شهید کلانتری مقابل بوستان غدیر، به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله آتش ‌نشانان ایستگاه شماره ۹ شهدای آتش‌ نشانی مشهد به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: یک دستگاه اتوبوس بین شهری به هنگام حرکت در مسیر به دلیل نامشخص از مسیر اصلی منحرف شده و پس از برخورد شدید با گاردریلهای میانی بزرگراه و شکستن بخشی از آنها متوقف شده بود. مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد به مصدومیت پنج نفر در این حادثه، درمان سه نفر آنها به صورت سرپایی در محل و اعزام دو مصدوم دیگر به مراکز درمانی اشاره و بیان کرد: پس از عملیات پیشگیرانه بخاطر نشت سوخت از خودرو و اقدامات ایمنی لازم در محل توسط ماموران آتش نشانی، یک دستگاه کامیون به دلیل نامعلومی از مسیر خارج شد با خودرو ایسوزو مستقر در محل برخورد کرد. وی گفت: متاسفانه ‹حمید نوروزی ابدال آبادی› آتش نشان ۳۱ ساله ایستگاه شماره ۹ شهدای آتش نشانی مشهد در زمان بروز این حادثه بین دو خودرو محبوس شد و جان خود را از دست داد . آتش نشانان نوروزی ابدال آبادی متولد اردیبهشت ۱۳۶۶ متاهل و دارای یک فرزند چهار ماهه به نام امیرمحمد است. وی مهر ماه ۱۳۹۵ به جمع آتش نشانهای سختکوش و فداکار مشهدی پیوسته بود.

ریزش دیوار در کهریزک ۵ کشته برجا گذاشت

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ری اعلام کرد: گودبرداری غیراصولی و ریزش دیوار در حال ساخت یک درمانگاه خیریه بر سر کارگران در کهریزک پنج کشته و یک مصدوم برجا گذاشت. سید ناصر موسوی عنوان کرد: این حادثه در حالی که کارگران در گود هشت متری درمانگاه خیریه الهام کهریزک در حال کار بودند، رخ داد که کارگران زیر آوار ماندند.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارگران به صورت سرپایی درمان شد اظهارداشت: پنج کارگر دیگر زیر آوار ماندند که با تلاش امدادگران پیکر چهار نفر تاکنون بیرون آمده است.

موسوی گفت: کار گودبرداری زمین درمانگاه خیریه کهریزک به اتمام رسیده بود که این حادثه هنگام فعالیت مترو رخ داد.

کهریزک با جمعیت ۵۸ هزار نفر از توابع شهرستان ری از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقرشهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

سرعت غیرمجاز عامل واژگونی اتوبوس در دشت ارژن اعلام شد

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس علت وقوع حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری در محور شیراز کازرون دشت ارژن را، سرعت غیرمجاز وسیله نقلیه و ناتوانی راننده در کنترل آن اعلام کرد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ عبدالهاشم دهقانی با اشاره به وقوع حادثه واژگونی یکدستگاه اتوبوس مسافربری در محور شیراز کازرون دشت ارژن، گفت: این اتوبوس در حال انتقال مسافران از کازرون به شیراز بوده که در محدوده تنگ ابوالحیات (دشت ارژن) دچار حادثه و واژگون می‌شود.

دهقانی تعداد مصدومان این حادثه را ۵ نفر اعلام کرد که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و گفت: کارشناسان پلیس راهور، علت حادثه را لغزندگی جاده، سرعت غیرمجاز و ناتوانی راننده در کنترل خودرو اعلام کرده‌اند.

رئیس مرکز اورژانس استان فارس پیش از این اعلام کرده بود که حادثه حوالی ساعت ۵ بامداد حادث شده و براثر آن ۲۵ نفر مصدوم شدند که تعدادی در محل وقوع حادثه درمان و تعدادی نیز با استفاده از ۶ دستگاه آمبولانس اعزامی به مراکز درمانی شیراز منتقل شده‌اند.

تولد نوزادان بدون دست فرانسه را نگران کرده است

«اگنس بوزین» وزیر بهداشت فرانسه ضمن ابراز نگرانی از تولد ۱۴نوزاد بدون دست در سال های اخیر در منطقه ای روستایی در این کشور، با «غیرقابل قبول» خواندن بی نتیجه بودن تحقیقات گذشته، دستور به آغاز تحقیقاتی جدید در این باره داد.

به گزارش تارنمای روزنامه«اکسپرس»، خبر آغاز تحقیقات در این باره دو هفته پس از آن منتشر شد که پزشکان فرانسوی اذعان کردند در یافتن دلیل تولد نوزادانی بدون دست یا با بازوهایی کوتاه از سال ۲۰۰۷ (۸۶-۱۳۸۵)تاکنون در منطقه آین (Ain)در شرق این کشور ، ناکام مانده اند.

به گفته بوزین، تحقیقات جدید با همکاری وزارت بهداشت و سازمان حفاظت از محیط زیست فرانسه انجام خواهد شد تا در این راه تخصص های پزشکی و زیست محیطی هردو به کار گرفته شوند.

به نقل از پزشکان مرکز پژوهشی«رمرا» (Remera)، به احتمال زیاد آفت کش های مورد استفاده کشاورزان در این منطقه، دلیل بروز این ناهنجاری ها هستند.

اما آژانس بهداشت عمومی فرانسه اوایل ماه جاری با «تصادفی» دانستن این ناهنجاری ها از توقف بررسی های خود در این باره خبر داد.

به گفته وزیر بهداشت فرانسه، سالیانه ۸۰ تا ۱۰۰ کودک بدون دست یا با دست هایی کوتاه در فرانسه متولد می شوند.

به نوشته تارنمای این روزنامه انگلیسی، اگرچه دلیل بسیاری از نواقص مادرزادی ناشناخته است، پژوهشگران دریافته اند که اگر مادر در دوران بارداری در معرض مواد شیمیایی یا داروهای خاصی قرار گیرد، احتمال بروز چنین نواقصی افزایش می یابد.