باران‌های شدید و بادهای کوبنده‌ی طوفان اخیر در “ونیزِ” ایتالیا، ۱۱ قربانی گرفته است. طوفان اخیر “ونیز”، شهری که به دلیل داشتن “کلیسای جامع سنت مارک” شهرت دارد به حدی بوده که مقامات این شهر ضمن اعلام تسلیت، این طوفان را یکی از بدترین اتفاقات تاریخ این شهر اعلام کردند. بیشتر قربانیان این طوفان از […]

باران‌های شدید و بادهای کوبنده‌ی طوفان اخیر در “ونیزِ” ایتالیا، ۱۱ قربانی گرفته است.

طوفان اخیر “ونیز”، شهری که به دلیل داشتن “کلیسای جامع سنت مارک” شهرت دارد به حدی بوده که مقامات این شهر ضمن اعلام تسلیت، این طوفان را یکی از بدترین اتفاقات تاریخ این شهر اعلام کردند.

بیشتر قربانیان این طوفان از جمله یک مامور آتش نشان در اثر سقوط درختان جان باخته اند. آب و هوای طوفانی در ونیز طی یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده و سطح آب گرفتگی ها در معابر این شهر به ۸۰ سانتی متر رسیده است.

 

آتش سوزی
در میدان نفتی روسیه

وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه از محدود شدن آتش سوزی که در یک میدان نفتی در ناحیه خودگردان “خانتی-مانسی” به وقوع پیوسته بود، خبر داد.
این آتش سوزی ابتدا حدود ۱۰۰۰ متر مربع از یک میدان نفتی در ناحیه خودگردان “خانتی-مانسی” را در بر گرفت. در این حادثه سه نفر زخمی شدند که جراحات دو نفر از آنها وخیم اعلام شده است. اما این دو نفر اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند.
اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این آتش‌سوزی به دلیل افت فشار در یکی از مخازنِ این میدان نفتی رخ داده است.

 

مجرم سابقه دار از بیمارستان گریخت

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد که با توجه به فرار یکی از مجرمین سابقه دار از یکی از بیمارستان های شهر تهران اقدامات ویژه پلیسی برای دستگیری این شخص در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.
یکی از محکومان به حبس برای انجام اقدامات درمانی، همراه با مامور بدرقه سازمان زندان ها به یکی از بیمارستان ها منتقل شد.
به محض ورود زندانی و مامور به محوطه بیمارستان، چهار نفر مسلح به سلاح کمری با شلیک چهار تیر هوایی و تهدید مامور بدرقه، زندانی را فراری داده و هر ۵ نفر با یک دستگاه خودور سواری از محل متواری شدند.